Obrazek

Jesion

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Wracając do tematu jesionu na kolbę karabinków to moja połowica udzieliła mi takowej informacji - otóż na poczatku tego roku kombinat drzewny w Ustianowej ( firma Dankros ) sprzedał 1m3 ( słownie - jeden ) drewna jesionowego za 27 tys. PLN. Drewno bylo specjalnie wyselekcjonowane i przygotowane do produkcji instrumentów muzycznych. Było przeznaczone na elementy pudeł rezonansowych instrumentów smyczkowych, a pakiet zakupiła jakas włoska firma specjalizujaca sie w produkcji takowych. Dankros zastrzegł sobie anonimowosć nabywcy.
A tak BTW. - to właśnie w Ustianowej można nabyc swietne drewno bukowe na kolby wszelkich urzadzen strzelajacych.
noktrum pisze:Mój kolega miał jakiś ruski pistolet z łożem dorobinym z grabu.
Niestety grab niemoczony w wodzie się rozsycha...
Grabina ( drzewa grabowe ) we wszystkich lasach polskich traktowane sa jako chwast. Drewno grabowe jest wykorzystywane czasami jako materiał na trzonki młotkow, styliska łopat ze wzgledu na swoja twardość, sprężystość i wytrzymałość. Ogolnie jest traktowane jako drewno opałowe, ponoć nie daje popiołu i osadu(sadzy) w przewodach kominowych :) . Wadą jest właśnie rozsychanie sie grabiny i pękanie, a także trudności w obróbce.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Exterminator pisze:ponoć nie daje popiołu i osadu(sadzy) w przewodach kominowych
Nie wierz w te bajki mam w domu kominek i w zeszłym roku palone było w nim tylko grabem, a popiołu było tyle samo gdy paliłem dębem albo brzozą, co do sadzy zgoda, faktycznie prawie nie kopci.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
ODPOWIEDZ