Obrazek

Prośba o radę Diana 23

ODPOWIEDZ
pawelcmx
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ziemin, Poznan

Prośba o radę Diana 23

Post autor: pawelcmx »

Witam wszystkich. Kupiłem na allegro:( Dianę 23. Coż wszystko pięknie tylko hmm opis był działa:) i kupiłem. Po wyjęciu z kartonu wszystko niby ok. Niestety po próbie do tarczy okazało się że śrut lata Panu Bogu w okno- dosłownie!! Lufa okazała się zakrzywiona do góry!!!:( Na boki jest ok ale naprawdę lufa ma "zadarty nos". Po dokładniejszych oględzinach wydaje mi się że któryś z poprzednich właścicieli próbował czyścić sprzęt z rdzy palnikiem i podgrzał lufę przy kostce - właśnie w tym miejscu zaczyna się lekkie "zadarcie" do góry. Czy jest ktoś - najlepiej w okolicach Poznania lub Zielonej Góry kto jest wstanie to skorygować? No i ile to może kosztować? Dałem za nią razem z przesyłką 182,50- plus 2,50 wpłata - ot kwoty ku przestrodze innych. Dlatego nie chciałbym juz za dużo wkładać w ten nabytek z drugiej strony jednak prawie 200 zł piechotą nie chodzi. Macie koledzy może jakąś radę co można z tym zrobić? Lub kto może się tego podjąć. Może ktoś z Was podejmie się naprawy tego wynalazku? Z góry mówię, że rady typu opchnij na allegro nie wchodzą w grę. Ja przełknę w najgorszym wypadku ten nieudany zakup ale dla innego może to być ostatnia kasa na wiatrówkę:(. Dlatego nie puszczę jej w obieg jako całej. A może ktoś z Was ma podobne cudo uszkodzone ale lufę z kostką ma w porządku i zechce mi ją sprzedać lub odkupić moją jako uszkodzoną- nie zaglądałem jeszcze do środka co oznacza że nie wiem w jakim jest stanie dopiero dziś ją dostałem. Poradźcie coś jeśli możecie. Z góry przepraszam jeśli ten post nie powinien trafić do tej kategorii.
Paweł
Łucznik wz 1970, HW 50 M nr 1733161+Leapers SCP-4x32A0 MDTS
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jeśli lufa jest zadarta do góry przy kostce to możliwe ze przyczyną jest tzw. samopał - zwolnienie spustu przy złamanej lufie. Spróbuj wykręcić lufę, wkręcić kostkę w imadło i delikatnie naprostować.
AA TX200 HC
pawelcmx
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ziemin, Poznan

Post autor: pawelcmx »

Czy lufa jest wkrecana w kostkę? Jak ją wykręcic z kostki żeby niczego nie uszkodzić (bardziej)? Jest może gdzieś link jak to zrobić ze zdjeciami?
Łucznik wz 1970, HW 50 M nr 1733161+Leapers SCP-4x32A0 MDTS
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

pawelcmx pisze:Czy lufa jest wkrecana w kostkę?
Źle zrozumiałeś Mariusza ,
wykręć kostkę z wiatrówki razem z lufą , wkręć kostkę w imadło i delikatnie ciągnij za lufę aż uda Ci się ją naprostować
(jak wykręcisz lufę to gdzie ją zamocujesz :?: )
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
pawelcmx
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ziemin, Poznan

Post autor: pawelcmx »

Ok sprobuję idzie weekend:). Coż jestem tylko prostym elektrykiem wiec "ajzoli" (to z gwary wiejskiej wielkopolskiej:)) nie tykam:). Dzieki za rozwiania wątpliwości! Choć dalej mam wątpliwości co do swoich umiejętności:(!
Łucznik wz 1970, HW 50 M nr 1733161+Leapers SCP-4x32A0 MDTS
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Pamiętaj o zabezpieczeniu kostki deseczkami w imadle, co by nie pokaleczyć, i nie obawiaj się to nic trudnego, bardziej niż jest popsuć się nie da :lol: . Powodzenia !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