Obrazek

Tawerna strzela FT?

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Mimo późnej pory, zrozumieliśmy :lol:
Marku masz rację i rzeczywiście FT i HFT to różne dyscypliny pokrewne o tyle, że i tu i tam strzela się z wiatrówek z lunetą. Jednak faktem jest, że wiekszość zawodów łączy z lepszym, czy gorszym skutkiem obie dyscypliny na tym samym torze dostawiając figurki (jak napisaleś) i zmniejszając kilzony na dystansach HFT. Na pucharze Incorsy w tym roku niewiele było 40tek i to (choć nie tylko) wystrczyło, by najlepszy wynik był 108 na 120 możliwych... Jednocześnie kompletu w FT też nikt nie strzelił. Więc może metodą zgniłych kompromisów, ale jednak ciekawie było dla jednych i drugich. Myślę, że to samo można zrobić na Tawerniakach.
Co do regulaminu i jego dziwactw, wymieniliśmy opinie w czasie strzelanka w Piastowie. Uważam podobnie: jeśli to ma być "hunt", to nie ważne z jakiej pozycji byle trafić. To cele powinny być takie, żeby nawet na siedząco nie bylo to łatwe. I tyle. Potem nie byloby problemów z ustalaniem, czy noga pod pupą była jednak krzywo, czy kupa to pozycja, czy nie, itp.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tym wydziwianiem pozycji też niestety łączy się mały "szkopuł". W HFT gdzie nie ma ograniczenia czasowego, zawodnicy z przerostem ambicji pt: "za wszelką cenę" zaczynają mantrę i godowy taniec przed palikiem i stąd biorą się kolejki i przestoje przed stanowiskiem. Wystarczy, że na całym torze będzie takich trzech i korek gotowy.
Tak też było przy stanowisku nr 1 w Piastowie, gdzie trzeba było strzelić z niewygodnego kolana do figurki na 41m. (mimo, to całe strzelanie odbyło się błyskawicznie i bez większych problemów). Co innego znalezienie w miarę wygodnej pozycji, a co innego "a może tak będzie lepiej, chyba nie, może tak, nie... jednak tak było lepiej...sam nie wiem..." itp.

Wracając do motoryzacji: albo jedziemy szybko, albo bezpiecznie. Tak też jest w HFT - albo układa się tor ciekawie, gdzie każde stanowisko jest wyzwaniem, albo stawia się proste cele i tor strzela się bardzo szybko, ale bez "rewelacji".
Ustawienia ciekawego i szybkiego toru to też "sztuka".

Idę spać ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Andrzeju (AndrzejKr) ja nie mam pretensji do jokerów, wręcz przeciwnie, bardzo mi się podobały. tego ze spinerkiem sam nawet położyłem, a na 51 metrów śrut mi ledwo pod figurkę doleciał. Chodziło mi tylko o to by liczyć je osobno a nie razem z klasycznym torem HFT. Nadal uważam, że klasyfikacja powinna opierać się na regulaminie, a jokery jak najbardziej są dobrym sprawdzianem umiejętności lecz niech pozostaną jokerami i niech będą liczone osobno (jakiś dyplomik dla poskramiaczy jokerów zawsze się znajdzie).
W końcu decyzja należy do organizatorów i takowej należy się podporządkować. Co nie znaczy, że nie można mieć w danej sprawie własnego zdania. Po to się każdy wypowiada, by ewentualny organizator miał jasność tematu i możliwość wyboru.

Jeżeli chodzi o jokery to mam już nawet kilka ciekawych pomysłów co i jak ustawić :D
Nie wiem tylko czy można użyć kanalizacyjne rury PCV do ustawienia takich jokerów. Zmieniają parametry lotu śruta i optycznie przekłamują odległość. Obliczenia trajektorii biorą w łeb :D
Ostatnio zmieniony 15 paź 2010, 16:46 przez cezbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

cezbar pisze:Nie wiem tylko czy można użyć kanalizacyjne rury PCV do ustawienia takich jokerów.
Można, nawet na regulaminowych torach, nie koniecznie jokerach. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

No, no tylko pamiętajmy, że na ustawienie podstawowych figurek jest troszkę mało miejsca, więc z jokerami będzie jeszcze gorzej :(......

Ale sam pomysł jest dobry :), w Listopadzie możemy coś przećwiczyć....
Andrzej opowiadał nam o swoim pomyśle, by przed figurką ustawić spinerka w taki sposób, że trafienie tegoż od góry spowoduje uderzenie drugą częścią w kilzonę i położenie tejże :)

Wybór trudny, albo zero, albo trzy punkty. W blachę raczej nikt nie będzie próbował. ;)
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

Myślę że na terenie Tawerniaków bez problemu da się ustawić ciekawy tor składający się z 15 dwu-figurkowych stanowisk. Łącznie 30 celi. Będzie fajny zarówno do ustawiania jak i do przejścia. Lubie takie , bo mniej łażenia i więcej czasu na pogaduchy. Jokery można postawić na osi obok zero range. Tabliczki do opisu stanowisk mam zrobione w Corelu. Piktogramy dla HFT i FT też. Wystarczy wydrukować , zafoliować i bedzie piknie :) .
Czysta logika jest ruiną ducha
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

No i po problemach :)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No to Jarek rozwiał kilka moich wątpliwości i obaw co do FT ;)

Powinniśmy dać radę ;D

Jarek, ucho mnie boli :lol:

Pozdrówka

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

A ja słyszę tylko na jedno. Drugie dochodzi do siebie :lol:
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Można by także rozważyć konkurencję SFT.
Opis w linku:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Field_target

Nie wymaga się tutaj, stosowania tak drogich lunet :)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Zrobimy się tak niszowi, że nas nikt nie zobaczy ;) Myślę, że to już lpeiej strzelac klasyczne FT, bo jak komuś będzie szło, to na innych zawodach też sobie postrzela. SFT nie.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Pafik
Posty: 151
Rejestracja: 04 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Pafik »

Nie ma co za bardzo kombinować, spróbujmy już to FT
Był harnaś 70, HW98, AAs200, Daystate Air wolf, Steyr FT, jest Walther
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Spróbujemy, spróbujemy Pawełku bo kujemy żelazo póki gorące ;D

Właśnie wróciłem od Czarka i przywiozłem od niego tabliczki (laminowane) z oznaczeniami FT i HFT, tak więc pierwszy krok zrobiony i nijak nie pasuje się teraz z tego wycofywać ;)

Pozdrówka

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Jaro, podium musisz sobie sam wystrugać. Ja już chyba nie dam rady :P
Jak potnę maszt nadawczy z kratownicy to będzie świetny materiał na podium. Sęk w tym, że jeszcze działa jako rezerwowy (ale do czasu).
Jest Was trzech (jak na razie) to sobie podium ufundujcie - hehe.
Obrazek Obrazek
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Podium to my sobie na piachu możemy narysować :lol: Podobnie uważam, że dla FT, ze względu na silną, zwartą ekipę, wystrczą dyplomy, żeby jakaś pamiątka była. Pucharki na lepsze czasy zostawmy, coby kosztów nie mnożyć.

PS. Zaraz dostanę zj....kę od Tomka, że mu chcę dziadostwo wciskać. Ale lepsze dziadostwo, niż kabaret :lol:
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
ODPOWIEDZ