Obrazek

Hatsan miejsce na rynku wiatrówek

doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Hatsan miejsce na rynku wiatrówek

Post autor: doktor »

Koval pisze:Witam.
Kontynuacja tematu "Hatsan 85X z fabrycznie montowanym tlumikiem..."
"
Witam.
Dla nich Hatsan to też "prawie wiatrówka". Więc "prawie wiatrówka" ma "prawie tłumik".
A ja z własnego doświadczenia i przeczytaniu sporej lektury z iweb ,to wolę sam zobaczyć niż opierać się na takich artykułach.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. W H125 nic nie pisze o tłumiku więc go poprostu nie ma ,to jest tylko nakładka ,a nie "coś w rodzaju tłumika".
http://www.hatsan.com.tr/mod_125.asp
W przeciwieństwie do H85X gdzie wyrażnie pisze Silencer.
"
drozdzu pisze:Robert mam podbne zdanie - ludzie w takich artykułach oceniają sprzet z nieco niższej półki od razu mając o nim negatywną opinie i same testy maja tylko na celu udowodnienie jak niewłasciwym wyborem jest dana wiatrówka ;(
Nawet jesli testowany sprzet ma zalety to o nich nie pisze sie zbyt wiele bo lepiej nawieszać na nim psów ze celnosc nie taka ze wykonanie nie takie ze drewno nie z egzotycznego orzecha tylko bukowe itp.

Jak dla mnie to H85X moze byc dobrym wyborem mimio zupełnie niepotrzebnej tam lupki ale to zalezy jeszcze od ceny, bo jezeli mam płacic róznice 300zl za nie wiadomo jakiej jakosci tłumik i lupke która nadaje sie prawdopodobnie do ogladania strąconych puszek w charakterze lornetki to ja dziekuje taki interes....
jigt pisze:Ta taki trend! Jeśli ktoś kogoś lub coś objedzie od góry do dołu, to wydaje mu się, że sam stanie się wielkim i mądrym.
Krytyk filmowy ma krytykować! Może trzeba wprowadzić pojęcie: Krytyk Sprzętowy.
Artykul byl raczej w neutralnym tonie, choc prawda, ze konkluzja niezbyt pochlebna :)
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, 21:28 przez doktor, łącznie zmieniany 4 razy.
--
Maciek
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

W tego typu gazetach raczej nie ma się co spodziewać obiektywnych opisów sprzętu, zwłaszcza, że głównymi reklamodawcami w "pismach fachowych" są przeważnie sklepy, importerzy, producenci, dystrybutorzy związani z tą dziedziną :/ W takiej sytuacji może(!) zachodzić zjawisko tzw. "artykułów sponsorowanych" chociaż oficjalnie wcale nie musi być to wyraźnie zakomunikowane czytelnikowi. Zwracam uwagę na to, że napisałem "może", wcale nie musi tak być.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jasne dla wszystkich jest to ,że Hatsan to nie ta sama półka co HW,Webley czy inne uznane marki ,ale w zestawieniu typu econo sądzę ,że znalazby się na pierwszych miejscach. I jeżeli ten H85X będzie kosztował poniżej 500zł to może być bezkonkurencyjny. Prawdopodobnie cena w zestawie będzie większa ,ale jeżeli będzie sprzedawany goły bez lupki (co byłoby bardziej sensowne) może taka być.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:19
Kontakt:

Post autor: mmajstruk »

drozdzu pisze:Robert mam podbne zdanie - ludzie w takich artykółach oceniają sprzet z nieco niższej półki odrazu mając o nim negatywną opinie i same testy maja tylko na celu udowodnienie jak niewłasciwym wyborem jest dana wiatrówka ;(
Nawet jesli testowany sprzet ma zalety to o nich nie pisze sie zbyt wiele bo lepiej nawieszać na nim psów ze celnosc nie taka ze wykonanie nie takie ze drewno nie z egzotycznego orzecha tylko bukowe itp.
Koledzy, (pomimo że cytuję tylko drozdza), p.........jak p........(censored - tomaschek30)
Akurat tak się składa że madrian, bo to on testował Hatsana 125, ma jednak pojęcie o Hatsanach na tyle żeby konkluzje wysnuć takie jak być powinny. Choć i tak był dużo bardziej oszczędny od tego co ja bym napisał. Bo ja bym Hatsana 125 wysłał na ten sam poziom co chinki.
Więc nie smęćcie tutaj o "ustawianych" testach.

