Obrazek

trzy modele hatsana i optyka

Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Z jednej strony, wytrzymała na moim Hatsanie już jakieś 4000 pestek i trzyma się jak zacementowana. Nic nie grzechocze, nic nie lata. Taki wybryk natury bo ponoć ludziom po 15 strzałach potrafią się rozwalić. Solidna jest, ale to może być pojedynczy egzemplarz. A co z nią jest nie tak? Ehhh... Tragiczna paralaksa... Naprawdę z tego tylko względu trudno mi ją polecić. Do puszkobicia na 30-35 metrów od biedy ujdzie, ale o jakimkolwiek strzelaniu tarczkowym raczej można zapomnieć. Niby składam się zawsze podobnie, niby celuję krzyżem, a śrut potrafi odbić w tę lub inną stronę. Najlepsze co udało się na niej uzyskać to 18x19 mm na 20 metrów w idealnych warunkach (pomieszczenie, zero wiatru, miękka podporka, seria 5 strzałów). Poza tym niedopracowane wieżyczki - zmiana nastaw w pionie ma wpływ na poziome i vice versa. Raczej nie polecam, chyba że do tego co napisałem wyżej: Puszeczki na 30 metrów (mówię oczywiście o pykaniu w denko, AŻ TAK zła nie jest) ;).
Teraz mam smak na Weavera RV9, albo ostatecznie RV7. Ze "stejtów" przy obecnym kursie dolara można ściągnąć po naprawdę dobrej cenie, a jak mi Rysiu pokazał swoją siódemkę na pikniku, to ja już nie chcę zaglądać do innej lupki :D.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
krzychopak
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krzychopak »

A co byście wybrali z tej listy:
http://www.opticsplanet.net/riflescopes.html

To amerykański sklep internetowy. Ceny - bez komentarza. Wysyłają UPS'em spokojnie do Polski. Nawet jak pójdzie do oclenia to i tak się opłaca...

aaa, jeszcze jedno, a znacie coś lunety Barska?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tej listy na sprężynę wybrałbym małego EFR'a od Leupolda.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krzychopak
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krzychopak »

no racja, ale kurcza do 100$ :/. Chyba że na zarobek... Dla siebie do 100$
Pawel 10
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2008, 20:16

Post autor: Pawel 10 »

No ceny ładne tylko też bym se zamówił tyle ile wysyłka do Polski? Ile trwa zanim dojdzie? I czy do idzie do oclenia a jak tak ile to kosztuje a do 100$ masz:
http://www.opticsplanet.net/leapers-5th ... nated.html
U nas 699zł a wiec duzo taniej :hm:
Hatsan 70S+PP 3x9x40
krzychopak
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krzychopak »

koszt przesyłki wg kalkulatora UPS to ok. 120$, ale wiem że bedzie taniej, bo to sklep internetowy jest wysyłającym, nie osoba prywatna. Przyjdzie w trzy dni. Przesyłka ubezpieczona. Pytałem UPS'a czy to bedzie do oclenia - powiedzieli że raczej nie robią problemów na pojedyńcze i tanie paczuszki (do 160$) ale to tylko raczej... Inaczej to cło i co gorsza chyba też VAT. I tak się opłaca, ale chyba w przypadku droższych lunetek warte zachodu. Może ktoś ma doświadczenie w zakupach internetowych w stanach? Ja i tak dopiero zbieram kase i przygotowuje żonę na kolejny wydatek... (z tym drugim będzie trudniej... ;) )
Pawel 10
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2008, 20:16

Post autor: Pawel 10 »

Hmm 120$ to dużo trzeba by wziasc pare lunet bo jak 1 do 100$ to wyjdzie malo taniej jak w polsce a jak jeszcze do oclenia....
Hatsan 70S+PP 3x9x40
zygfryd
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:20

Post autor: zygfryd »

czy montaż dołączony do tej lunety jest tylko do hatsana s 70 czy pasuje także do innych modeli??
http://www.allegro.pl/item393558709_lun ... 24_mc.html
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli jest na szynę 11mm, to jest możliwość zamontowania go również na innych karabinach posiadających szynę j/w.
Slavie mają szynę 13mm dla przykładu.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
zygfryd
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:20

Post autor: zygfryd »

no właśnie w aukcji nie moge doczytać informacji czy montaż jest na szynę 11mm czy 13mm
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

11
oczywiście, jak się uprzesz i zmienisz śruby na dłuższe, to na 13 też wejdzie, ale będzie "obok" karabinka
Marcin chcesz bana za you?
zygfryd
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:20

Post autor: zygfryd »

Wczoraj doszedł do mnie MODEL HATSAN 70s , na razie bez tuningu i lunetki strzelam i jestem zadowolony. Nie spodziewałem się aż takiej mocy hatsana, nie można porównać do chinki którą posiada mój kolega.
dzięki za polecenie tegoż modelu, jeszcze lunetka i zabawy będzie "bez liku".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krecik97
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:42
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: krecik97 »

Zrób przegląd zerowy przed strzelaniem i splanuj w harym sprężynę oraz nasmaruj zalecanymi smarami a zobaczysz że będzie się lepiej strzelało.
Jak by ci się chciało to możesz też dociążyć kolbę a wtedy już nie poznasz karabinka.
H80s 5.5mm + Tunning
Walther CP99 Compact
zygfryd
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:20

Post autor: zygfryd »

witam
narazie strzelam bez żadnego tuningu jako początkujący nie jesttem w stanie stwierdzić jak to wszytko gra, ale myśle że z czasem wszytko zacznie byc dal mnie jasne, wystrzelałem juz prawie 200 sztuk śrutu i narazie jest ok, dzis tez dostałem lunetę i staram sie ją dobrze wykalibrować. :D
Awatar użytkownika
krecik97
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:42
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: krecik97 »

Zanim założysz lunetę rozłóż karabinek, wyczyść z fabrycznych smarów i nasmaruj tak jak być powinno, splanuj sprężynę i dociąż kolbę, jest to max 2-3h pracy ale będzie to dobre dla ciebie, karabinka i lunety.
To z takich początkowych zabiegów, potem przyjdzie czas na tuning i wszelakie inne przeróbki.
H80s 5.5mm + Tunning
Walther CP99 Compact
ODPOWIEDZ