Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
sylvio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 50
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: sylvio »

Dzisiaj zliczyłem wszystkie puste opakowania po śrucie i mogę powiedzieć że moje szkiełko po przebiegu 15 kilo (+ - kilka paczek płaskiego crosmana które jak pamiętam poleciały do kosza) trzyma się dobrze. Na potwierdzenie tego możecie zobaczyć tarczki z działu testy25 do 50m. Chińczyk też potrafi!!! :)
Diana 34 Optisan cobra 3-9x42
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

myślę, że osiągnąwszy 7,5kg przepuszczonego ołowiu, możemy niniejszym przyznać lupce

PP 3-9x40 AO

tytuł

Najwytrzymalszej z Najbadziewniejszych*

oraz rekomendację w dziedzinie

"A coś tańszego??"

gratulujemy laureatowi!
:up:

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:




*za skargi na brzmienie ww tytułu Akademia nie bierze odpowiedzialności
Marcin chcesz bana za you?
_adrian_
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2009, 16:05

Post autor: _adrian_ »

witam wszystkich poraz pierwszy na tym forum, zamierzam kupic te lupke pp; http://www.zielonysklep.pl/index.php?pr ... rod_id=174
nie biore oryginalnego montazu bo podobno nic nie warty, wiec jaki polecacie? szukalem jakiegos jednoczesciowego ale nie wiem jaka wyskosc brac. Wiatrowa to h70 s bez stalych celownikow. pozdro
rifleman

Post autor: rifleman »

Lupka ma AO więc raczej potrzebny będzie wysoki montaż. Mogę polecić Accushota lub Deltę. W miarę tanie a trzymają przyzwoicie. :) http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/?id=157
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Mam tę lupę - ma dokładnie 57mm średnicy na zewnątrz obiektywu i z tego co mi wiadomo wejdzie na średni b-square. Może na inne średnie też wejdzie. U mnie na wysokiej delcie wisi 7,5mm nad systemem.
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
_adrian_
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2009, 16:05

Post autor: _adrian_ »

znalazłem taki : http://allegro.pl/item545467467_montaz_ ... lkiem.html
wejdzie na tym? i czy ta na pewno oryginalna delta??
rifleman

Post autor: rifleman »

_adrian_ pisze:wejdzie na tym? i czy ta na pewno oryginalna delta??
Może być "na styk" :hm:
Tak to na pewno Delta.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Tak porównując z moją wysoką - to będzie 2-2,5mm nad systemem.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
_adrian_
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2009, 16:05

Post autor: _adrian_ »

dobra biore go, mam nadzieje ze bedzie dobrze trzymal. Kilan a jak oceniasz swoja pp 3-12x42A0 ?? ja byłem troche niezdecydowany ale zamowilem dzisiaj.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
_adrian_ pisze: i czy ta na pewno oryginalna delta
I dobrze ,że masz wątpliwości bo ja bym miał. Jest sporo montaży o wyglądzie i konstrukcji takiej jak te od Delta Optical i Leapersa na pozór wyglądem to te no name nie różnią się od tych markowych jednak jak się potem okazuje jakość materiałów i wykonanie nie są te same.
To ,że wygląda jak delta optical to nic nie znaczy , nic nie znaczy też wzmianka w opisie "montaż delta" bo tak można sobie nazwać cokolwiek. Można mieć podejrzenia co do aukcji ,dlaczego sprzedawca nie pisze wprost i dokładnie jaki ma symbol ten montaż i przez kogo jest firmowany.
Zapytaj sprzedawcę czy to jest rzeczywiście montaż AG-25M412 Delta Optical i czy jest zapakowany w blister z tej firmy.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Bezor
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2007, 10:34
Lokalizacja: Legnica / Chojnów

Post autor: Bezor »

Jest to faktycznie montaż Delta Optical, i jest zapakowany w oryginalny blister. Jest porządnie wykonany. Mam na nim Bushnella Trophy 4-12x40 i wchodzi naprawdę na styk, a o ile dobrze pamiętam obiektyw ma średnicy 56mm po zewnątrz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

_adrian_ pisze: Kilan a jak oceniasz swoja pp 3-12x42A0 ?? ja byłem troche niezdecydowany ale zamowilem dzisiaj.
Napisałem już gdzieś i niezawaham się powtórzyć :) :
Moim zdaniem PP3-9x40AO i 3-12x42AO to najlepsze z najgorszych lupek dostępnych na naszym rynku - a w szczególności jako pierwsze lupki do rekreacji. Co prawda moją będę zmieniał ale nie dlatego, że się sypie czy tym podobne. Mechanicznie są OK - pisano, że potrafią gubić zero przy kręceniu obiektywem i zumem, ja tego nie zauważyłem. Optycznie już gorzej, ale widać coś tam przez nie :). A zmieniam bo chciałbym posadzić na HW już coś docelowego (dla HW oczywiście) i raczej w podobnych parametrach (ew. obiektyw o mniejszej średnicy).
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
loku
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: loku »

Witam. Noszę się z zamiarem zakupienia optyki na mojego Hatsana. Mam dylemat czy kupić taki http://www.allegro.pl/item586006075_lun ... _open.html lub taki http://www.allegro.pl/item586005740_lun ... _open.html Myślałem najpierw o delta optical classic ale chce jeszcze wsadzić tuning od Alchemika, bo mój to w sumie samoróbka na słowo honoru :P więc nie stety muszę zrezygnować z delty. Także proszę o pomoc, która lepsza? Może jedna nad drugą ma w czymś przewagę czy są to takie same lupki, które różnią się tylko powiększeniem? Druga sprawa to montaż. Z tego co tu wyczytałem to montaże PP, które są dodawane razem z lupką są beznadziejne. Czyli teraz jaki polecacie montaż na Hatsana żebym nie musiał potem podczas strzelania używać co chwilę brzydkich słów :P Pozdrawiam.
Hatsan 80S + Tuning Alchemik + PP 3-9x40AO
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Ta 3-9x40AO to niezła lupka. Jak przeczytasz ten wątek zauważysz, że na Hatsanach sprawuje się lepiej niż ze stałym powiększeniem (6x40). Miałem ją przez jakiś czas, ale na CZ więc mogę powiedzieć, że patrzy się przez nią przyzwoicie i nie stwierdziłem przesuwania zera wraz ze zmianą powiększenia, co w tańszych lupkach nie zawsze ma miejsce. Co do tego silniejszego PP, nie wiem nic.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
loku
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: loku »

Dzięki jarek m, za podpowiedź :) Skłoniłem się do 3-9x40 i taką se właśnie zamówiłem :D Obym nie żałował ;)
Hatsan 80S + Tuning Alchemik + PP 3-9x40AO
ODPOWIEDZ