Obrazek

Gwarancja PP 4x32.

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
przemekroz
Posty: 112
Rejestracja: 06 lis 2009, 20:11

Gwarancja PP 4x32.

Post autor: przemekroz »

Mam ciekawe pytanie, otóż kupiłem w Zielonym Sklepie tę lupkę wraz z montażem i czytając gwarancję natrafiłem na punkt, który mówi o tym, że luneta ma być zamontowana przez specjalistę (rusznikarza). Jeżeli sam zamontowalem lunetę to czy złamałem ten punkt gwarancji?
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Re: Gwarancja PP 4x32.

Post autor: Kilan »

przemekroz pisze:Mam ciekawe pytanie, otóż kupiłem w Zielonym Sklepie tę lupkę wraz z montażem i czytając gwarancję natrafiłem na punkt, który mówi o tym, że luneta ma być zamontowana przez specjalistę (rusznikarza). Jeżeli sam zamontowalem lunetę to czy złamałem ten punkt gwarancji?
Zacytuj dokładne zdanie i dokładnie czego jest to podpunkt. Może to tylko informacja. Choć nie spotkałem się jeszcze (nikt na forum nie wspominał) aby właśnie z tego powodu reklamacja nie była uwzględniona.
Pozdrawiam.
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
przemekroz
Posty: 112
Rejestracja: 06 lis 2009, 20:11

Post autor: przemekroz »

Zasady gwarancji.

13. Gwarancją objęte są jedynie lunety montowane przez specjalistę (rusznikarza).
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Czyli jasne :) Teoretycznie, aby nie stracić gwarancji musi ona być zamontowana przez specjalistę.
Jednak:
Kilan pisze:Choć nie spotkałem się jeszcze (nikt na forum nie wspominał) aby właśnie z tego powodu reklamacja nie była uwzględniona..
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Lazy
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:23
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Lazy »

A zapytam z ciekawości,jak oni to odróżnią?Tzn.montaż przez rusznikarza,od "domowego".Jakoś tego nie widzę,chyba że po odciskach linii papilarnych :lol:
Pozdrawiam
Ps.Sorry za OT
Hatsan 90 s + full tuning by Alchemik
Leapers 3-9X40 1'' MilDot TS
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Miałem kiedyś "PP" ale jakoś nigdy gwarancji ani instrukcji nie czytałem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gratulacje za dociekliwość
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
hauptman

Post autor: hauptman »

Po wpisie dokonanym przez rusznikarza, wspartym pieczątką, w dokumentacje karabinka lub optyki. Taki wpis w przypadku broni palnej jest normą, w przypadku pneumatyka który nie wymaga zezwolenia nie jest konieczny ale stosowany na życzenie właściciela wiatrówki.
Rozumiem że zapis o rusznikarzu masz w gwarancji udzielonej przez sklep w którym kupiłeś. Jest to furtka bezpieczeństwa sprzedającego sklepu a nie producenta aby nie uznać gwarancji. Teraz inaczej, idziesz do rusznikarza:
Ty: dzień dobry, czy może mi pan założyć lunetę na wiatrówkę ?
Rusznikarz: Tak
Ty: a ile to będzie kosztować?
Rusznikarz: 50zł
Ty: ale mam prośbę czy mógłby mi to pan udokumentować w kwitach optyki?
Rusznikarz: Tak ale to będzie razem 100zł
Ceny oczywiście przykładowe.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robroj0
Posty: 408
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:28
Lokalizacja: Wadowice G k.Mielca

Post autor: robroj0 »

Miałem kiedyś lupkę PP 3-9x40.Jak padła mi uszczelka i Hatsan zaczął kopać,padła też lupka.Udało się ,bo była na gwarancji.Dzwoniłem do Zielonego Sklepu,pan podał mi namiary na serwis i kazał wysłać razem z dowodem zakupu.Tak też zrobiłem.Po 4 dniach lupka wróciła,poklejona pięknie.Do dziś jest na Hatsanie,już trzy lata i trzyma się jak diabli.Myślę,że z tym sklepem nie ma żadnych problemów. :)
BMK-40(lufka LW)tuning by Alchemik+DOC na BKL-u
przemekroz
Posty: 112
Rejestracja: 06 lis 2009, 20:11

Post autor: przemekroz »

