Obrazek

ASG czy PaintBall

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

ASG czy PaintBall

Post autor: indian »

Witam.Tak sobie myślę że fajnie by było postrzelać do ruchomego celu :) a najlepiej do żywego z krwi i kośći z góry ustalonego wroga.Oczywiście nie mam zamiaru i to nawet nikłego częstować kogoś ani czegoś śrutem.
Czesto robię wypady do lasu i wogulę na łono matki natury i świetnię sią tam czuję i daję sobie doskonale radę w takich warunkach,czesto podchodzę i obserwuję zwieżęta i nawet potrafię je wytropić :D .Do tego oczywiście strzelecka pasja.
Kedyś zaświtało mi żeby połączyć oba zainteresowania,nie nie mioi drodzy nie mam na myśli polowania :PP na bezbronne zwieżatka.
Fajnie by było założyć jakiś obóz z kilkoma ziomalami i rozegrać małą prywatną wojnę :bobas: .Podchodzenie wroga,czajenie się w chaszczach z karabinem wycelowanym w serce :devil2: to napewno była by świetna zabawa i nie mam tu na myśli czyjejś krzywdy.
I tu zaczyna się dylemat,takie zabawki to tylko ASG lub PaintBall,jakie są zasady w jednym i drugim to wiem ale,który sie lepiej sprawdzi do zabawy w leśnego snajpera pomijając wygląd a skupiając się na aspektach praktycznych-celność,zasięg,skuteczność itd.
Jak ktoś jest w temacie to proszę o radę :) .
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Tylko asg. Paintball to łupanka i nic wspólnego z realiami nie ma. Poszukaj o milsimach.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

ASG to fajne repliki :) ale potwierdzenie trafienia tylko na zasdzie Ałć :!: dostałem trochę mnie zraża,oczywiscie zasada to zasada,puki się jej każdy trzyma jest ok ale powiedzmy sobie otwarcie że nie zawsze tak jest.
Paintball narazie bardziej mnie przekonuje ze względu na fizyczny dowód trafienia.Dlaczego sądzisz że to łupanka,nigdy sie tym nie bawiłem więc może mi nieco wyjasnisz :)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Pogadam z kumplem, który brał udział w paru milsimach. Jeden trwał 36h w terenie. Nie ściągasz okularów z twarzy nawet jak śpisz te 3h w terenie. Zrobili ponad 25km, najlepsze było, że nie padł nawet jeden strzał (chodziło o skrojenie dwóch fantów). Zapytam go jak się zgodzi dam Ci do niego telefon i się wszystkiego dopytasz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Poczytałem trochę o milsimach,fajna sprawa :) bardzo real to jest.
Jednak te plastikowe kuleczki,no niby tez fajne ale nadal ciagnie mnie w stronę PB :hm: .
Z karabinu ASG można niby celnie(większe cele) postrzelać na 50-60m,to wiem bo wyczytałem :) ale na temat markera jakoś mi umyka.
Teraz pytanie proste więc jak ktoś wie to proszę o prostą odpowiedz-na jaką odległość można oddać celny(korpus) i skuteczny(kulka rozwalona) strzał z markera(np.Tipek 98 lub coś w tym tipie :D ) po podstawowym tuningu.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jeszcze do potwierdzenia trafień w asg, tam jest tak jak na torze hft koledzy Cię pilnują, jak zobaczą, że ktoś robi wały to go udupią.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Fajny filmik ( nieco długi !) o ASG http://pl.youtube.com/watch?v=jFYQwX2Ea ... re=related . Kiedyś też myślałem nad zabawą w wojnę. Paintball, właśnie jest pod tym względem fajny bo widać trafienie. Airsoft jednak jest celniejszy i są te repliki. Niektóre karabiny wyborowe są na prawdę fajne http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=1783 , no ale ciekawe jak z celnościa takiego czegoś.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

heh fajny filmik :lol: .No repliki są naprawdę fajne ale i nie tanie.Podobno da się z tego trafić człowieka z 50-60m chociaż nie wiem czy trafiony poczuje trafienie zwłaszcza w grubszym ubraniu,musiałbym się przekonać na własnej d.. :lol: skurze.
Na początek jeżeli padnie na ASG to myślę o czyms takim:
http://www.bron.pl/content/view/full/65871
Podobno można nieco z tego wycisnąć.

