Obrazek

Najlepszy wybór 3 wiatróweczki - która ta jedyna? :-)

Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Najlepszy wybór 3 wiatróweczki - która ta jedyna? :-)

Post autor: Adramelek »

Witam
Właśnie sprzedałem mojego Hatsana 55 gładkolufowego i trzeba coś na to miejsce kupić, tylko tym razem coś celnego!!!

Mam 3 wiatróweczki nad którymi się zastanawiam, to znaczy:

1. Slavia 630 - około 450zł
2. Slavia 631 - około 400zł
3. PCA Crosman 397 S2 - 600zł

Teraz pytanie która będzie najcelniejsza, zalży mi też na mocy - karabinki Slavia które podałem wiadomo ile mają (około 180 m/s), a tu Crosman który ma podobno 260 m/s i do tego jest na sprężone powietrze i nad nim właśnie się głównie skupiam, ale nie wiem czy warto bo sprzęt jest tak jakby używany bo pochodzi z oferty powystawowej i był wykorzystywany w celach prezentacyjnych z tego co piszą.
Więc jak to z tym jest bo już sam nie wiem co mam kupić, chciałbym mieć coś mocnego ale również celnego - da się tak czy albo jedno albo drugie??? nie chcę znowu zmarnować pieniędzy


Adramelek
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Zanim napompujesz tego crosa do 18J (o ile sie wogóle da) to Ci reka odpadnie.
HW30 605zł.
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

W opisie pisze że trzeba wykonać 4-5 ruchów pompką i jest - mi by to odpowiadało, ale czy to prawda to tego nie wiem - jak to z tym jest?

Każdy poleca HW30 z tego co czytam więc gdyby był lepszy z pośród tych 3 modeli to bym go wziął - no i pytanie w czym jest lepszy?
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

:D
Wszystkim - Oczywiscie z plusem dla hw
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

slawia 634 ok.500 zeta :)
;slavka634;
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Każdy poleca HW30 z tego co czytam więc gdyby był lepszy z pośród tych 3 modeli to bym go wziął - no i pytanie w czym jest lepszy?
Spust record który ustawia się praktycznie na dotyk, kulkowy zatrzask lufy (leciutko idzie) i lekki naciąg, lufa - śmiem powiedzieć - na poziomie luf Lothar-Walther.
Poprostu to nie ta półka co slavia.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

krystian85 pisze::D
Wszystkim - Oczywiscie z plusem dla hw
A właśnie że nie wszystkim bo Slavia jest cięższa, co przynajmniej dla mnie jest dużym plusem dla niej.
HW-30 2,5 kg.
Slavia 3,0 kg
(według danych producenta)
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Powiedzmy że jestem przekonany na zakup HW30, ale pozostaje jeszcze takie porównanie:

HW30 czy PCA Crosman 397 S2

Wszędzie szukam coś na temat tego Crosa ale nigdzie nie ma, miał lub ma ktoś z was styczność z czymś takim?

A co do Slavi 634 to raczej odpada bo za dużo złych żeczy się naczytałem o tym podobno wadliwym modelu
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

kwestia czy wolisz pompować raz za razem, czy też wykonać jeden ruch i uzyskać taką samą energię.

EDIT
Na pca też przyjdzie pora, nie ma pośpiechu. A przyjemności większej niż z hw nigdzie nie znajdziesz (za te piniundze, oczywiście)
Marcin chcesz bana za you?
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Więc będę się cieszył tradycyjną sprężyną :-)

Jeszcze mam pytanie odnośnie wytrzymałości HW30 - ile strzałów wytrzyma sprężyna i ogólnie taka wiatróweczka (przełamań, strzałów jak szybko na sile straci), na ile mniej więce ze statystyk można liczyć?

I drugie pytanie jaką lunetkę byście polecali aby była dobra do tego sprzętu?
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Adramelek pisze:HW30 - ile strzałów wytrzyma sprężyna i ogólnie taka wiatróweczka (przełamań, strzałów jak szybko na sile straci), na ile mniej więce ze statystyk można liczyć?
Nie mam pojęcia , ale te wiatrówki potrafią służyć i 15 lat bez awarji.
Adramelek pisze:I drugie pytanie jaką lunetkę byście polecali aby była dobra do tego spzętu?
HW 30 ma bardzo fajne otwarte (prawie jak przeziernik) ale jeśli byś chciał koniecznie optyke to proponuje coś takiego Obrazek i na niskim "SportMatchu"
Ostatnio zmieniony 01 maja 2008, 16:48 przez foxrysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

A ile możesz wydać na lunetę?
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

@Adramelek, powiem Ci tylko że HW30 i Weaver RV7 to świetna para i na długie lata (nawet jeśli kiedyś kupisz PCP to podejrzewam że tego sprzętu i tak nie sprzedasz).
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Bardzo sensowna lunetka, ale obawiam się że za droga niestety, myślałem o czymś tańszym, ale nie wiem czy warto - raz miałem taką za 30zł przy moim Hatsanie, ale się rozleciała hehe.

Tak do 120zł da się coś nabyć na allegro czy lepiej dać sobie spokój i strzelać tradycyjnie tak jak foxrysza doradza że będzie dobrze się z niej strzelało - chciałbym z tej wiatróweczki wycisnąć jak najwięcej jeśli chodzi o dystans, ale musi to być wmiare celny dystans, a że sprzęt nie za silny to za daleko nie postrzela więc czy jest potrzebna Lunetka?

[ Dodano: Czw 01 Maj, 2008 18:03 ]
Mam nadzieję foxrysza mam nadzieję :)
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

kto powiedział że nie za silny i daleko nie postrzela? w jakich jednostkach mierzysz jego niezasilność i jak to się ma do Twojego doświadczenia z silnymi wiatrówkami? tak samo postrzelasz z powodzeniem na 10, 25, 50 i więcej metrów, oczywiście regulując/biorąc poprawkę, a hw strąci zapałkę z odległości większej, niż będziesz w stanie ją zobaczyć ;)
pzdr
Marcin chcesz bana za you?
ODPOWIEDZ