Obrazek

Masakra jakas :/

przemzaw
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:20
Lokalizacja: Sandomierz

Masakra jakas :/

Post autor: przemzaw »

Witam!!

Kurcze zaplanowalem sobie kupic jakas w "miare fajna" wiatrowke, ale nie napalajac sie zbytnio o dluzszego czasu czytam zarowno to forum jak i inne dotyczace wiatrowek. No i teraz wiem ze nic nie wiem 8) Nie zdawalem sobie sprawy ze wiatrowka i wiatrowka to wcale nie jest to samo :D W miare czytania apetyt rosnie jak zaczynalem stwierdzilem ze QB78/79 to jest to co mi wystarczy, ale czytajac o sporych kosztach wiatrowek na CO2 moj swiatopoglad poszedl w kierunku karabinkow sprezynowych . No tak ale tu jak widze wcale nie jest latwiej, poczytalem i pierwsze co stwierdzilem ze chinskie to ja wole raczej jedzenie niz wiatrowki (chociaz Qb jest niezla jak na chinszczyzne) cztajac jak wy to moicie "bezowe" odechcialo mi sie Slawii ktora jest tam chyba przedmiotem jakiegos kultu i jakos tak mdlo mi sie robilo czytajac posty o tym karabinku.
Czytalem czytalem i stwierdzilem ze Gamo to bedzie to, ale te modele ktore mi sie spodobaly wychodzily ponad zakres moich funduszy, ale nadal czytalem i teraz widzac HW 97K slinie sie na monitor i wiem ze kiedys taka zakupie :D .
Teraz jednak doszedlem do wiatrowek ktore jakos tak caly czas omijalem jak tylko moglem czyli Hatsan , i stwierdzilem to bedzie to!! Na poczatek do nauki strzelania i nauki rozbierania wiatrowki na czesci nie widze innej mozliwosci tylko Hatsan .

No i teraz mam pytanko 70-czy 80 polimer czy drewienko co proponujecie wiem i zdaje sobie sprawe z tego ze karabinek trzeba po fabryce poprawic ale mysle ze nie bedzie to problemem. I jak to jest faktycznie z optyka na Hatsana, faktycznie rozlatuje sie po niezbyt dlugim uzytkowaniu czy moze po poprawieniu fabryki sprawa wyglada znacznie optymistyczniej? Lepiej nowy i samemu sie pobawic czy szukac uzywki . A moze zaproponujecie jeszcze cos innego niz Hatsan w przedziale 300-500 pln.



Pozdrawiam !!!
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

A myślałeś o używanym HW 50s cena około 600-650 zł (chyba się powtarzam bo i pytania się powtarzają).
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

przemzaw pisze:No i teraz mam pytanko 70-czy 80 polimer czy drewienko co proponujecie
a skąd my mamy wiedzieć, co Ci się bardziej podoba??
przemzaw pisze:I jak to jest faktycznie z optyka na Hatsana, faktycznie rozlatuje sie po niezbyt dlugim uzytkowaniu czy moze po poprawieniu fabryki sprawa wyglada znacznie optymistyczniej?
Sprawa wygląda znacznie optymistyczniej, jak kupisz dobrą lunetę
a nie trzeba się znać, żeby wiedzieć, im sprzęt kulturalniej działa, to i osprzęt dłużej posłuży.
Lepiej nowy i samemu sie pobawic czy szukac uzywki
a to tyż, jak Ci się podoba; jak kupisz gotowca, to nie nauczysz się rozbierać maszyny
Sofronov pisze:A myślałeś o używanym HW 50s
przemzaw pisał, że dla niego i gamo jest za drogie, a to ta sama cena, jeśli nic się nie zmieniło
Marcin chcesz bana za you?
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Hatsana kupisz za około 300, dodaj do tego koszt elementów potrzebnych do tuningu, a jeśli będzie miał pecha dolicz kasę na wymiany lufy to okaże się, że 600 zł to nie jest tak dużo, za tę cenę masz karabinek o dwie klasy lepszy, który nie roztrzepuje optyki jak harnaś. Tylko bogatych stać na tanie rzeczy.
Jeśli chcesz pobawić się w grzebanie w karabinku to polecam Hatsana. To fajna sprawa i wiele można się nauczyć. Ja tak zrobiłem i nie żałuję ale teraz nie mam tyle czasu i możliwości by się w to bawić.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
przemzaw
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:20
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: przemzaw »

Sofronov solidnie mnie wystraszyłeś ta lufa w Hatsanach :( Kurcze kupić nowy karabinek i żeby miał krzywa lufę to porażka totalna !!!!

