Obrazek

Hatsan apachi - problemik.

Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

Czekam na zepto pozdrawiam
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: masa »

Przed zmontowaniem karabinka z nową uszczelką nie zapomnij stępić wszystkich ostrych krawędzi wewnątrz rury systemu.
Krawędzie pozostałe po wycięciu np. otworów i i szczeliny na dźwignię naciągu działają na uszczelkę jak gilotyna i to one są odpowiedzialne za 99% uszkodzeń uszczelek w nowych karabinkach. Szkoda Zepto ;)
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: rokasa58 »

Tomekwach pisze: 10 cze 2023, 9:50 Czekam na zepto pozdrawiam
Przed ostatecznym montażem, nie zaszkodzi sprawdzić jej rozmiar. Te czerwone bywają za duże, wówczas tłok w wiertarkę/w wypadku Hatsana może być problem/ pakiet ścierny i szlifujemy.
@ kamazek- nie strasz mamrem, bo to najwyżej grzywna i konfiskata wiatrówki :hm:
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

Oczywiście, jak na pisałem karabinek już miał przeprowadzony przegląd 0 i tuning poprawiający kulturę pracy. We wnętrz cylindra, wszystko wymylem i lekko wypolerowalem ale nic na lustro czy coś bo wiadomo że to może zaszkodzić a nie pomóż. Dzięki temu nie ma już ostrych krawędzi które mogą uszkodzić nowa uszczelka. Co do zepto, myślę że będzie ok. Ponieważ pisałem do osoby co montowała ją w swoim strikterze i jak najbardziej była ok, tłok też wypolerowany z zadziorów. Myślę jeszcze nad polerka jakiś elementów spustu bo to ten nowego typu z regulacją, plastykowy, nie metalowy jak w dawnych modelach. Ale nie wiem czy jest jakiś sens, ponieważ boje się trochę go rozebrać, a też nie wiem czy tam coś da się poprawić.
Edit, a jest sens wypolerować tą końcówkę dźwigni naciągu co chodzi po tym wycięciu w tłoku? Bo strasznie ostra wręcz se można palucha przeciąć
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: kamazek »

Polerka elementów spustu jak najbardziej się przyda, ale nie "jakiś", tylko tych powierzchni, które ze sobą współpracują.
Oczywiście, jeżeli są wykonane ze stali, bo polerowanie plastiku czy znalu jest bez sensu, przy siłach działających na zespół spustowy wiatrówki zaraz i tak się porysują.
Nie wiem, jak wygląda zespół spustowy w tym nowym modelu Apacza, ale prawdopodobnie jest twardy i może pomoże podmiana sprężynek na słabsze lub ich odgięcie.
Ale tylko teoretyzuję teoretycznie, nie znam naocznie tego spustu :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

kamazek pisze: 10 cze 2023, 14:29 Polerka elementów spustu jak najbardziej się przyda, ale nie "jakiś", tylko tych powierzchni, które ze sobą współpracują.
Oczywiście, jeżeli są wykonane ze stali, bo polerowanie plastiku czy znalu jest bez sensu, przy siłach działających na zespół spustowy wiatrówki zaraz i tak się porysują.
Nie wiem, jak wygląda zespół spustowy w tym nowym modelu Apacza, ale prawdopodobnie jest twardy i może pomoże podmiana sprężynek na słabsze lub ich odgięcie.
Ale tylko teoretyzuję teoretycznie, nie znam naocznie tego spustu :)
Spust chodzi delikatnie, jest miększy niż w moim 2 hatsanie 90 qt , spust jest bardzo łatwy z tego co widzę.
https://naforum.zapodaj.net/093023bda441.jpg.html
Tutaj jego wygląd może coś poradzisz 😀 co tam byś ,,szlifnal lub podmienił "
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: kamazek »

Sorry, ale przez obudowę zespołu spustowego to tylko jakiś jasnowidz może coś widzieć ;)

Coś w twojej wypowiedzi nie bangla, jakim cudem bardzo dobry spust QT, kopia Recorda, może być twardszy niż zwykły spust Apacza, nawet nowej generacji, włożony w badziewiastą plasticzaną obudowę ? :zdziwko:

Albo masz źle ustawiony spust w H90 albo Twój Apach ma tak słabą sprężynę tłoka, że spust jest miękki.
Rozbierz moduł spustowy na kawałki, ułóż je tak jak leżą w obudowie.
Wtedy zobaczysz, które powierzchnie dzwigienek naciskają na siebie, wypoleruj je i nasmaruj.