Hatsan 125 który dostaliśmy od dystrybutora do testów to był złom jakich mało. Zresztą, jak się okazuje, z premedytacją. Po prostu "zmuszają" kupującego do wsadzenia sprężyny eksportowej (dołączonej w komplecie), bo z tej podobno 17J strzelać się nie da. A nie da się, bo fabryce ani dystrybutorowi się nie chce by dobrać dobrą sprężynę i dobry ciężarek tłoka by dało się strzelać na 17J. Więc jest tyle ile wyjdzie, ważne żeby mniej. Wszak wiadomo że Hatsana 125 kupują frajerzy co chcą mieć FACową wiatrówkę bez rejestracji, więc dorzucamy sprężynę FACową i niech się bolki cieszą.

Szczegóły macie w artykule, wystarczy dokładnie przeczytać.

A na deser mała kontra. Wystarczy objechać jakiegokolwiek Hatsana i od razu krzyk w niebogłosy jak to się tępi tanie wiatrówki, jakie to nierzetelne i ustawione. No faktycznie, Hatsany najlepsze są na świecie i już. Udziały w Hatsanie macie, czy co?
Ostatnio zmieniony 21 lut 2007, 20:41 przez mmajstruk, łącznie zmieniany 2 razy.
Miłek Majstruk
Obrazek
Szczęście sprzyja lepszym!
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Miłku, nikt nie twierdzi , że Hatsany nie mają wad, mają ich mnóstwo i stąd tyle tematów do rozmów na forach o "poprawianiu fabryki". Jasne, że łatwiej pójść do sklepu i wydać 2k zł na sprzęt z wyższej półki ale nie każdego na to stać.
Udziałów nie mamy, za to większość ma udział w pomysłach jak poprawić to co Turcy spieprzyli. Stawiam skrzynkę wódy temu, który zrobi to z przytoczoną przez Ciebie "chinką".
Niektórzy czują się gorsi mając sprzęt z niższej półki ale dlaczego go odrazu dyskryminować tak jak na forum XXX. :?:
Nie wmówisz mi Miłku także faktu, że w pismach tematycznych nie działa "lobby producentów" oraz "wyłącznych przedstawicieli" sprzętu z wyższej półki.

Wracając do H125, też uważam ten model za nietrafiony. Zwłaszcza dodatek w postaci "pseudotłumika" i dodatkowej sprężyny.

Pozdrawiam
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

mmajstruk pisze:
drozdzu pisze:Robert mam podbne zdanie - ludzie w takich artykółach oceniają sprzet z nieco niższej półki odrazu mając o nim negatywną opinie i same testy maja tylko na celu udowodnienie jak niewłasciwym wyborem jest dana wiatrówka ;(
Nawet jesli testowany sprzet ma zalety to o nich nie pisze sie zbyt wiele bo lepiej nawieszać na nim psów ze celnosc nie taka ze wykonanie nie takie ze drewno nie z egzotycznego orzecha tylko bukowe itp.
Koledzy, (pomimo że cytuję tylko drozdza), p.........jak p........(censored - tomaschek30)
Drogi Mmajstruku nie mialem na celu nikogo obrazac ani tego nie zrobilem i chciałbym zeby to dzialalo w dwie strony ale skoro admin musiał interweniowac w slownictwo kierowane bądz co bądz do mojej osoby to poczulem sie zniesmaczony :hm:

Napisalem tylko to co zauwazylem i z tego co czytam nie tylko ja bo może nie odnosi sie to do testów wykonanych przez Ciebie ale ogólnie bo tak juz jest ze wiatrówki z nieco niższej półki są dyskriminowane - faktycznie jakoscią celnoscia itp napewno ustępują nastu producentom ze znacznie wyzszej półki ale napewno mają jedną zalete: CENE :!:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:19
Kontakt:

Post autor: mmajstruk »

Zaraz, po kolei.
O jakich testach mówimy? W "Strzale", gdzie nie ma mowy wprost o wadach, tylko zamiast napisać że lufa jest krzywo osadzona to się pisze że nie ma sensu na takiej wiatrówce montować celownika optycznego, albo nie napisze się że wiatrówka jest niecelna powyżej 10 m, tylko snuje się wywody jak to bajki opowiadają o strzelaniu na 300 m... o takie testy chodzi?

Raczej nie mowa o "Broni i amunicji", bo tam praktycznie o wiatrówkach się nie pisze...

To może chodzi o "Arsenał", gdzie właśnie ukazał się test Hatsana 125, który tą dyskusję zapoczątkował?
No raczej innego wyjścia nie widzę...
Żeby byo jasne, od 1 stycznia nie prowadzę już działu wiatrówkowego w "Arsenale" i nie mam powodu żeby się obruszać.

Tylko problem w tym że Madrian napisał świętą prawdę. I to bardzo delikatnie ją napisał.
Może po prostu nie należy do wszystkich przykładać jedną miarę?

