Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
kilerpulawy
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, 22:06
Lokalizacja: Puławy

Post autor: kilerpulawy »

Witam ja już po prostu wymiękam z tym moim PP padła po raz 2 nie przepuściła nawet 500szt śrutu od powrotu z serwisu a krzyż tak się pokrzywił że już nawet nie wiem która kreska jest od poziomu a która od pionu. Nie miałby ktoś może jakiegoś celownika na zbyciu tzn na wymianę za niego gwarancja jeszcze 1,5 roku ale chyba dam sobie spokój :/
Harnaś 55+zestaw alchemik,Magnum 4,5+gamon 3-9x40,Crosman 3576, QB78 + BSA 3-12x40,
hibertusik
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2008, 19:03

Post autor: hibertusik »

Witam ,czy ktoś z posiadających lupkę pp 3-12*42AO stwierdził jakiś defekt,a jak tak.To proszę o podanie wady oraz przebieg tej lupki.Pytam bo zamówiłem takową, a na forum nie znalazłem żadnego opisu awarii tych lupek.Pozdrawiam i dziękuję za wiadomości. :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mam takie PP po dość dużym przebiegu na różnych "sprzętach" i wad nie stwierdzono.Jeżeli zamówiłeś nówkę to dostaniesz dwa lata gwarancji,ci którym "padło" piszą że nie ma problemów z naprawą gwarancyjną :)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: krzycho1708 »

Moje PP przeżyło dotychczas ok. 2000 strzałów i jest wszystko OK ;)
Awatar użytkownika
karel48
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karel48 »

Na wstępie wszystkich uzytkowników forum oraz szanowną administrację ponieważ to mój pierwszy post i liczę na wyrozumiałość ... ;)
Od niedawna stałem się posiadaczem (szcęśliwym) wiatrówki jak w podpisie oraz lunetki Point Precision, niestety u mnie rzadko kiedy wszystko idzie gładko więc problem wystąpił podczas montażu lunety. Lunetę zakupiłem łącznie z firmowym wysokim dwuczęściowym montażem PP na szynę 11mm - taką miała mieć moja Slavka. Jak się okazało przy próbie montażu i pomiarach suwmiarką szyna ma ... 10 mm w najwęższym miejscu i ulega rozjechaniu do około 10,2mm w kierunku wylotu lufy... W wyniku powyższego jedna część montażu niestety nie trzyma się odpowiednio na szynie (a właściwie jest luźna ). Ponadto montaż jest niestety bardzo niewspółosiowy co widać gołym okiem. Mam tylko nadzieję że szyna rozjeżdza się symetrycznie w stosunku do osi lufy. :/ W związku z powyższym po lekturze tego i innych forum myślę o zakupie montażu SM E-59 mam jednak obawy czy zmieści się na nim moja luneta, która ma obiektyw 42 mm. W opisie E-59 widnieje iż powinna na nim siedzieć luneta do 44 mm, ale ... Może ktoś z Was posiada taki zestaw?
Myślałem jeszcze o montażach współosiowych BKL ale niewiem gdzie je można kupić. A może są jeszcze inne montaże, które zachowują osiowość godne uwagi w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi za które z góry dziękuję! :)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2008, 23:21 przez karel48, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavia 634 Ultra + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

posiadaczem wiatrówki się stałeś, nie broni;
słyszałem o tych szynach w slavkach, niestety nie wiem (Ty raczej też tego nie wiesz), jaki jest charakter tej nierówności - tak jak piszesz, miej nadzieję, aby następowało to symetryczne (choć bym się nie nastawiał). Jeżeli nie, to montaż tu nie pomoże, możliwe, że starczy Ci regulacji lupy, żeby to skorygować, ale to tylko na jeden dystans.

Mam na tym sportsmatchu busznela 40mm z AO; zdaje mi się, że jest jeszcze wolne miejsce, ale jutro sprawdzę i Ci napiszę, tymczasem podaj maksymalną średnicę obiektywu
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
karel48
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karel48 »

Średnica zewnętrzna obiektywu wraz z oryginalną osłoną to aż 61mm - bez niej 57mm. Oczywiście szkło ma te deklarowane 42mm. Co do szyny to wydaje się że rozchodzi się symetrycznie, jeżeli tak nie będzie to czeka mnie reklamacja wiatrówki w Cekausie ... niestety :/
Uwaga poprawka - zmierzyłem jeszcze raz szynę jej początek (od bezpiecznika) ma szerokość 9,9 mm a koniec (bliżej wylotu lufy) dobre 10 mm ( do 10,1 musiałbym naciągać) różnica wynosi więc zaledwie 0,1 mm i to wystarcza żeby jedna część montażu się nie zacisnęła. Ale zauważyłem też inną przypadłość - kiedy przesuwałem montaż od węższej do szerszej strony szyny to w środku uległ zatrzymaniu i dopiero po popuszczeniu śrub przesunąlem go dalej po czym znowu mogłem je troche dokręcić (ale już nie tyle) - wynika z tego że jeden lub obydwa frezy szyny są w środkowej części płytsze. Po zastanowieniu dochodzę do wniosku że to większa głębokość freza w początkowej części szyny powoduje brak możliwości zaciśnięcia szczęk montażu niż te 0,1 mm różnicy. Montaż osiowy dwuczęściowy powinien zniwelować te niedoróbki, ale czy luneta wejdzie?
Ps. Błąd poprawiony ... dzięki za szybką odpowiedź!
Slavia 634 Ultra + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

mam obj 53mm + przynajmniej 3mm luzu; tak więc 57 bez problemu, 61 - nie. Max to, wydaje się, 59mm.

