Obrazek

CZ200S

Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Kto wie, może kiedyś się skuszę :) Narazie muszę opanować dmuchawkę ;) Zajęła piąte miejsce w Morsku więc aby jej dorównać (piszę o możliwościach dmuchawki) pewnie będę musiał poświęcić jej kilka miesięcy :) Kupiłem ją od Wavi-iego więc wysokie progi przede mną :) Ale będę się starał ze wszystkich sił :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Na tym poziomie wszystko zależy od strzelca- nawet nie od potencjalnych umiejętności, ale od chwili koncentracji.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Artur gratuluję nowego sprzętu.
Akurat dziś oglądałem czeszkie w sklepie i potrzymałem w pazurkach,powiem, że jest bardzo zgrabna i ładna. :D
Artur nie znam twojego gustu, ale ja takiej laski to nie wypuściłbym już z rąk. :lol:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Jak na razie jestem w niebie ;) Co prawda nie mam swojej lunetki na sprzecie ale nawet bushnell bazar jakoś daje radę. Gubi co prawda zero co jakiś czas ale w spinerki trafiam. Tam gdzie celuję trafiam i to mi w zupełności wystarczy. Nigdy nie strzelałem z powiększeniem większym niż 9x i wydaje mi się że na odległości które są używane przy strzelaniu wiatrówkowym w zupełności mi wystarczy. Jutro powalczę o swojego leapersa w KOLBIE i mam nadzieję że przed naszymi Polickimi zawodami dotrze. Przy okazji może ktoś z okolic Szczecina( i nie tylko) zawita na nasz zlot w maju z Harrym. Gorąco zapraszam!!! Temat tutaj http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=310 ... 768ed3c4ce Wszyscy mogą się zgłosić :) Pozdrawiam Artur

[ Dodano: Pon 30 Kwi, 2007 08:47 ]
Witam :) Obiecałem mały opis wrażeń z zmojego nowego nabytku CZ200S. Powiem tak, Jak dla mnie w zupełności wystarczy. Na 35m z jsb exact 4,52 zrobić można bez poblemu jedną wielką dziurę w dziesiątce oczywiście ze stolika z innych pozycji to już od strzelca zależy :) Kilka ostatnich dni spędziłem na strzelnicy "ucząc" się nowego sprzętu. Nie mam co prawda jeszcze swojej optyki ale z tego co mam da się już popykać. W spinerki można łupać bez problemu. Wiatru z kartusza starcza na ok 50 stabinych strzałów a że kupiłem sprzęt używany i w komplecie miałem dwa kartusze to na niewielkie strzelanko można się wybrać nawet bez butli. Dzięki uprzejmości kolegi mam do dyspozycji butlę 200bar aż nie kupię sobie własnej. Bez butli docelowej przynajmniej 300 bar strzelanie z PCP traci trochę z uroku bo przy tej ilości śrutu którą ja wydmuchuję na niezbyt długo starcza (dzisiaj spędziłem ok 8-9godzin na strzelnicy i poszło mi ok dwa pudełka śrutu!!!). Poza tym moim zdaniem czetka jest odrobinkę za lekka. Chociaż jak zmiękczę jej trochę spust to może zmienię zdanie. Spust jest bardzo przyjemny dwustopniowy ale przy tej wadze sprzętu moim zdaniem trochę za twardy i mam zamiar to zmienić :evil: Trochę dzisiaj poczytałem i już wiem jak to zrobić więc nie ma tragedii. Poprzedni właściciel nic kompletnie w czeszce nie zmieniał więc jest "fabryczna" ja również nie znoszę dłubać w sprzęcie i jedyne co mam zamiar zrobić to właśnie zmiękczenie spustu. Sprawdziłem ją (czeszkę) dzisiaj na chrono i przy kilkunastu testowych strzałach wyszło mi 230m/s +- pół metra więc ideał. Zapewne jak będę miał odrobinę więcej czasu to przestrzelam cały kartusz na chrono i jak ktoś będzie zainteresowany to podam wyniki. Reasumując, koszt zakupu podobny do kosztów dobrej sprężynki ale osiągi lepsze i wymagania mniejsze. Na dłuższą metę koszty utrzymania mniejsze niż sprężyna (odpadają uszczelki, prowadnice, sprężyny, ślizgi i całe mnóstwo nerwów na strzelnicy) . Ja jestem bardzo zadowolony, uwielbiałem swoją slavkę ale wściekłem się jak na niej padł leapers i to przy prędkości 175m/s tuż przed wymianą sprężyny na nową. Teraz nie muszę się martwić o optykę której koszt niejednokrotnie musiał przekraczać wartość sprężynki i trafiam dokładnie tam gdzie celuję. Zdaję sobie sprawę z tego że wielu kolegów nie stać na ten sprzęt pomimo tego że jest w porównaniu z innymi PCP niedrogi ale przy tej ilości śrutu który wystrzeliwuję i po podliczeniu kosztów wyszło mi że sprężynka jest droższa w utrzymaniu. Wielu z Was bardzo lubi dłubać i poprawiać sprzęt i jak uda się z nim zrobić coś fajnego bardzo cieszy. Ja do tych osób nie należę. Po prostu lubię strzelać a nie poprawiać fabrykę. Generalnie sprzęt godny polecenia, myślałem jeszcze nad AA S400 clessic ale koszt zakupu większy o ok 600zł po prostu nie było mnie na niego stać. Ale nie żałuję :) Wielu kolegów którzy mają sprzęt droższy o kilka tysięcy mówi że gdyby mieli czetkę w ręce przed zakupem bardzo poważnie by się zastanowili nad zakupem.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

