Obrazek

LEAPERS 3-9X32 AO 1 MIL-DOT

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Marshall
Posty: 26
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:19
Lokalizacja: Tuchów - Małopolska

LEAPERS 3-9X32 AO 1 MIL-DOT

Post autor: Marshall »

http://allegro.pl/item168355915_luneta_ ... l_dot.html

Po długich i cieżkich rozmysleniach padł wybór na powyzszą lunetę. W weekend chcę wciśnąć KUP TERAZ :D
W związku z tym mam 2 pytania:

1 - jaki montaż zakupić :?: Chodzi mi o srednicę bo nie wiem czy te z allegro są uniwersalne czy dobiera się pod model, jeżeli macie jakieś linki to bardzo proszę. Wolałbym cos niedrogiego bo luneta sama w sobie jest droga i to wystarczy......

2 - Czy warto dokładać pieniądze i kupić to samo ale z obiektywem 40mm :?: http://allegro.pl/item165329407_luneta_ ... rzyma.html

Bardzo proszę o pomoc, bo dobór montażu trzyma mnie z zakupem - nie chcę kupić czegoś co nie bedzie pasować.
HATSAN 80 STG 4,5mm + zestaw Alchemika + LEAPERS 3-9x32 AO TS
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: ligi »

Gratuluje wyboru, sam mam taka sama
Ta druga drozsza ze szkielkiem 40mm nie ma AO.
Ile ma kosztowac ten montaz?
Proponuje zakup od tego sprzedawcy ktorego podales ale w jego sklepie internetowym:
http://kolba.pl/
dostaniesz lunete i montaz w jednej przesylce.
Lupka tutaj: http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... p-348.html
Montaz tutaj: http://kolba.pl/montaz-jednoczesciowy-s ... p-261.html
lub
http://kolba.pl/montaz-jednoczesciowy-w ... p-262.html
Ja mam montaz sredni i bezpiecznik (S) i troszke ciezko odbezpieczac ale da sie i juz sie przyzwyczailem.
Wszystko kupilem w Kolba.pl dokladnie jak w linkach wyzej i pasuje.
Wybor nalezy do ciebie, albo sredni albo wysoki :)
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, 16:40 przez ligi, łącznie zmieniany 2 razy.
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jakiś czas temu Leapers 3-9x32 kolgi Superfrog nie zmieścił mu się na średnim montażu i musiał wymieniać go na wysoki. Najlepiej, tak jak powiedział ligi, kup lupkę już razem z montażem - niech Ci dobiorą jakiś pasujący średni i wyślą w jednej paczce.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jeśli zależy Ci na osiowości możesz też zainwestować w coś ze SportsMatcha albo BKL.
Troche drożej ale pewnie.

Na chinskie miary niema co patrzeć. Minimum to ten średni ACCUSHOT z kolby.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Mariusz ja mam chinski montaz i powiem szczerze, ze sprawuje sie dobrze jak za taka kase (35zl) Wiadomo, ze firmowka to nie jest ale psow wieszac na nim nie mozna jesli kogos nie stac na cos lepszego.
Bezbronny
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Chinskie miary w znaczeniu że nie zawsze średni jest średni :)
Można natrafić na dobry i będzie ok, ale ryzyko jednak jest.

Pozdrawiam.
Marshall
Posty: 26
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:19
Lokalizacja: Tuchów - Małopolska

Post autor: Marshall »

Ja juz lupkę wybrałem jak w temacie, ale mam jeszcze 3 pytania :)

1 - może ktoś wrzucić fotką hatsana z leapersem 3-9x32, ona ma 32 cm jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić na harrym tzn. wiem że ich używacie ale to przecież długość od bezpiecznika do szczerbinki i nie wiem jak taki kolos wygląda.

2 - gdzieś na forum wyczytałem, że leapersy z kolba.pl nie idą pocztą tylko piechotą. Jak to wygląda naprawdę ? Nie chciałbym czekac na lupkę do wakacji.

3 - Pytanie na prośbę kumpla z roboty. Jest napalony na leapersa pod hatsana ale nie ma dużo kasy. Czy toto http://www.allegro.pl/item166234669_lun ... _mini.html pociagnie na hatsanie z hoganem ? Nie jest to TS ale jednak leapers. W tej cenie na allegro są TASCO, GAMO, SNAJPER itp z Chin. Czy ten leapers za 185 zł będzie lepszy od chinek czy umrze jak one ? Jest to 5 generacja - ładnie to brzmi, ale jak działa ?

