Obrazek

Nowy nabytek Hatsan 85 :)

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wiesz co, standardowo mówi się o prowadnicach sprężyn głównych tylnych. To jest bolączka Hatsana, bo to co jest w środku fabrycznie nie nadaje się do niczego. Jeśli czytałeś o tym, że H85 ma prowadnicę spasowaną, może w końcu fabryka doszła do wniosku, że jednak to tędy droga i robią już prowadnice takie jak należy.
Natomiast prowadnica przednia - ta mieszcząca się w tłoku, to raczej rzadkość nawet w karabinkach ze średniej i wyższej półki. Dorabiane są ze ścianek butelek PET i sprawdzają się bardzo dobrze.
Z rodziny Weihrauch, z tego co mi wiadomo, tylko HW98 ma osłonę w tłoku. Jest to cienki, metalowy kołnierz chronioący wnętrze tłoka od sprężyny. We wszystkich innych sprężynowych modelach HW tego brak (co jednak można łatwo sobie dosztukować choćby z PET).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

trzeba tylko czekac az ktos rozbierze swoja 85-tke i zrobi pare fotek jej trzewi, potwierdzi lub obali nasze domysły fajnie jakby była tam prowadnica ale obawiam sie ze nawet jesli jest to nie jest ona tak dokładnie spasowana jak powinna no ale to tylko przypuszczenia.

Ciekawe co ze spustem podobno w nowszych hatsanach, zapadki sa juz z jednego kawałka ale to tez wymaga potwierdzenia :mysli:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ciekawe co ze spustem podobno w nowszych hatsanach, zapadki sa juz z jednego kawałka ale to tez wymaga potwierdzenia
To akurat jest już potwierdzone. Któryś z kolegów na forum pisał już o tym przy okazji rozbiórki swojego Hatsana (chyba Steve-O).
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Spoko ze poprawiaja swoje produkty ale zamiast poprawiac trzebabyło odrazu zrobic porzadnie (chyba przewidziec ze jedno elementowe zapadki spustu beda lepsze od jakiejs sklejki :/ )
Jak postep bedze szedł w takim tempie to za jakies 10 lat i w hatsanach beda montowac nie tylko porzadna prowadnice ale i spreżyne overte, uszczelke zepto, spust record ( :wysmiewacz: ) i jeszcze kilka innych bajerów :wysmiewacz: :dokuczacz:

no ale to juz by nie było w czym grzebac, moze i co dla niektórych lepiej ze hatsany sa jakie są ;P

[ Dodano: 2006-08-22, 10:28 ]
no ten temat cos mówi niby metalowa prowadnica http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=240 ... ght=hatsan ale nie ma fotek jest tylko wznianka
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Logan pisze:@noktrum - Mam pytanko... Czy mogli byśmy się jakoś umówić na test twojego karabinka?? Zarówno strzelanie jak i rozbiórkę?? Po pierwsze chcę obejżeć... Po drugie chciałbym żeby Miłek pokazałmi jak się profesjonalnie testuje karabinki... Po trzecie chciałbym ten produkt wreszcie obejżeć bo się mnie ludzie często pytają czy warto... Po czwarte może test jako artykuł ukazałby się w gazecie...
Obecnie nie mam czasu nawet sobie postrzelać (niestety), ale zawsze jest to możliwe... zależy tylko gdzie i kiedy. Nie ukrywam, że po rozbiórce na części pierwsze zauważyłem liczne zmiany w porównaniu co do mojej 90-tki. Zaskoczyło mnie np. ładne wykończnie lufy (wygląda jakby ktoś próbował ją koronować) fakt jest taki, że nie przytrzaskuje nawet silver point'a. Poza tym jest (moja przynajmniej) celniejsza od 90-tki na 50m o ok. 40%. Chętnie bym zamieścił parą zdjęć, skanerem jakoś nie dało się tego zrobić (jeśli bardzo chcecie to mogę trochę pokombinować i zrobić skan sprężyny oryginalnej>planowane końcówki na 3-, podkładek w prowadnicy>namiastka stalowej prowadnicy) :)
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

(jeśli bardzo chcecie to mogę trochę pokombinować i zrobić skan sprężyny oryginalnej>planowane końcówki na 3-, podkładek w prowadnicy>namiastka stalowej prowadnicy) :)
Miło by było zobaczyć ten postęp technicznej myśli tureckiej :lol: Postaraj się.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

no to juz sie zdecydowałem -biore hatsana 85stg jedynie wżuce do srodka kilka elastomerów i podkładek zeby porobic łozyska oporowe :radocha:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Tak więc proszę bardzo:
1. sprężyna dł. 27,56 cm; średnica 19,28cm (mierzone syfmiarką)
2. ślady na podkładce są po sprężynie (skany obustronne)< ok. 100 strzałów przed tunningiem
3. czarna plastikowa podkładka (nie wiem czy dobrze zrobiłem że ją wyjełem) <proszę o info<
4. końcówki w sprężynie niby planowane (w moim h90 były żywo zakończone)
5. bardzo przepraszam za kiepskie skany :\

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

jeszcze tylko fotka prowadnicy i wysyłam poczta browara rotfl
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

plastikową prowadnicę gdzieś mam (wygląda jak w h90)
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

a na iwebie pisali ze jest juz stalowa :szok: czyżby ktos tam nawkrecał??
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

chcialek kupic 55stg od pewnego, dobrze znanego uzytkownika na allegro i doszukalem sie tego, co juz ktos na forum znalazl. Ani slowa o gwincie na aukcji, a to pewnie znaczy ze go nie ma :| teraz coraz bardziej sklaniam sie do tego model. Moze ktos napisze parę słów więcej jak to się użytkuje :) kultura pracy itp itd
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

jak znajdę resztkę plastikowej prowadnicy to zeskanuje :uczen:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

@v1ru5 zapukaj do Vmax2 maja najtaniej ten model jak pisalem im maila z zapytaniem w odpowiedzi dostałem zwrotnego ze maja HATSANA 85STG po 335zł (to było jakies 2 tygodnie temu moze ztaniało jeszcze
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Davidoff
Posty: 11
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:22
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Davidoff »

Witajcie,

Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem www.skorpio-wiat... i utwierdzil mnie w przekonaniu iż:

1. Cena nadal rzędzu 350 PLN
2. PROWADNICA PLASTYKOWA
3. SMAROWANIE JEST nok.
4. SPUST PRAWIE REGULOWANZ gdzie prawie robi wielka roznice...

Kurde czy prócz zalet wizualnych warto kupić ten model, ja się chyba zabujałem w tym modelu...

WARTO ??????????????????...nieskromnie powiem, a może używana Slavia z Lupka za ok. 550 Pln _

buuuuuuuuuuuuuu Davidoff w rozterce (nie mialem takowych rozterek na oltarzu mnowiac sakramentalne YES)---
HATSAN 85 STG 4,5
Zablokowany