Obrazek

ROMB - zbierzmy się w grupę!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

ROMB - zbierzmy się w grupę!

Post autor: palindrom »

Ja wiem że kiedy przychodzi co do czego, nikomu nic się nie chce robić. Pozostaje zawsze argument, jak nie my ich, to oni nas... Piszę o kolejnej nowelizacji Ustawy o Broni i Amunicji. Kto wie w którą stronę zmienią się przepisy i czy w ogóle dotkną wiatrówkowiczów? Rzecz w czym innym.

Ostatnio stworzono Stowarzyszenie zrzeszające miłośników broni → http://romb.org.pl/
Wiem że wiatrówki, których używamy, to nie jest broń, zdajcie sobie jednak sprawę że jeszcze kilka lat temu nią były. Co więcej, strzelanie z broni sportowej to również naprawdę dużo frajdy. Niestety obecne przepisy są wadliwe i nie pozwalają otrzymać pozwolenia na broń praktycznie żadną prócz myśliwskiej. Wszystko zależy od widzimisię komendanta, który po prostu wydaje decyzje odmowne i kropka.
Celem stowarzyszenia jest zmiana tego stanu rzeczy - doprowadzenia do uchwalenia przejrzystych wymagań dot. pozwoleń na broń oraz zmianę wizerunku zniszczonego przez pewne siły nacisku, którym zależy by Obywateli pozbawić prawa do posiadania pozwoleń na broń.
Temat jest szeroko dyskutowany tu (o Stowarzyszeniu) oraz tu (UoBiA). Mam nadzieję że Moderator mi nie wstawi czerwonego krawata za te linki - są w słusznej sprawie ;)

Od siebie jeszcze dorzucę, że się zarejestrowałem. Przynajmniej nie będę potem lamentował jakie to prawo niesprawiedliwe i jak nas ci źli politycy oszukali a ja tylko stałem z boku i patrzyłem. :P

Temat dotyczy wszystkich, nie wiem na jakiej tablicy mogłem go wkleić żeby pasował tematycznie. Może któryś Moderator się wypowie?

PS
będziemy zakładać koło we Wrocławiu.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Zapisany jestem już jakiś czas.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Posty: 141
Rejestracja: 12 paź 2008, 10:46
Lokalizacja: Leszno

Post autor: krzysztof ss »

Bywa że z palnej walne, ale o pozwolenie to mi się niechce "walczyć" :/
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

A no właśnie, ja na przykład bardzo lubiłem strzelać z KBKSu i chętnie poszedł bym na strzelnicę z jakimś 22LR. Wkurza mnie to że znacznie łatwiej załatwię pozwolenie na myśliwski sztucer niż boczny zapłon - to chore. Nawet nie wspomnę o krótkiej do trzymania w domu.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
ODPOWIEDZ