Obrazek

H 125 zwiększenie średnicy otworu w cylindrze

zander51
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2009, 20:08

H 125 zwiększenie średnicy otworu w cylindrze

Post autor: zander51 »

Posiadam Hatsana 125 i mam następujące pytanie. Jest to kaliber 5.5 mm a średnica otworu w cylindrze wynosi 4mm ( chodzi o otwór , w którym cylinder łączy się z lufą ). Czy zwiększając średnicę otworu w cylindrze do np 5mm poprawi się sprawność karabinka ?
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

Jak znam życie to chodzi ci o to żeby zwiększyć moc :D może się nie znam ale na moje oko gdy powiększysz otwór to tłok będzie mocniej uderzał w koniec cylindra i rozwalisz uszczelkę.
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
harry
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2009, 17:08
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: harry »

A jak tam spust kol.Zander51? Bo ja tu się martwię a Ty nic , ani be ani me ?
Co do otworu to kol. Kamilek ma rację ,uszczelka morze i od razu nie pójdzie ale łomotnięcie będzie większe więc szybciej się zużyje a celność spadnie na pewno. Pozdro. :nie:
6 na h 1na s
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Zander 51, broń boże nie zwiększaj średnicy kanału otworu zasilającego (dolotowego) ;( było o tym na forum. Znajdź temat "Rozwiercenie otworu zasilającego. Warto?". Jest tam wszystko wytłumaczone w przejrzysty i dostępny sposób, między innym przez JIGT "moderatora" Zygmunta. :king:
Szukajcie a znajdziecie, jak mawiają moderatorzy. Na tawernie jest wszystko a nawet więcej. Pozdrawiam :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

Kolega jest jeszcze nowy i pewnie zależy mu żeby wiatrówka była mocniejsza ;) Każdy kto dłużej strzela z wiatrówek, czy to amatorsko czy już bardziej profesjonalnie powie ci że nie moc się liczy a celność.

Myślę że większość zgromadzonych na tym forum ludzi na początku ''kariery'' chciało mieć mocna wiatrówkę i coś tam kombinowali jakby tu ją jeszcze wzmocnić, też tak miałem i cieszyłem się jak to pięknie mój h70 obala buteleczki itp a teraz? Teraz ważne żeby trafić tam gdzie celuje i tyle ;)

Jak będziesz chciał ją wzmocnić to i tak to zrobisz ale uważaj tylko żeby nie zniszczyć karabinka i nie wież w jakieś super ekstra hiper power mega turbo śruty które zmienią hatsana w działko .50 cal oraz nie wkładaj po 2 sprężyny(jedna normalna a druga mniejsza w środku) były takie zestawy na allegro ;)
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Kamilek,uważam że jedno nie przeczy drugiemu. :nie: Przy umiejętnym tuningu ,można mieć mocny i w miarę celny karabinek. Hatsan 125 jest szczególnie podatny na tuning '' szmocy'' -do tego został stworzony.To prawdziwa armata ,rozpoczynająca serię orgyinalnie mocnych hatsanów (125 do155) 8) .Problem polega na tym że w limicie się dusi, a jak zwiększyć mu energię to odzyskuje wigor(w tym celność),ale mamy powyżej 17J i albo rejestracja, albo jest się banitą ,który łamie prawo :nie: .Niestety,ŻYCZLIWYCH nie brakuje na tym świecie :!:125-tka;istna ślepa uliczka .Rozwiercenie kanału zasilającego,tylko pogorszy i to bardzo sprawność.Tak jak słusznie zauważyłeś nastąpi mniejsze sprężenie poduszki powietrznej w cylindrze,w skutek łatwiejszej ucieczki gazów(rozwiercony otwór ;zbyt wczesny start śrutu) :/
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

H70 tez jest projektowany ponad limit (chyba 22J) a H125-155 to pewnie z 30J jak nie wiecej. Tylko się zastanawiam jaki to ma sens kupowanie takiego np H155 w limicie? Ciężkie dużo ale strzela tak samo jak np slavia po tuningu. :?