Sprzęt tani nie ma zalet poza ceną... błąd. I to duży. Takie twierdzenie jest hipokryzją.
Jeśli cena jest jedyną zaletą, to dlaczego rozmawiamy tutaj o Hatsanach, a nie o chinkach? Bo przecież tego należałoby się spodziewać. Więc może jednak ten sprzęt ma coś więcej jak tylko cenę?

Tak się głupio składa że najważniejszym kryterium jest stosunek cena/jakość. Nikt mi nei powie że Summit za 1000 zł czy Hatsan 125 za 700 zł to jest dobry zakup. Tak samo jak zakup B2 za 100 zł.

Za to Hatsan 70 za 280 zł jest atrakcyjny, prawda? A dlaczego?
Miłek Majstruk
Obrazek
Szczęście sprzyja lepszym!
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

mmajstruk pisze:Z Nikt mi nei powie że Summit za 1000 zł czy Hatsan 125 za 700 zł to jest dobry zakup. Tak samo jak zakup B2 za 100 zł.

Za to Hatsan 70 za 280 zł jest atrakcyjny, prawda? A dlaczego?
Jest silne zapotrzebowanie na wiatrówki 17j.
Markowy produkt typu gamo 440 , czy Norica zaczyna się od 800zł.
Jest więc duża luka cenowa między 300 a 800 zł.
Nie udaje się jak na razie nikomu w pośredniej cenie (500 zł) zrobić wyraźnie lepszej wiatrówki.
O dziwo dużo ludzi wie czego się spodziewać przed kupnem od tego karabinka.
Może jest to magia tuningu?
Prężność tego forum świadczy ,że coś w tym jest.

Fabryka ostatnio wprowadziła kilka pozytywnych poprawek :
1.Wygładzają już przewód lufy
2.Zapadki spustowe są ostatnio wykonywane z jednolitej bryły
3.Poprawili nowy rodzaj tłoka poprzez zwiększenie jego masy
4.Skrócili kanał przelotowy.

Szwankuje jeszcze utrzymanie jednakowego poziomu wykonania.

Myślę ,że hatsan jednak to nie chinka, która może w prowdzić zniechęcenie do strzelectwa wiatrówkowego. Z tym karabinkiem raczej jest odwrotnie , zachęca wręcz do poprawiania
swoich umiejętności i u wielu wyzwala pasję tuningu.
Niektórzy robią wspaniałe cacka. Zaś inni przerzucają się na markowy sprzęt.
Ciekawe jest też to ,że bardzo mało tych ostatnich krytykuję ten sprzęt .

Hatsan 125 to typowy FAC , nie ma sensu kupować go w 4,5.
Fakt ,że poziom wykonania jest taki jaki jest ,ale wymiary komory sprężania ma wzrowe i pod tym aspektem przewyższa np.Patriota.
Logan

Post autor: Logan »

Akas pisze:Jest więc duża luka cenowa między 300 a 800 zł.
Nie udaje się jak na razie nikomu w pośredniej cenie (500 zł) zrobić wyraźnie lepszej wiatrówki.
Błąd... Jest Slavia 634, która kosztuje w okolicach 500 PLN.

Co do H125 to faktem jest że wiatrówka ta to "wykastrowany" FAC. Robiłem jej tunning. W wersji limitowej sprężyna jest za krótka względem długości komory a ciężarek bardziej przeszkadza niz pomaga. O prowadnicy nie wspominam bo oczywiście ma wszystkie wady poprzedniczek.

Po wyjęciu dociążnika, wymianie prowadnicy, sprężyny i odpowiednim przesmarowaniu zaczyna to jakoś wyglądać. Dodatkowo wypadało by zamówić uszczelkę u Alchemika.
Dodam też że sprężyna Hoganowa wchodzi praktycznie cała w system i ma bardzo niewielkie napięcie wstępne. Osobiście gdyby ktoś robił samodzielny tunning to racze je takim zostawić i podkładki dokładać w miarę "siadania" sprężyny ale tylko na tyle żeby zlikwidować ewentualne luzy. W takim wypadku H125 nie jest może demonem mocy ale niewysilona sprężyna starczy na dłużej i powinna dawać stabilniejsze prędkości wylotowe.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Widzę ,że zdaje się moja wypowiedź zapoczątkowała tą małą burzę:
"Dla nich Hatsan to też "prawie wiatrówka". Więc "prawie wiatrówka" ma "prawie tłumik"."
Dla odmiany Miłek napisał:
mmajstruk pisze:A na deser mała kontra. Wystarczy objechać jakiegokolwiek Hatsana i od razu krzyk w niebogłosy jak to się tępi tanie wiatrówki, jakie to nierzetelne i ustawione. No faktycznie, Hatsany najlepsze są na świecie i już. Udziały w Hatsanie macie, czy co?
I niestety Miłek ma tu trochę racji i biję się w pierś ,zadziałały emocje ,a nie rzeczowe podejście do sprawy. Bo prawda też jest taka ,że ostatnio słychać między innymi i u nas ,że trafia się dużo egzemplarzy Hatsanów z wadami i niedoróbkami. Wygląda to tak jak by na nasz rynek trafiał drugi sort tak zwana klasa B. Stąd czasami skrajne opinie.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Logan pisze: Błąd... Jest Slavia 634, która kosztuje w okolicach 500 PLN.
Owszem slavia jest lepsza , ale nie jest zaprojektowana na 17J. Bardziej ją można porównywać z HW50, czyli wiatrówkę pośrednią miedzy limitami 8 a 16j.
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