To tak przy okazji się zapytam, bo nie chcę tworzyć nowego wątku, czy pozostawienie oryginalnej uszczelki tłoka nie "zabije" wcześniej lupki oraz jakie są różnice pomiedzy oryginalną, a ZEPTO. Wiem tyle że lepiej uszczelnia ale jak się ma to do kopa Harrego? Dodam, że od razu jak przyszedł Hatsan było 10 strzałów i potem na spreżynę został wsadzony korek z ertalitu.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Po założeniu "gumki" ;) od Alchemika kop się jakby zmiękczył, ale czy ma to duży wpływ na żywotność lupki? Może po jakiejś gigantycznej ilości strzałów. Raczej nikt nie robił testów porównawczych. Ze swojej strony dodam że nie słyszałem o przypadku żeby Zielony Sklep robił problemy z gwarancją. Mają fajne podejście do klienta i chyba dobrze na tym wychodzą :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
przemekroz
Posty: 112
Rejestracja: 06 lis 2009, 20:11

Post autor: przemekroz »

Witam

No niestety wykrakałem. Po 60 strzałach lupka padła, a po oddaniu do serwisu okazało się że nie ma wpisu od rusznikarza (100zł), dzięki czemu naprawa (podklejenie krzyża) będzie kosztować 30zł + 30zł za kuriera do serwisu. Tu maja prośba o poradę: czy da rade podkleić krzyż samodzielnie?

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 25 Lis, 2009 16:30 ]
Witam

No niestety wykrakałem. Po 60 strzałach lupka padła, a po oddaniu do sklepu okazało się, że nie ma wpisu od rusznikarza (100zł), dzięki czemu naprawa (podklejenie krzyża) będzie kosztować 30zł + 30zł za kuriera do serwisu. Tu moja prośba o poradę: czy da radę podkleić krzyż samodzielnie?
hauptman

Post autor: hauptman »

Witam, przepraszam za brutalność ale uprzedzałem że tak będzie. Obecnie z powodu rozrastającego się rynku sprzętu pneumatycznego i to w kierunku mocnych wiatrówek sprężynowych dużo sklepów w naszym kraju tak się właśnie zabezpiecza w temacie sprzedawanej optyki. Przykładowo na 100 kupujących ze względu na dodatkowe koszta może jedna osoba uda się do rusznikarza i sprzedający dobrze o tym wiedzą. Poszukaj w okolicach swojego miejsca zamieszkania jakiegoś zakładu który zajmuje się naprawą optyki fotograficznej może pomogą i może będzie taniej. Może jakiś właściciel prywatnego zakładu fotograficznego Ci pomoże, bardzo często taki człowiek potrafi sam dużo zrobić przy optyce, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Dorzucę swoje pięć groszy. :) Nie tak dawno kupiłem lupkę w Zielonym Sklepie i też się zdziwiłem czytając ten punkt w gwarancji,tym bardziej że na forum nigdzie nie było mowy o montażu u rusznikarza.Zadzwoniłem więc do nich i pogawędziłem z ich sprzedawcą(tak dobre 20 min.)Pośmialiśmy się trochę z bezsensowności tego punktu :D .Okazało się że tak zalecił im prawnik,bo ponoć w przeciągu krótkiego czasu dostali zwiększoną liczbę reklamacji ,a skoro ,, PP się nie psują'' to wina leży po stronie kupującego-montującego(tak miał orzec ponoć fachowiec od napraw gwarancyjnych)Rusznikarz też się serdecznie uśmiał. No cóż pozostaje życzyć Zielonemu Sklepowi wszystkiego dobrego i dużo zdrowego rozsądku.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

To teraz ja pokraczę :)
Po pierwsze przykro mi z powodu takiego obrotu sprawy przemekroz.
Swoją drogą dużo za to podklejenie krzyża nie chcą.
Jednak wydaje mi się, iż właśnie PP przestanie być alternatywą taniej i niezwadonej lupki z 2 letnią gwarancję (z powodu tego "taniej"). Bo o ile modele stałopowiększeniowe może i będą kupowane na słabsze sprężyny (o dziwo chyba najwięcej padnięć właśnie tych konstrukcji, które powinny być "mocniejsze"), to wersje z AO + "profesjonalny montaż" (do którego nierzadko doliczyć będzie trzeba dojazd do fachowca) przegrywają z kretesem w konfrontacji z lupką DOC.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Święta racja Kilan
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