Obrazek

Obcinka lufy w CO2 pod tłumik - crosman

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Obcinka lufy w CO2 pod tłumik - crosman

Post autor: Cortez »

Witam,
Zamówiłem u Wojtana tłumik na mocną sprężynę,teraz przyszedł czas na to samo w moim CO2(Crosman 1760). Gdzieś na forum czytałem,że nie powinno się skracac lufy w CO2,ponieważ rozkład gazów w tym przypadku jest inny niż w sprężynie i im dłużej, tym lepiej. Czy ktoś już ciął taki sprzęt-i co z tego wynikło(Spadek Vp,celnośc,etc...)?Widziałem,że niektórzy przerabiają pod tym kątem np. QB 78,które jest bardzo podobne a nawet ściągnięte z Crosmana...Jakie są wrażenia?Proszę o poradę.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 16:46 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Z tym rozkładem to prawda - gaz cały czas działa na śrut w lufie i śrucina zachowuje się w tym wypadku tak jak pocisk w broni palnej. Spodziewany efekt to na pewno spadek mocy i możliwe że celności, choć tu akurat podejrzewam mocno że bardziej chodziłoby o jakość wykończenia ucinki niż to ile krótsza będzie lufka. No chyba że planujesz tak drastyczną kurację jaką zafundowałem mojemu Hatsanowi - odpadło 19 cm lufy ;).
I pytanie na koniec - a musisz ucinać ? Aż tak długi wyjdzie ten karabinek z tłumikiem od Wojtana ? Pytam bo nie wiem w sumie ile ten Cros ma długości oryginalnie, i może fajnie będzie wyglądał przedłużony o "tłumoka" ;) ?
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Kiedyś prubowałem zgłębić zasady działania broni palnej i wszystkiego co strzela :) .Z długością lufy jeżeli dobrze pamietam :hm: jest mw. tak:
Im dłuższa tym faktycznie czas działania ciśnienia gazów jest dłuższy i ma wpływ na energię pocisku ale jest jedno ale,do długości lufy musi być odpowiednio dobrany ładunek wybuchowy lub jak w tym przypadku ilość CO2 i jego ciśnienie.Jeżeli lufa jest długa a ładunek słaby to pocisk straci więcej energii na pokonanie tej lufy i w rezultacie efekt będzie odwrotny.Ładunek musi być tak dobrany do długości aby na jej całej przekazywał wiekszą energię na pocisk niż opory pokonania tej długości przez pocisk.Zbyt krótka lufa też nie jest dobra,bo co z tego że energia jest spora jeżeli pocisk nie wykorzysta jej na zbyt krótkim odcinku,trochę to zakręcone :? ale z grubsza tak to wygląda. Ucinka lufy w krabinku CO2 biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką energię i nie mały opór śrutu powinno raczej korzystnie wpłynąc na szybkość wylotową ale może niekorzystnie wpłynąć na skupienie.
Jak bardzo niekorzystnie to zależy od skoku gwintu,ilości bruzd i jakości tego gwintu.
Jednym słowem wszystko zależy od tego ile chcemy uciąć, a najlepiej uciąc odpowiednio :D
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 17:40 przez indian, łącznie zmieniany 1 raz.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Ja bym nic nie ciął- lufy są miękkie, źle złapiesz, zagniesz, utniesz krzywo, źle wyszlifujesz i będziesz miał kulochwyt w tym "tłumiku".
Gamo CFX
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Jeżeli karabinek ma dobre skupienie i Vo na dobrym poziomie to faktycznie lepiej nie ciąć,jeżeli już to trzeba by jakoś przliczyć ciśnienie CO2 ,jego rozkład na średnicę i długośc przewodu lufy,masę śrutu i opory tarcia.To tak fachowo ;) .Można też ciąc po centymetrze,mieżyć Vo i porównywać skupienie ale mi nie chciało by się tak bawić. :)
Old Indian Never Die
ODPOWIEDZ