No cóż pozostaje poczekać mi jeszcze, trochę dozbierać i kupić HW 50 albo Gammo Huntera 440 . Ewentualnie czekać i obserwować "pasaż handlowy i trafić jakąś okazje np. HW 50 za 600 pln byłoby świetnie . :D
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

To nie tak, że hatsany bywają sprzedawane z krzywymi lufami - chodzi po prostu o jakość ich wykonania, która jest ............. bardzo różna.
I masz rację - poczekaj, dozbieraj i kup HW50 czy Hunterka.
Pozdrawiam.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Wiecie co ta sprawa z lufami to już chyba się przedawniła. Stare modele miały lufy ok później był okres gdzie występowały z mniejszym lub większym nasileniem "kwiatki" czyli całkiem spartolone gwinty na całej długości lub na długości kilku centymetrów przy końcu. Ostatnio jednak nikt nie zgłasza problemów z lufą , ja osobiście też przyglądałem się kilku nowym modelom i w lufy zaglądałem ,nie widziałem tam nic rażącego. Nie twierdzę ,że lufy w hatsanach nagle stały się bardzo dobrej jakości jednak dziadostwo mamy chyba już za sobą ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
przemzaw
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:20
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: przemzaw »

No nic narazie jeszcze się wstrzymam zobaczymy może dam rade z tym HW50 niecały 1000 kosztuje w sklepie w Sandomierzu (HW57 ponad 1100). Chętnie bym kupił ale mogę mieć ciężką przeprawę w domu z Żoną :D .
Najlepszym rozwiązaniem byłoby na raty kupić ale niestety u Mnie w sklepie nie można:(


Koval w TBG jest jakiś sklepik z wiatrówkami ???
barnabi
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: barnabi »

Sklep myśliwski "Dzik" na osiedlu Dzików. Sprzedają na raty.
h95 kal 5,5 plus 3-9 x 40
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A to moje trzy grosze:
1) jeśli jednak nie zdecydujesz się na HW (choć to najlepsza opcja ;) ) a na Hatsanka czy Gamo, to zawsze bierz drewienko. Mimo że z początku polimer może zauroczyć "policyjnym" designem, to z czasem w 99,9% przypadków gust dąży w kierunku "dżewna".
2) HW też na pewno rozkręcisz, choćby w celu przeglądu zerowego, a to prowadzi nas do wniosku że...
3)...lepiej szukać w dobrej cenie używki. Bo taniej, to raz, dwa, najczęściej będzie to już karabinek po poprawkach i ładnie ucywilizowany :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
W sklepach myśliwskich z reguły tanio nie jest nie wiem jak w tej chwili sprawa wygląda w Dziku ,ale około pół roku temu hatsan 35 kosztował tyle co np. w Vmax2 lub Kolbie pełnowymiarowa 55-tka :/ . Ale w czym problem przecież większość sklepów internetowych sprzedaje też na raty jeśli koniecznie chcesz się zadłużać ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cześć :) Nie mogę się nie zgodzić z kolegami...Co byś nie kupił to bierz drewienko. A jeżeli chodzi o Harnasia....To fajny sprzęt ale faktycznie doliczając tuning i całą resztę to lepiej wziąć używkę na którymś z for. Często trafiają się naprawdę okazyjne dmuchawki. Za 600zł był niedawno śliczny Walther LGV w super stanie. I zastanów się na jakie odległości będziesz strzelał :) bo wspomniany walther pikny, celny ale i "słabowity" nieco. HW to niezły wybór...a jeżeli HW to ze spustem RECORD innego nie kupuj.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Luciush pisze:(...) zawsze bierz drewienko. Mimo że z początku polimer może zauroczyć "policyjnym" designem, to z czasem w 99,9% przypadków gust dąży w kierunku "dżewna". (...)
Mądrze prawi ;) , po polimerze Hatsana to nawet osada QB 78 wydaje mi się piękna :)

ps. Zmienili coś na beżowym? Pasaż handlowy mi zniknął (konkretnie oferty indywidualne) - czyżby tylko dla zalogowanych użytkowinków?
AA S400
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

A ja mam Harego 33 w polimerku i bardzo mi się podoba, a napiszę wręcz, że specjalnie takiego szukałem.
Bo akurat drewno na Harym mi się średnio podoba, ale ja mam wypaczony gust (ponoć to przez to, że jestem grafikiem :PP ), i np. CZ 200 bardziej mi się podoba od takiego S 400, choć i to ostatnie jest ładne.
Albo ze sprężynówek, bardziej (jeśli chodzi o wygląd) od np ProSporta/TXa, czy HW97k podoba mi się Diana 46 stutzen.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6442
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

mrk pisze:czyżby tylko dla zalogowanych użytkowinków?
Tak ! ("szukajka" też) :?:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