Obrazek

Wypełnianie kolby - Jak to zrobić??

ODPOWIEDZ
Logan

Wypełnianie kolby - Jak to zrobić??

Post autor: Logan »

Czy ktoś wypełniał już kolbę w H70-ce?? Chcę mojego troszkę wyciszyć i zastanawiam się jak do tego podejść... Czekam na jakieś porady...
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Tak, np ja :)

na początek musisz zdjąć tą gumkę ze stopki i uszczelke.
potem bierzesz cieniutki nożyk i wkładasz między kolbę a stopkę. Troche będzie strzelało ale nic sie nie powinno stać. Tam jest taki niby klej który właśnie trzeba rozdzielić tym nożykiem.

Z reguły nie powinno się dociążać kolby bo wtedy wiatrówka podczas strzały działa jak zawias, ale w hatsanie za to wpłynie to pozytywnie na optyke.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jeśli chcesz ją dociążyć to jak wspomniał przedmówca-musisz zdjąć stopkę. Ja dociążyłem ołowiem (plomby-ok 1kg), przetopiłem je i odpowidnio profilując (sklepując) ołów umieściłem go w najdalszej częsci kolby (najpierw trochę silikonu) po czym zalałem silikonem aby po zaschnięciu ciężarek był nieruchomy, można to zrobić także bez przetapiania ;) , pozostałą przestrzeń wypełniłem gąbką-znacznie wycisza to odgłos strzału po czym wklejasz stopkę spowrotem. Czy ma to jakieś pozytywne skutki :?: W/g mnie - TAK :!: Zapewniam że nie poznasz karabinka :okok:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
eagle
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: eagle »

Jeden ziomus z iwebu zamiast olowiu użyl ciezarkow wedkarskich - lacznie 600 g. Do tego oczywiscie silikon zeby nie latalo.

Mam pytanko
Maniek pisze:Z reguły nie powinno się dociążać kolby bo wtedy wiatrówka podczas strzały działa jak zawias
Co to znaczy ?
Hatsan 80 SGW, na razie bez tuningu i lupki. Polecam :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

eagle pisze:Maniek napisał/a:
Z reguły nie powinno się dociążać kolby bo wtedy wiatrówka podczas strzały działa jak zawias


Co to znaczy ?
o ile karabinek jest faktycznie wyważony fabrycznie to nie należy go poprawiać, mowa o markowych karabinkach i poprawnym wyważeniu: matchówki o mocy np. 7J potrafią ważyć i 5kg. Co do wywazenia Hatsana to raczej nie ma go w ogóle i jest robiony tak jak jest, ogólnie wiadomo ze w poliemerach jest zbyt lekki, dlatego aby poprawić walory strzeleckie dociąża się karabinki. Co do miejsca dociązenia, najlepiej to zrobić wzdłuż culindra ale o ile byłoby to możliwe w polimerach to jest trudne do zrealizowania dlatego dociążamy karabinki właśnie w kolbach bo tak jest najłatwiej, różnica w poprawie walorów strzeleckich naprawdę jest zauważalna, co do poprawy celności to raczej różnicy nie zauważyłem :)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Dociążać nie będę... chyba się przyzwyczaiłem... Generalnie to chcę wypełnić kolbę żeby nie robiła z pudło rezonansowe... Zastanawiam się nad pianką montażową... Powinna być lekka i dobrze wypełnić wszystko...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Logan pisze:Dociążać nie będę... chyba się przyzwyczaiłem... Generalnie to chcę wypełnić kolbę żeby nie robiła z pudło rezonansowe... Zastanawiam się nad pianką montażową... Powinna być lekka i dobrze wypełnić wszystko...
więc na prubę zrób prowizorkę ;) , włóż w kolbę jakiś ciężarek, zawiń gąbką i strzela kilka razy :)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

No jest to jakaś myśl... Pokombinuję... Ciężarki to mam bo jestem wędkarzem... :p a przynajmniej kiedyś wędkowałem teraz nie mam czasu karty bo kasy mi szkoda było... :p

[ Dodano: 2006-07-31, 19:35 ]
Dobra... Pierwsze pytanie... Gumka jest przymocowana do stopki (Cienkie kawałki wchodzą w otwory w plastyku i przy próbach zdjęcia się rozrywają (na razie poszły 3 i dalej nie będę ryzykował)... Jest na to jakiś sposób czy po prostu zerwać a potem na klej??
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Ja to zerwalem i wlasnie pozniej na klej( wyglada na to ze ta gumka to nie oring a wtrysk z wtryskarki dodatkowo zawulkanizowany i te "ogonki" to tzw. naddatki tak jak na nowej oponie te wąski ?). Poza tym wlasnie ta gumka siedzi na plastykowym kopycie ktore jest wklejane we wlasciwa kolbe i stanowi wlasciwe zasklepienie pustej przestrzeni kolby i tu wlasnie chodzi o wlozenie nozyka( cienkiego srubokreta) przed ten tzw. amortyzator i oring. Na ogol jest to polaczone zaledwie w trzech-czterech miejscach plamka klejubutapreno podobnego - zaskrzypialo, trzasnelo i wypadlo.Hatsan ( ten z polimerami ) jest perfindnie przewazony na lufe( to czuc jak go nosi sie w pokrowcu ). Dla jako takiej rownowagi hatsana nalezy co nieco do kolby wlozyc ( ciezar dobrac doswiadczalnie, mocowanie na silikon ). W jednym z egzemplarzy ktore tuningowalem dla znajomych po otwarciu kolby wysypalo mi sie ok 1litra piasku ( umieszczonego tam fabrycznie ) :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Owszem. Te "cycki" chąc nie chcąc trzeba odciąć. Potem wszysko na butapren skleiłem i sie trzymalo ladnie :luzik:
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Wczoraj dociazylem swoja kolbe wrzocilem troche śrób i wypelnilem sylikonem(1 tuba mi nie wystarczyla) w sumie ciezszy jest moze z 1kg. Dzis testuje i odrzut jest duzo mniejszy taki w sam raz i strzal jest chyba troszke cichszy. Strzela tez mi sie lepiej wydaje sie skupienie jakby lepsze ale to moze wzrost skilla :). Podsumowujac dociazenie udalo mi sie jestem zadowolony polecam innym.
Hatsan 70STG + P8x56L
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Czy w drewnianych kolbach też jest możliwośc dociążenia?I jak się za to ewentualnie zabrac? :)
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Możesz zrobić sobie takie dociążenie: http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... c&start=56
... albo też zdjąć stopkę, zrobić wzdłuż kolby otwór i w jego miejsce wsadzić jakiś pręt.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ja w swoim crosmanie użyłem pianki montażowej i odzyskany śrut z kulochwytu ,miałem go sporo prawie całe pudełko po orzeszkach :) . Warstwa pianki i garstka ołowianego złomu (ładnie się przykleja) potem przerwa ,aż pianka zestali się i znów warstwa pianki i śrut z odzysku ,tak parę razy i jest równo wypełniona. Po każdym piankowaniu radzę poczekać ,aż pianka się zestali. Wcześniej robiłem to samo w daisy ,ale z braku cierpliwości trochę spaprałem sprawę ,z pianki bez dostępu powietrza robi się paskudny "kicior" :( .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Logan

Post autor: Logan »

Polimerek wypełniony i dociążony - opis tutaj
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... c&start=30
ODPOWIEDZ