Uprzedzam tylko, że złożenie powrotne całości może nie pójść tak łatwo jak rozebranie :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

kamazek pisze: 10 cze 2023, 16:29 Sorry, ale przez obudowę zespołu spustowego to tylko jakiś jasnowidz może coś widzieć ;)

Coś w twojej wypowiedzi nie bangla, jakim cudem bardzo dobry spust QT, kopia Recorda, może być twardszy niż zwykły spust Apacza, nawet nowej generacji, włożony w badziewiastą plasticzaną obudowę ? :zdziwko:

Albo masz źle ustawiony spust w H90 albo Twój Apach ma tak słabą sprężynę tłoka, że spust jest miękki.
Rozbierz moduł spustowy na kawałki, ułóż je tak jak leżą w obudowie.
Wtedy zobaczysz, które powierzchnie dzwigienek naciskają na siebie, wypoleruj je i nasmaruj.

Uprzedzam tylko, że złożenie powrotne całości może nie pójść tak łatwo jak rozebranie :P
Dla mnie jest miękki, sprężyna tłoka? Wątpię w to że słaba bo jest dopiero co wymieniona z zestawu tuningowego od harnasia 90
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Urko »

kamazek pisze: 10 cze 2023, 16:29 Sorry, ale przez obudowę zespołu spustowego to tylko jakiś jasnowidz może coś widzieć ;)
Ja mam w kolekcji taki obrazek:

Obrazek
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: kamazek »

Spust jak w Crosmanach, więc nie wierzę, że będzie mięksiejszy niż QT.

Obrazek

Spolerować powierzchnie stykowe w kółku, bez zmiany kątów natarcia.
Ewentualnie dać słabszą sprężynkę przy strzałce, ale z umiarem.
Coś jeszcze widzę jakby sprężynkę w górnej części języka spustowego, pewnie odpowiadałaby za powrót i kasowanie ruchu jałowego.
Jezeli jest twarda, można podmienić.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

Spoleruje jutro delikatnie, a mam pytanie do tych sprężynek, w górnej części języka ta sprężynka jest twarda i to dosyć mocno. Nie wiem, może od długopisu będzie pasowac, chociaż wątpię bo jest dosyć wąska. Macie jakiś pomysł, ta na której nachodzi czerwona strzałka też jest twarda i nie mam pojęcia od czego podmienić
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: kamazek »

Zapraszam do mnie, coś dobierzemy :)

Obrazek

A tak na poważnie, to chyba są w twojej okolicy jakieś sklepy, warsztaty czy inne miejsca ze sprężynkami ? :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

Spust podpolerowalem wyczyściłem i nasmarowalem. Wnętrze cylindra, też już odtłuszczonego z smarów. Mam pytanie, czy można tam wsiąść oleju silnikowego na jakąś szmatkę i przestrzec te wnętrze ? Czy dac sobie spokój
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: Tomekwach »

Chodzi mi o to, żeby to lekko natłuścić i pozostawić do wyschnięcia żeby była lepsza warstwa ochronna tam. Montuję wszystko dopiero za kilka dni
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan apachi - problemik.

Post autor: rokasa58 »

Tomekwach pisze: 11 cze 2023, 13:18 Chodzi mi o to, żeby to lekko natłuścić i pozostawić do wyschnięcia żeby była lepsza warstwa ochronna tam. Montuję wszystko dopiero za kilka dni
Daj na uszczelkę tłoka duża kroplę,rozsmaruj i włóż do systemu,to wystarczy
ODPOWIEDZ