Obrazek

CZ200S

Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

CZ200S

Post autor: arturio111 »

Cześć, co prawda sprzęcik mam już od dosyć dawna ale jakoś nigdy nie było okazji aby przedstawić Wam moją przyjaciółkę czeszkę ;) oto ona :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest wśród nas już kilka osób które posiadają taki właśnie sprzęcik i są podobnie jak ja zadowoleni. Moim zdaniem sprzęt godny polecenia. Najtańsze PCP ale nie mniej celne niż dwu czy też trzy krotnie droższe dmuchawki innych firm. Wszystko kwestia gustu i zapotrzebowania.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

A miałeś okazję strzelać z 200T?? Chodzi mi o porównanie tych dwu modeli. Bo tak jakbyś telepatycznie wyczuł z tym postem, tak sobie właśnie dziś od rana kombinuję: a może kupić sobie pcp? I właśnie myślałem o CZ. Wczoraj strzelałem pierwszy raz z nowej Slavi 634 i jestem pod wrażeniem. I co jeszcze trzeba do niej dokupić? I za ile? No bo, że butlę na wiatr to wiem, ale ile tak pi razy circa to kosztuje to nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

To ja również się pochwalę swoim AA S 200, niby to samo co Artura, jednak różnica jest w budowie kartusza. Kartusz w CZ 200 S ma manometr, a w AA S 200 zamiast manometru jest szybkozłączka. Co do celności to różnic nie ma, oba równie celne.

Jako że fotosik nie działa podaje linki do zdjęć:
http://danlux.pl/aas200.jpg
http://danlux.pl/aas2001.jpg
http://danlux.pl/aas2002.jpg
http://danlux.pl/aas2003.jpg

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Z cz200t nie miałem okazji postrzelać, ale jeżeli chodzi o jakość celność to to samo tylko energia mniejsza bo 7.5J co przy okazji daje dużo więcej strzałów (ok 80-100) ale na większe odległości większy opad i bardziej śrut podatny na wiatr. Model T ma fajną bakę i przezierniki ale jeżeli nie strzelasz na 10m do tarczy to przezierniki zdejmiesz na rzecz lunetki a baka która jest w modelu S i tak jest jak dla mnie idealna
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ile masz równych strzałów, powiedzmy w przedziale 4m/s z jednego kartusza?
To drewno to orzeszek?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Marek, nigdy nie liczyłem :bobas: Mam dwa kartusze więc nie zawracałem sobie głowy ale coś między 40 a 50 strzałów.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Dzięki za informacje. Jeszcze tylko powiedz czy coś trzeba dokupić? No bo, że butlę na wiatr i lupkę to oczywiste.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Komplet PCP:
- karabin - rzecz oczywista
- lunetka - rzecz prawie oczywista, bo 99% PCP nie ma otwartych (niektóre mają szynę na końcu lufy do założenia muszki i szczerbinki, ew. dioptera)
- butla - karma dla PCP
- zestaw do ładowania - bloczek z manometrem łączący butlę i wężyk, który podpinamy (pośrednio) do karabinu
- szybkozłączka - w karabinach w których ładowanie powietrza jest przez szybkozłączkę, a nie przez odkręcanie kartusza, konieczny jest właśnie ten element. Łączy koniec wężyka z karabinem.
Wsio :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Do czetki czy AA nic więcej nie potrzeba, dmuchawka i zestaw do nabijania masz w komplecie, butla i luneta to już sam dopisałeś ;) Może wiadro śrutu ?? :) Ja założyłem jeszcze tłumik bo co prawda strzelam na strzelnicy ale na zawodach miałem dwa dyskusyjne strzały. Miałem założony separator a nie tłumik i nie było słychać czy "blacha dostała" to mnie przekonało do tłumika. poza tym zawsze można pojechać w plener i nie straszyć "sąsiadów" :uzi: No i ta nieszczęsna butla to najlepiej 300bar. Nawet jeżeli masz za płotem straż czy jakiekolwiek inne miejsce gdzie można nabić butlę to za każdym razem trzeba zapłacić za nabicie a z reguły jest tak że czy ładujesz 200 czy 300bar to płacisz tyle samo tylko przy dwusetce trzy razy częściej. Może się okazać że jak dużo strzelasz to za samą różnicę w ilości nabić miał byś po pół roku butlę 300bar
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Dzięki.
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Niestety, do AAs200 trzeba dokupić zestaw do ładowania z manomatrem, ok 100,-
Cz200s ma w komplecie przejściówkę, którą wkręca sie bezposrenio do butli a w nia kartusz. Manometr jest integralna częścią kartusza i to daje ogromna przewagę CZ-etki nad AAs200.( zawsze wiesz ile masz jeszcze wiaterku) w AA musisz liczyć wystarzały a to bardzo uciążliwe.
Przewaga butelki 300 bar jest niewątpliwa, ale zależy jakiej pojemności. Bo i tak 200 barowe ładuja do 230 bar.( Te 300 bar do 320 bar) ale z tym wiaże się pewne niebezpieczeństwo. Ładując kartusz CZ/AA z butli 300 bar, przy niewprawnej ręce mozna go przeładować, ponieważ ciśnienie powietrza jest ogromne i decydyją ułamki sekund, jakie są następstwa nie chce pisać. Ładowanie z butli 230 bar pomija to niebezpieczeństwo.
Należy też uświadomic sobie, że odkrecenie zaworu pod takim cisnieniem jest trudniejsze od odkrecenia tegoż na butli pustej i tu wprawa ma duże znaczenie.
Mam dwie butle 5 l. Jedna 200/300 bar i druga 300/450 bar te same zawory drager i CZ-tetkę ładuję z tej pierwszej(mały kartusz). Od ostatniego ładowania doładowałem już 10x i jakoś nie widzę radykalnego spadku cisnienia w butli. Ładuję od 100bar do 180 bar.
Jest taki programik, gdzie wpisuje sie dane i ten wylicza ile ładowań z butelki pozostało.
Jak ktos jest zainteresowany do prześlę na mejla.
Pozdrawiam.
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sabo35 pisze:Niestety, do AAs200 trzeba dokupić zestaw do ładowania z manomatrem, ok 100,-
Bardziej niestety ten zestaw kosztuje 200zł :(
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierzbin napisał:
"Bardziej niestety ten zestaw kosztuje 200zł "

Wiem co piszę:


http://www.konceptus.pl/index.php?cPath ... 99631d1829

pozdrawiam
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Fakt, niewiedzieć dlaczego, zasugerowałem się zestawem z wężykiem do S400 :).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Wierzbin pisze:Fakt, niewiedzieć dlaczego, zasugerowałem się zestawem z wężykiem do S400 :).
Zasugerowałeś się zestawem z wężykiem bo taki zestaw jest prawidłowy do AA S 200 ponieważ ten karabinek na końcu kartusza ma szybkozłączkę, CZ 200 S ma zaś w tym miejscu manometr. Myśle że jest to coś za coś i nie wiem czy chciałbym mieć manometr zamiast szybkozłączki która napewno jest dużo wygodniejsza. Myślę jednak że manometr też by się przydał nie można mieć jednak wszystkiego.

Pozdrawiam Darek
ODPOWIEDZ