Szczególnie mi zależy na 3 pytaniu bo jak lupka jest OK to zamowie ja razem z moim 3+9x32 bedzie taniej. Pozdrawiam.
HATSAN 80 STG 4,5mm + zestaw Alchemika + LEAPERS 3-9x32 AO TS
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Co do dlugosci Leapersa. Moje Belomo ma 31.7cm i to jak wyglada na hatsanie mozesz zobaczyc w Albumie :) sa tam zdjecia mojego harrego :) albo na www.mikrus86.fotosik.pl :) Bedziesz mial mniej wiecej jako takie porownanie.
Bezbronny
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: ligi »

Marshall pisze:Ja juz lupkę wybrałem jak w temacie, ale mam jeszcze 3 pytania :)

1 - może ktoś wrzucić fotką hatsana z leapersem 3-9x32, ona ma 32 cm jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić na harrym tzn. wiem że ich używacie ale to przecież długość od bezpiecznika do szczerbinki i nie wiem jak taki kolos wygląda.

2 - gdzieś na forum wyczytałem, że leapersy z kolba.pl nie idą pocztą tylko piechotą. Jak to wygląda naprawdę ? Nie chciałbym czekac na lupkę do wakacji.
Odpowiedz na pytanie nr.1 :
z oslonkami i odbezpieczony na montazu Accushot sredni:
Obrazek

bez oslonek i zabezpieczony na montazu j/w:
Obrazek

Odpowiedz na pytanie nr.2 :
Nie, przesylki z Kolba.pl nie ida piechota, zawsze mozesz zadzwonic i upewnic sie, ze maja to co chcialbys zamowic i upewnic sie kiedy wysla.
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
Marshall
Posty: 26
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:19
Lokalizacja: Tuchów - Małopolska

Post autor: Marshall »

Ligi, dzięki za fotki - luneta wyglada jak z filmów SF po prostu MONSTRUM, ale jak dla mnie to coś wspaniałego, tego szukalem i to będę miał :) Teraz żałuję że żałowałem stówki i nie kupiłem H85, bo Twój z tą lupa fajnie wygląda. Napisz, jak odbezpieczasz broń ? Z góry niemozliwe, łapiesz kciukiem i wskazującym za boki bezpiecznika czy masz jakąś blaszkę czy coś... :?:


Panowie BŁAGAM !!!!!!!! Napiszcie cos o tym leapersie z pytania nr.3 lepsze to niz china za 160, da rade z tego strzelac :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2007, 0:14 przez Marshall, łącznie zmieniany 1 raz.
HATSAN 80 STG 4,5mm + zestaw Alchemika + LEAPERS 3-9x32 AO TS
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Napewno da rade z tego strzelac ale gdzies na iwebie chyba cos o nim bylo wspomniane ale nie pamietam w jakim temacie. Powienien wytrzymac na harym wszak to Leapers.
Bezbronny
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Hehe własnym oczom nie wierzę - jednak Leapersa można na śrendim montazu założyć :) Ja miałem montaż Delta Optical, montaż krótki i miał tylko po 2 śruby do skręcenia kołyski ale z zasłonkami kompletnie luneta nie pasowała do karabinka.

Ligi - nie wiesz czy montaż Accushot jest produkowany przez Leapersa? Ma bolec stopujący czy sam otwór na bolec? W kolbie.pl kiedyś pytałem o Accushota to podobno był otwór w montażu ale bez bolca.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Panowie BŁAGAM !!!!!!!! Napiszcie cos o tym leapersie z pytania nr.3 lepsze to niz china za 160, da rade z tego strzelac :?: :?: :?:
Ta kwestia nie podlega wątpliwości.
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Ja na razie oddałem ok 200 strzałów i działa. Tylko dlatego Laapersa kupiłem że podobno wytrzymuje. Potwierdza to 3-letnia gwarancja. Musi wytrzymać!
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

O wytrzymalosc Leapersa kolega nie musi sie chyba martwic. Sprawdzone lupki, a przypadek zejscia znany jest mi tylko 1. Jak z tym mini Leapersem ? Mimo, ze nie jest z serii TS to nadal Leapers. Ludzie sadzaja na Hatsanach Leapersy z serii AccuShot, a one tez nie sa TS (tak mi sie przynajmniej wydaje) wiec i ta mini lupka powinna wytrzymac bez problemow.
Bezbronny
ODPOWIEDZ