Obrazek

Moje boje z Hatsanem 35 S

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

Całkiem zgrabnie i nie brzydko

tylko jescze by mi sie przdało zeby ktos krok po kroku za raczke poprowadzil jak doprowadzic do takiego stanu rzeczy :)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
A co tu jest takiego trudnego w nawierceniu i z drugiej strony nagwintowaniu?
Sworzeń też trzeba dorobić na odpowiedni wymiar i wytoczyć kanałki na segery które też trzeba zdobyć. Metoda na śrubę jest do zrobienia domowym sposobem natomiast sworzeń raczej trudno będzie znaleźć taki odpowiedni.
Nie znam rozmiaru nita więc hipotetycznie przyjmę ,że śruba M5 (choć bardziej pasuje mi to na M4). Więc z jednej strony kostki rozwiercamy otwór na rozmiar śruby czyli fi 5mm z drugiej strony kostki rozwiercamy na fi 4,2mm pod gwint i gwintujemy. Rozwiercanie dobrze było by robić na wiertarce stołowej aby zrobić to osiowo ,ale nie jest to konieczne jeżeli to zrobimy starannie ręczną. Szukamy śruby M5 z łepkiem pod imbus (są twardsze) i z niepełnym gwintem ,odpowiednio docinamy aby całkowita długość pokrywała się z szerokością kostki ,a długość gwintu śruby była równa szerokości nagwintowanego boku kostki. Jeszcze pozostaje rozwiercić otwór dźwigni i mamy wszystko gotowe.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Jak zauważyłem to jednak jest M4 więc otwory jednej strony kostki i dźwigni fi 4mm drugiej strony kostki pod gwint fi 3,3mm. I śruba M4.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007, 14:42 przez Koval, łącznie zmieniany 2 razy.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Potrzebne narzędzia:
wiertarka, gwintownik, dobrana do niego śruba, zestaw odpowiednich wierteł.
(chyba to niewiele) :)



Na początku bierzesz cienkie wiertełko np 2mm roziwercasz nit (będzie z tym trochę zabawy), później poprawiasz np. 3mm. Masz już odłączony napinacz od kostki. Teraz bierzesz gwintownik 4mm. i gwintujesz otwór na calej szerokoasci kostki. Dobierasz śrubę do gwintu, ucinasz ją na szerokość kostki, i robisz w niej takie rozcięcie jak na zdjęciu. Poprawiasz otwór w napinaczu tak aby weszła w niego śruba. Skręcasz i gotowe. Oczywiście możesz zrobić sobie gwint pod większą subę, ale chyba nie ma takiej potrzeby.

Mam nadzieję,że ten opis chociaż trochę pomoże. Lepiej tego wytłumaczyc nie potrafię, ale myśle, że każdy sobie z tym poradzi.
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

Koval, Springfield7.62, dzieki za porady
Springfield7.62 pisze:Mam nadzieję,że ten opis chociaż trochę pomoże. Lepiej tego wytłumaczyc nie potrafię, ale myśle, że każdy sobie z tym poradzi.
wrecz przeciwnie wytlumaczyles to bardzo precyzyjnie :) musze o czyms takim pomyslec w trakcie przeprowadzania modernizacji :)
ODPOWIEDZ