mmajstruk pisze: Bo ja bym Hatsana 125 wysłał na ten sam poziom co chinki.
Więc nie smęćcie tutaj o "ustawianych" testach.
Razem z nowym Xocetem, który ma gorszą oksydę niz mój Reck5. Nawet na zdjęciach promocyjnych to widać. A cena... ho ho i jeszcze trochę.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

Panowie ale nie robmy tu drugiego forum X. Z ta roznica ze u nich hatsan jest "be" a tu wszystko inne jest "be".

Tak jak w tym kawale: Idzie Żyd z rodzina po obozie w Oswiecimiu i opowiada dziecku - "Widzisz tutaj byl wsypywany Cyklon B..." i nagle mu Niemiec przerwal i mowi -"Nein! Cyklon gut...! Jude Be!"

Kazdy ma inne upodobania i kazdy czegos innego oczekuje od wiatrowki... Ja hatsana wybralem dlatego ze za 260 zl nie mialem alternatywy z wyjatkiem chinskiego szmelcu. A Hatsana nie da sie porownac z Liderem czy Lidorem bo to juz jest sprzet z ktorego mozna spokojnie postrzelac w wolnym czasie.

mmajstruk, Dokladnie ten sprzet nie ma innych zalet poza cena. ale w moim wypadku wlasnie ta zaleta zdecydowala ze go kupilem. Bo nie jest problemmem pojsc do sklepu i wydac X tysiecy zlotych na sprzet ktorego sie nie wykorzysta. A Slavia ktora jest tak usilnie wciskana wszyskim na forum X ( Swoja droga nie wiem dlaczego? moze pewne wplywowe osoby maja w tym jakis interes?) nie jest moim zdaniem znacznie lepsza od Hatsana a kosztuje 2 razy wiecej... Wlasnie dlatego wybralem Hatasana i zrezygnowalem z wchodzenia na forum ktore wszyscy znaja bo tam jak ktos uzywa czegos innego niz Slavia albo WH jest traktowany jako gorszy...
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Hatsan jest wymarzonym sprzętem dla majsterkowicza, i za tą cenę niema, co od niego wymagać, ale każda modyfikacja przynosi wiele radości i satysfakcji Na pewno nie jest to sprzęt wysokiej klasy. Ale co byśmy bez niego robili w wolnym czasie?
Hatsan jak dla mię jest lepszy od sprzętu wysokiej klasy.
Mam dwa razy więcej satysfakcji.
Raz jak osiągnę dobry wynik.
Dwa jak uda mi się w nim coś poprawić.
A to, co inni o nim złego piszą nie biorę sobie do serca.Bo wiem, że jest to sprzęcik dla mię.
Ja też bym chciał mieć dobry sprzęt, który bym wyjął z pokrowca pyknął 10 dyszek na 50m i schował. Żeby nie hatsan to pewnie nie było by tego forum i nie poznałbym tyłu mądrych ludzi. Hatsan jest najlepszy.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Darek pisze:Witam
Ja też bym chciał mieć dobry sprzęt, który bym wyjął z pokrowca pyknął 10 dyszek na 50m i schował. Żeby nie hatsan to pewnie nie było by tego forum i nie poznałbym tyłu mądrych ludzi. Hatsan jest najlepszy.
Miałem podobne odczucia, najpierw były 2 hatsany , masa radości z tuningu ,poprawiania wyników i odkrywania co z wiatrówką się dzieje podczas strzału. Później kupiłem kilka markowych karabinków.
Biorę takiego TX200HC w plener ,wykonuje 20 strzałów i robi się nudno , żołędzie na 40m spadają jeden po drugim. To już nie jest to.
ODPOWIEDZ