być może to skrzywienie nie będzie przeszkadzać, oczywiście przy dwuczęściowym montażu. ponadto dziwnie wąska ta szyna, choć ten SM ma tolerancję 9-13mm

może zrobisz tak - uprzedź chłopaków z cekausa (żeby potem nie było problemów w razie wymiany), kup SM, postrzelaj na różne dystanse, zobaczysz, czy szyny są symetryczne. jeżeli nie są, wymienisz?
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
karel48
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karel48 »

Dzięki za radę - właśnie tak zamierzam zrobić. Czyli luneta bez osłon powinna wejść, montaż i tak jest ok więc pewnie u mnie zostanie natomiast reklamował będę ewentualnie wiatrówkę (ale jestem dobrej myśli).
Pozdrawiam!
Slavia 634 Ultra + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Nie przejmowałbym się różnicą 0,1 mm w szerokości frezów montaż jednoczęściowy spokojnie może być , każdy montaż będzie tolerował taką odchyłkę - dopasuje się. Jednak co innego to jakość wykonania montażu i użytego materiału jak materiał będzie plastyczny to nic nie pomoże będzie się krzywił przy mocnym dociąganiu śrub i nie sposób go zatrzymać w jednym miejscu na szynie.
Jeżeli chcesz dalej używać jednoczęściowego to nic nie stoi w tym przypadku na przeszkodzie jedynie rozglądnij się za mocnym i trwałym montażem.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
karel48
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karel48 »

Ja próbowałem montażu wysokiego dwuczęściowego PP na szynę 11mm. Teraz myślę o Sportsmatch E59, który powinien ponadto zniwelować odchyłki szyny wynikające z jej zmniejszonej szerokości 10 mm. Ciężko będzie o montaż z dokręcaną kostką który będzie choćby "w miarę osiowy" ponieważ niema w standardzie szyn 10 mm ... chyba byłoby lepiej gdyby Czesi pozostali przy tych 13 mm bo teraz to jakaś loteria z ta szerokością ... :nie: Jutro tzn. dzisiaj rano dzwonię do Cekausa i zobaczymy co dalej ... ;)
Pozdrawiam!
Ja tyz Robert.
Aktualizacja!
Dostałem cudo z Cekausa - Sportsmatch E59 - zamontowałem (z sercem na ramieniu przy dokręcaniu) i wyglada na to ze wszystko będzie ok - montaż wydaje się trzymać osiowość więc błędy wykonania szyny zostały zniwelowane - wyzerowałem na razie na jakieś 7-8 m (strzelnica w piwnicy - ciemno już było ) i jak się dobrze przyłożę to same 10 przy bardzo wątpiliwej podpórce. Jutro być może testy na większy dystans. A teraz informacja dla wszystkich uzytkowników PP 3-12x42 - luneta pięknie komponuje się z w/w montażem na Slavii 634 - pozostaje jakieś 2-3mm luzu z założonymi zaślepkami oryginalnymi -POLECAM!
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Slavia 634 Ultra + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
wiktoras5
Posty: 65
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Łochowo/Bydgoszcz

Post autor: wiktoras5 »

witam. Czy to normalne, że w PP 6x40 nie mam ostrości na przedmiotach znajdujących się blisko mnie to znaczy tak do 6 - 7m. Powyżej tej odległości wszystko jest OK. Moja luneta to http://www.allegro.pl/item528568072_lun ... _24_m.html
K-PGS
HW 97K + DOT 4-16x42AO MD
HW 40
ИЖ 38 Made In USSR pięknystan :)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Normalne. Z 6x40 nie jest to wielki problem, bo te 7m zobaczysz. Na tej odległości jednak jest problem taki - widzisz cel ostro, krzyż masz rozmazany (przynajmniej ja tak mam). Od 10m wszystko jest OK. I krzyż i cel są wyraźne.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

wiktoras5 pisze:witam. Czy to normalne, że w PP 6x40 nie mam ostrości na przedmiotach znajdujących się blisko mnie to znaczy tak do 6 - 7m. Powyżej tej odległości wszystko jest OK. Moja luneta to http://www.allegro.pl/item528568072_lun ... _24_m.html
Tak, jest to normalne.
To co opisujesz nazywa się potocznie "ostrzeniem lunety", czyli dystans od którego widać ostro jednocześnie krzyż i cel. Głębia ostrości zmniejsza się (spłyca) ze wzrostem zoom i z wielkością soczewki obiektywu. Mówiąc oględniej; im mniejszy zoom i im mniejszy obiektyw tym ostrzenie głębsze.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
wiktoras5
Posty: 65
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Łochowo/Bydgoszcz

Post autor: wiktoras5 »

dzięki wielkie Panowie. Już się. Martwiłem, że jakaś uszkodzona ta lupka.
K-PGS
HW 97K + DOT 4-16x42AO MD
HW 40
ИЖ 38 Made In USSR pięknystan :)
ODPOWIEDZ