A jak już kolega będzie majstrował przy H125 niech sprawdza jego energie żeby mu fac nie wyszedł :/
Oj mogą być problemy POSIADANIE + WYTWARZANIE. Myślę że gdyby policja zobaczyła że strzelasz na podwórku/działce z wiatrówki w BEZPIECZNY sposób to najwyżej zobaczy co to masz zapyta czy jest w limicie (a może i nie zapyta) i tyle.
Ale gdy zobaczy airguna jakaś miła starsza pani i pomyśli że to broń(no bo jak seniorka rozróżni broń od wiatrówki?-strzela to broń i tyle) i zadzwoni na policje to wtedy już pewnie sprawdza ile to ma J... :/
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Nie potrzebnie posądzamy Zandera51 o przeróbki w kierunku FAC-a. Zadał chłopak pytanie i otrzymał odpowiedz.Myślę że satysfakcjonującą ;)Teraz kolej na mnie. Korzystając z tematu,też chcę zapytać o ten nieszczęsny kanał zasilający. :PP Mam Hatsana 95 w kalibrze 5.5mm. Wymieniam lufę na 4.5mm .Czy w obu kalibrach kanał zasilający ma taką samą średnicę .Na 99% tak, bo jest to zależne (chyba)od pojemności cylindra.Musze mieć jednak 100%-ową pewność . :hm: Dlatego poszukuję na forum posiadacza harego 95 w cal.4,5mm,który by mi zmierzył ów kanał (organoleptycznie :D )
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

no wiesz... każe podniesienie energii w karabinku limitowym zbliża nas do FACa hehe kwestia żeby tej granicy nie przekroczyć ;) a co do kanału to h95 nie występuje w 4,5mm ;) 90 jest w 4,5 95 w 5,5 chyba że coś się zmieniło w nazewnictwie a mi o tym nic nie wiadomo. Ja mam 70 i mogę zmierzyć otwór ale dopiero jutro
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

kamilek pisze: h95 nie występuje w 4,5mm ;)
Głupoty gadasz. Takie nazewnictwo jest z modelem 70 (4,5mm) i 75 (5,5mm).

Dowód:
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... 4-5mm/1893

Na przyszłość, zanim coś się powie, to trzeba to sprawdzić ;)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Kolego Kamilek mylisz się okrutnie, :PP Hatsan 95 występuje w kalibrze 4,5.Sprawdź sklepy na internecie. Numeracja w nazewnictwie Hatsanów nie oznacza automatycznie kalibru :nie: A co do zmierzenia średnicy otworu zasilającego, to byłbym wdzięczny - przecież to powinien być ten sam system.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

hehe faktycznie modele mi się porąbały ;) zwracam honor i czekam na biczowanie :D a wiec moje pomiary tu nie będą potrzebne. Co do 95 to może zapytasz jakiegoś sprzedawcy ze sklepu internetowego?

jutro podam wymiar ale obawiam się że od chwili kiedy nabyłem mojego harrego mogli wprowadzić jakieś minimalne zmiany

Mówisz - masz!
:bicz:
Twój troskliwy mod ;)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2009, 1:43 przez kamilek, łącznie zmieniany 1 raz.
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

kamilek pisze:zwracam honor i czekam na biczowanie
Honor nie ucierpiał, biczowania nie będzie :lol: A pomiary zrób ,bądź tak dobry . Będzie co porównywać z innymi modelami :D
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tego co pamiętam otwory dolotowe są takie same w kalibrach 4,5mm i 5,5mm i wynoszą 4mm. Tak było jeszcze za czasów, gdy nie było na rynku Hatsana o wyższym symbolu jak 90.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

dzięki za biczowanie :D
wracając do tematu, u mnie wychodzi jakieś 3,95mm
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
ODPOWIEDZ