też ciekawy sprzęt :)
http://pl.youtube.com/watch?v=A_djlYMFK ... re=related
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Tak sobie czytam ten wątek i myślę, że pistolecik ASG to świetny pomysł na przeczekanie zimy. Z wiatróweczką nie zawsze chce się wyskoczyć w teren, no i zimno. A z pistolecikiem w domku (pokój długi 7,3m - kamienica) można by bezpiecznie (dla sprzętów i ludzi) popykać.
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

ciekawa koncepcja,zawsze to jakaś alternatywa gdy za oknem wieje i gile pod nosem zwisają :D i kulki tanie jak woda są ;) a po strzelanku wystarczy zmiotka z szufelką i spowrotem do magazynka :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2008, 22:17 przez indian, łącznie zmieniany 1 raz.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

Ja zimą czasami używam UZI (ASG) na ok. 5 m :lol:
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

mój funfel boi się pająków i to na poważnie,kiedyś go nakryłem jak prubował załatwić jednego z takiego sprzęta na kulki :lol: ,pewnie synkowi podprowadził ;) ale pająk chyba jednak cało nie wyszedł z tego :bobas: .

ok,tak se gadu gadu a ja dalej nie wiem co lepsze ASG czy P.Ball :hm:
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Przez samo gadanie o tym co lepsze nic Ci nie przyjdzie . Najlepszy sposób to po prostu spróbować Z Paintball nie powinieneś mieć kłopotu Jest tego pełno z możliwością wypożyczenia sprzętu itd. A co do ASG też by pewnie znalazł jakąś imprezę na której była by możliwość obejrzenia sprzętu i pomacania . O ile się nie mylę to Irek proponował Ci coś takiego .
Walther + MTC
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tak jak proponujesz umuwiłem się na małe 'malowanie" jak to nazywa znajomy mojego znajomego :) i trochę postrzelamy,niestety nie będzie to jakaś impreza ale przynajmniej będe miał okazję poznać możliwości markera.jak dobrze pujdzie to za tydzień pobawię sie trochę ASG :D więc powinno mi to trochę naświetlić temat.
Irek oczywiście proponował mi naświetlenie tematu przez jego kolegę za co mu dziękuję ale sama rozmowa przynośi takie same efekty o których wspomniałeś a trasa Gorzów-Wrocław tylko po to aby zaobaczyć pistolet na plastikowe kulki to trochę przegięcie :)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Żeby nie być gołosłownym - sprawdziłęm czy strzelanie z pistola ASG (najtańszy badziew za 15zeta) mnie wciągnie. I muszę przyznać, że chyba już niedługo wpadnie do mnie to:
http://www.militaria.pl/cybergun/pistol ... ml?cat=831

teraz mam to (proszę się nie śmiać :) ):
http://www.militaria.pl/cyma/pistolet_a ... ml?cat=831
udało mi się taniej u siebie nabyć niż od dystrybutora (sic!).
Mały tuning na dzień dobry - czyt czyszczenie (plastikowego tłoka i cylindra) i smarowanie uszczelki smarem silikonowym - wreszcie było dobre sprężanie!
do tłoka pod sprężynę 2 podkładki (takie na śruby fi 6) - co znacznie zwiększyło masę tłoka, no i zwiększyło napięcie wstępne sprężyny.
hehehe - niezły tuning.
Spust chodzi miodzio, natomiast magazynek czasem się zacina i kulki potrafią wypadać z lufy przed strzałem - no ale czego oczekiwać po pistoleciku za 15zł (sam plastik - jedyne metalowe części - to dociążniki wewnątrz obudowy??
Tarcza wypadła tak (pistol bez hop-up - cokolwiek to jest, z odległości 5m w domku a co ważniejsze w ciepełku hehehe):
Obrazek

Największe kólko ma średnicę 11,5cm a to czarne wypełnione wewnątrz 3cm.
Strzelane z postawy stojącej bez podpórek - co tu ściemniać - tak wyszło.
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
ODPOWIEDZ