No nie tak wielu droższą wiatrówkę, zamianiłoby na CZ/AA. Są tacy co chwalę CZ/AA i są też przeciwnego zdania.
Przeryłem cały iweb na ten temat. Nie da sie jednak ukryć, że karabinek z PCP jest najtańszy i to najtańsze nie stanowi też o jego jakości. To co kiedyś było złe fabryka poprawiła.
Też czekam na CZ/AA200s, które prawdopodobie dostanę na początku maja.
Ale mojego RR5(Hatsan55s) i tak nie sprzedam, bardzo go lubię. Za wszystko( mógłbym wymieniać).
Wobec tego posiadaczy CZ/AA będzie wiecej na tym forum.
Pozdrówka
Sabo 35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Bedziesz z czetki zadowolony, mam nadzieję zę kupujesz czetkę a nie AA? Czetka wychodzi taniej bo nie trzeba dokupować złączki do ładowania i można w to miejce dokupić dodatkowy kartusz co niejednokrotnie pozwala jechać na strzelanie bez targania butli. Nawiązując do twojego Hatsanka którego sobie zostawiasz. Ja Swojej slavki nie sprzedałbym za żadne skarby gdyby nie to że finanse nie pozwalały. Ale jak się odkuję to nie wiem czy jeszcze nie odkupię dla małżonki która również bardzo lubi strzelać :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dwie CZ-tki na forum :) fajnie, czekamy na testy ;)
AA TX200 HC
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

arturio111 napisał:

Kod: Zaznacz cały

Czetka wychodzi taniej bo nie trzeba dokupować złączki do ładowania i można w to miejce dokupić dodatkowy kartusz co niejednokrotnie pozwala jechać na strzelanie bez targania butli.
Wiem, pisałem, że przeryłem cały iweb, mi to jednak nie sprawia róznicy mam pompkę PCP :) Wiec jaka będzie, to będzie.
Stworek5 napisał:

Kod: Zaznacz cały

dwie CZ-tki na forum  fajnie, czekamy na testy  
Będę chciał porównać CZ z RR5 na 50m, ale musze mieć czas no i jeszcze czeta do mnie nie dotarła.

Pozdrawiam
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
ODPOWIEDZ