Obrazek

Czy zejs 4x29 wytrzyma na hatsanie 70 stg?

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Czy zejs 4x29 wytrzyma na hatsanie 70 stg?

Post autor: majorbat »

Mam możliwość zakupienia i sie waham. Pomóżcie...

[ Dodano: 2006-08-19, 21:53 ]
przepraszam za te błędy, chodzi o ZEISS 4X20

[ Dodano: 2006-08-19, 22:04 ]
znajomy chce mi go opchnąc za 200zł. Wiem, że jest to klasyka i bardzo dobre i drogie szkło ale obawiam się, że padnie na hatsanie. Co robić???
Hatsan 70 STG tuning
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
To musi być coś bardzo starego wręcz eksponat ,z tego co wiem Zeiss w swoich lupkach używa najmniejszych szkieł 24 i tak jest zdaje się od lat 70-tych.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Popytaj na iweb tam znajdziesz prędzej kogoś znającego się na takich zabytkach.
Za 250 masz Belomo 6x42 nowe na gwarancji to pokiego się pchać w taki zabytek choćby to był Zeiss. Po za tym to może być celownik na boczny regulowany montaż. Widziałeś tą lunetkę na pewno ma dwie wieżyczki ,a nie jedną u góry?
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

nie, nie widziałem. U znajomego latała na sztucerze myśliwskim ale chce sie pozbyc ze wzgledu na małe przybliżenie.
Hatsan 70 STG tuning
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jak była montowana na sztucerze to tym bardziej może tak być ,że jest to lunetka typowo na boczny montaż w której zerowanie na boki wykonuje się regulowanym montażem ,a pionowo wieżyczką ,taka lunetka jest zupełnie nieprzydatna do montażu na szynę. I raczej nie sugeruj się wytrzymałością na broni palnej ,bo jak wykazała praktyka wiatrówki są większymi scope killerami.
Pozdrawiam.
Robert

[ Dodano: 2006-08-21, 21:59 ]
Witam
Maciej ponieważ zauważyłem jak potraktowano Twój temat Zeiss'a na iweb (okropnie tego nie lubię jak takie padają odpowiedzi) to starałem się coś znaleźć w sieci ,ale przykro mi nic nie ma na temat takiego celownika wręcz jakby nie istniał ,na co2air.de też kicha ,a to w końcu Niemcy.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

Dzieki Robert za zainteresowanie sprawą, dopiero teraz spostrzegłem Twój komentarz.
Fakt na iwebie potraktowali moje pytanie dośc olewajaco i z góry. Ale opanowałem się i nie nadarłem sie na nich by nie dostac bana. Ciesze sie, że są ludzie jak się grzecznie pyta to potrafia poradzic i odpowiedziec:)
Hatsan 70 STG tuning
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:19
Kontakt:

Post autor: mmajstruk »

O Zeissie zapomnij na sprężynie.

Są to celowniki na lata, ale niestety... nie na wiatrówki.
Z 4-5 lat temu kilka starych Zeissów wylądowało na wiatrówkach... ze skutkiem szybkim i tragicznym.
Miłek Majstruk
Obrazek
Szczęście sprzyja lepszym!
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Osobiście nie znam się na lunetkach marki Zeiss, bo mnie na nie nie stać, ale skoro Miłek tak mówi, to widocznie tak jest...
Także chyba lepiej sobie odpuścić.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Zablokowany