Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

No to przybywa testujących tenże wynalazek :) . Z ciekawostek dodam, że obsługa sklepu myśliwskiego, w którym kupowałem Pointa, bardzo go chwaliła za wytrzymałość i mówiła, że prawie nie mieli na nie reklamacji, a trochę ich poszło od nich choćby na Hatsany. Ciekawi mnie jedna sprawa - że Point to chińszczyzna to raczej pewne patrząc po cenie, może jakiś kolega bardziej doświadczony w kwestiach celownikowych orientuje się, czy jest to kopia jakiegoś markowego szkiełka? Wydaje mi się to mocno prawdopodobne, znając chińczyków, którzy już kopie BMW 7 i Mercedesa SL mają w swojej ofercie... :lol: To jak? Jakieś pomysły?
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Nie traktujcie tego jako reklamę,ale wiele chińskich podróbek jest lepszych od oryginałów.(Z takimi informacjami zetknąłem się w internecie parę razy)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Właśnie wróciłem z "Zielonego sklepu" oglądałem tylko i wiecie co... ta 3-12X42 to kawał optyki :) i mój futeralik nie pomieści Harego z tym działem na górze :hm: , ale to nic już zamówiłem pokrowiec na wymiar :lol: :lol: :lol: . Po dziesiątym wybieram się na zakupy :D

A , pytałem sprzedawcę o kraj pochodzenia tego ustrojstwa i wiecie co mi powiedział?
"MADE IN CZAJNA" i dodał "BMK40 też robią chińczycy a dużo ludzi je ma i sobie chwali" MA RACJE :) .

Linia produkcyjna znajduje się w instytucie optyki i elektroniki, chińskiej akademii nauk w Chengdu"

Wiecie co, Japończycy też kiedyś robili bardzo kiepską elektronike i... , czyż nie ???
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

Hehehe... Zgadza się. Lupka wygląda jak "ja cię pierniczę" :D Dzisiaj sadzam ją na swoim "maleństwie". Efekty postaram się obfotografować. Ponawiam też konkurs: Czego klonem jest Point 3-12x42AO? Sam już zacząłem szperać i porównywać... na razie bez efektu...
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
To ,że jest to produkcja Chińska wcale nie oznacza kiepskiej jakości ,znaczna część markowych celowników jest tam produkowana. Synonim chińszczyzna pomału już się nie sprawdza dużo fabryk produkcjyjnych stoi w tej chwili na wysokim poziomie. Niestety dalej jest też dużo tandety produkowanej w małych rodzinnych fabryczkach.
Już kiedyś wrzucałem ten link kto nie widział niech obejrzy bo warto:
http://www.bcioptics.com/products_riflescope.html
W zakładce produkcja można znaleźć też inne produkty z dziedziny optyki.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: tomski »

Zakupiłem drugi PP 3-9x40.
Więc w tej chwili tesuję dwa.
Dam znać o negatywnych efektach.
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

tomski pisze:Zakupiłem drugi PP 3-9x40.
Więc w tej chwili tesuję dwa.
Dam znać o negatywnych efektach.
Lepiej daj znać o pozytywnych efektach.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: tomski »

Co tu pisać?

Tak z grubsza to, tam gdzie celejuę to mnie więcej tam strzelam.
Jak narazie to tyle z pozytywów, a poza tym, że wszystko trzyma sie kupy.
Awatar użytkownika
sherman
Posty: 28
Rejestracja: 08 mar 2007, 7:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sherman »

Niestety obawiam się że Precision Point to ta sama luneta co Tasco,Gamo i no name. Tak przynajmniej wygląda. Mam no name 3-9x40 i wszystko jest idento. Zakrywki, osłony na szkła, tubus etc... :/
Nie chciałbym źle wróżyć tym lunetkom ale u mnie wytrzymała jakieś 1000 peletek i teraz co prawda nie grzechocze ale wyłazi uszczelka spod okularu i zero skacze gdzie chce. Obym się mylił...

P.S na szczęście w piątek dojdzie do mnie Albar 8x56
HATSAN 70S + Alchemik Set + Separator + ALBAR 8 x 56 :)))
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

zalicytowałes tego ostatiego z alegro? też miałem na niego ochote :maruda:
jesli tak ,to czy wiesz że sprzedawca wstawił zdjęcie poglądwe ?
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
erio
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: erio »

szerman ty draniu :lol: .. a moje max bylo 150 zł ;)
Hatsan 70, Spust CUSTOM, i sexi prowadnica, Poin Precision 3-12x42 wytrzymuje upadek na beton
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Onichimor pisze:Ponawiam też konkurs: Czego klonem jest Point 3-12x42AO? Sam już zacząłem szperać i porównywać... na razie bez efektu...
Muszę cie zmartwić to nie klon, chińczycy sami coś wymyślili :) :D :lol:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

He, he, he... ależ ja nie mam nic przeciwko rodzimej chińskiej myśli technicznej :lol: Faktem jest jednak, że jak na razie jestem z Pointa mocno zadowolony. Jak za tę kasę to celowniczek jest spoko, jak na razie żadnych usterek nie widać, a dwuletnia gwarancja dopiero zaczęła stukać ;) . Za jakąś godzinkę idę dalej go "testować" :D
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Napisz w osobnym poscie,co Ci się zepsuło w K 19.Też mam takiego.
Awatar użytkownika
sherman
Posty: 28
Rejestracja: 08 mar 2007, 7:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sherman »

erio - i owszem to ja. na marginesie to naciągnąłeś mnie na dodatkowe 50 zeta....
krystian85- wiem, ale na maila dostałem oryginałki. tylko mała ryska na tubusie jak od szpilki. reszta luzik. i ciągle czekaaaam..... mam nadzieję ze jutro dojdzie bo we wtorek na działkę na pięciodniowe testy :D

tak na marginesie - gdzie mogę dostac świńskie ucho do lunetki? w całej Łodzi ni ma...
HATSAN 70S + Alchemik Set + Separator + ALBAR 8 x 56 :)))
ODPOWIEDZ