Obrazek

Zakup łuku

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Zakup łuku

Post autor: Mein Gott »

Witam

Właśnie wróciłem z dwutygodniowych wakacji, gdzie między innymi miałem okazję strzelić parę razy z łuku o parametrach niezapamiętanych, bo i nic mi niemówiących ;)
W każdym razie - był kompozytowy (rodzajów drewna też nie pamiętam)

Niby nic, ale dla miłośnika strzelectwa sportowego, za jakiego się uważam, było to doświadczenie inspirujące. A do czego inspirujące ono było, nietrudno się domyślić: postanowiłem kupić sobie ŁUK!

I w tym momencie zaczyna się moje pytanie: na co zwracać uwagę, przy zakupie łuku?
Długość zapewne dobiorę do swojego wzrostu, z siłą coś wymyślę. Jednak czy są jakieś cechy łuków, o których należy wiedzieć, by nie kupić czegoś - analogii długo nie trzeba szukać - w stylu "łukowej chinki" ? Może importer o złej sławie (vide: militaria.pl)? A może o równie wątpliwej renomie producent (Norconia...)? Co muszę wiedzieć, by znaleźć tego odpowiednika Hatsana, który jest - w pełnym znaczeniu tego słowa - łukiem, i jednocześnie jest tani?

O pomoc proszę w szczególności właścicieli łuczyw, do których grona pragnąłbym dołączyć. :)

ps: kwestię SAMEGO łuku pragnę zamknąć w 250 - 300 zł (including Allegro) ;)

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Rlyeh
Posty: 100
Rejestracja: 31 sty 2007, 23:26

Post autor: Rlyeh »

Niczym nie zabłysnę, i pewnie link znany, ale jeśli nie:
http://www.freha.pl/index.php?showforum=4
Sporo info, a i namiary do rzemieślników też się znajdą.
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Ja łuki dłubie sam na temat kupnych nie mam nic do powiedenia :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

kup coś od Bisoka solidna polska firma.
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakup łuku

Post autor: pavko »

Mein Gott pisze:Witam

Właśnie wróciłem z dwutygodniowych wakacji, gdzie między innymi miałem okazję strzelić parę razy z łuku o parametrach niezapamiętanych, bo i nic mi niemówiących ;)
W każdym razie - był kompozytowy (rodzajów drewna też nie pamiętam)

Niby nic, ale dla miłośnika strzelectwa sportowego, za jakiego się uważam, było to doświadczenie inspirujące. A do czego inspirujące ono było, nietrudno się domyślić: postanowiłem kupić sobie ŁUK!

I w tym momencie zaczyna się moje pytanie: na co zwracać uwagę, przy zakupie łuku?
Długość zapewne dobiorę do swojego wzrostu, z siłą coś wymyślę. Jednak czy są jakieś cechy łuków, o których należy wiedzieć, by nie kupić czegoś - analogii długo nie trzeba szukać - w stylu "łukowej chinki" ? Może importer o złej sławie (vide: militaria.pl)? A może o równie wątpliwej renomie producent (Norconia...)? Co muszę wiedzieć, by znaleźć tego odpowiednika Hatsana, który jest - w pełnym znaczeniu tego słowa - łukiem, i jednocześnie jest tani?

O pomoc proszę w szczególności właścicieli łuczyw, do których grona pragnąłbym dołączyć. :)
Jeżeli chodzi Tobie o łuk kompozytowy to po rady uderz do użytkowników LIPSTIC bądź JACEK JOT na forum bron.iweb.pl - obydwaj sporo o łukach wiedzą i pewnie będą coś w stanie doradzić. Obydwaj też są z okolic Szczecina (jeżeli miałoby to pomóc).
Mein Gott pisze: ps: kwestię SAMEGO łuku pragnę zamknąć w 250 - 300 zł (including Allegro) ;)
pzdr
Nie da rady. I jest to powiedziane z dobrego serca. Z tego co powiedzieli wyżej wymienieni podstawowy model łuku kompozytowego z jakimkolwiek celownikiem to 600-800 zł. Poniżej tej kwoty nie znajdzie się nic wartego uwagi. I zważ jeszcze na to że jedna strzała do łuku to 25-100 zł w zależności od jakości wykonania... A strzał na sucho kończy żywot takiego łuku :P (pękają bloczki).
Pozdrowienia i owocnego szukania.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Dziękuję za odpowiedzi, przyznam że przymierzałem się już do kupna od Bisoka, takiego prościutkiego, 150 zł (skoro strzela, i w dodatku zawsze do przodu, czego można by chcieć więcej? :D ) Spróbuję jednak zagadać do podanych speców.

Na celowniku mi nie zależy (akurat, początkujący Hatsanowcy też tak mówią...), bo strzelać chciałbym czysto rekreacyjnie/hobbystycznie, mam tu na myśli zboczenie w kierunku średniowiecza. ;)
A strzał na sucho kończy żywot takiego łuku :P (pękają bloczki).
Proszę o dodatkowe wyjaśnienia, toż to zabrzmiało, z całym szacunkiem, jak o wiatrówce :?: :/
, albo przynajmniej jak o łuku bloczkowym.

Oczywiście, mogę o czymś nie wiedzieć i w tej chwili tryskam niewiedzą niczym wąż ogrodowy. :bobas:

dziękuję, pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BRAT_MIH »

Za dzieciaka sie strzelalo z lukow, kiedys malo kumpla nie oslepilem. Sam myslalem o zakupie ale ceny mnie zastopowaly. Kiedys robilismy z dwoch kawalkow sprezystego preta polaczonego rekojescia, tak z 50 metrow strzaly lataly.
Co znacza ten podpis Hatsan 10 mm ??? Pisales o tym gdzies wiecej?? Czym strzelasz?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2007, 14:37 przez BRAT_MIH, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavia 631 Lux + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT, Blow Air Power
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Zakup mojego łuku poważnie się opóźnił. Nastąpi pewnie gdzieś za rok (wtedy zregenerują się moje fundusze po planowanym zakupie slavki :) ). Do tej pory zadowolę się oszczepem, który właśnie próbuję wykonać. ;)

Podpis oznacza Hatsana w takim kalibrze. To dowcip oczywiście. :D Odnosi się do zdjęcia, które mam w podpisie, a na którym widnieje osada harrego i przymocowana do niej wędka, przywodząca na myśl jakąś wielkokalibrową lufę. 8)

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Może łuk też zrób sam ;) najłatwiej się robi z tworzyw sztucznych :) jakbyś chcał mogę Ci zademonstrować pare prowizorek :P ale na PW nie wywoływać śmiechu na sali.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Chętnie zobaczę :)
Marcin chcesz bana za you?
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

To ja też chce Obrazek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

To jutro umieszczę pare fotek i opis w nowym temacie :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Cześc
Kornel, a jak z tym zestawem, interesuje Cię? Tu nie chodzi o pieniążki (no, poza wysyłką).
Może byc za friko, może byc zamiana na jakiś gadżet :piwo:
Pozdrowienia - Robert
BSA R-10
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Nie pamiętam o jaki zestaw chodzi :P Przypomnij mi proszę :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

A chodzi o dezaktywację "Twoich" harcerzyków :smurf:
BSA R-10
ODPOWIEDZ