Obrazek

Gamo CF30 + Leapers 3-9x32AO

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Gamo CF30 + Leapers 3-9x32AO

Post autor: Superfrog »

Dzisiaj w końcu miałem możliwość wypróbwania nowej lunety Leapers 3-9x32AO na montazu jednoczęściowym Blog na moim Gamo CF30 LR.

Obrazek

Obrazek

Zimno i paluchy szybko zmarzły, długo ustawiałem lunetę. Niestety regulacja pokręteł jest tylko pozornie prosta. Jak już ustawiłem pion to przestawiałem poziom i to znowu przestawiło pion i tak długo się bawiłem z lunetą. W końcu udało się ją sensownie ustawić.

Poniżej wyniki strzelania na 25 metrów z pozycji stojącej bez oparcia śrut umarex zaokrąglony gładki. W miarę tani śrut a w gamo dobrze lata. Kółko po prawej to wynik strzelania z 10 metrów. Czarne kółko na środku i na górze to dystans 25 metrów. Skupienie nie jest najlepsze ale nie wynika to raczej z winy lunety a z tego że Gamo to sprzęt do rekreacji i dziurawienia puszek a nie do precyzyjnego strzelania do tarczy.

Obrazek
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Superfrog pisze:Skupienie nie jest najlepsze ale nie wynika to raczej z winy lunety a z tego że Gamo to sprzęt do rekreacji i dziurawienia puszek a nie do precyzyjnego strzelania do tarczy.
kiedyś zweryfikujesz ten opis-zapewniam :) da się strzelić duzo lepiej. Co do ustawienia lupki jeśli ustawiając np. pion ucieka poziom to nie jest dobrze zamocowana na karabinku tzn. linia pionowa musi być ustawiona dokładnie w pionie, inaczej będą tego rodzaju różnice :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Czyli mam rozumieć że luneta nie jest idealnie pionowo ustawiona tylko lekko przerzywiona w stosunku do karabinka? Jak to można ustawić?
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Może być też coś takiego co jest dość powrzechne w lupkach AGS:
http://airguns.pl/27,digital,optics.html

Przy przestawianiu krzyża w pione, "przy okazji" rozregulowujemy w poziomie i vice versa.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Tak rzeczwyście link od Wierzbina opisuje zjawisko które występuje w moim leapersie. Nie będzie to na szczeście miało znaczenia jak już raz ustawie lunetę nie będę nic przestawiał chyba że za jakiś czas samo się rozreguluje.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jest to oczywiście do obejścia w sposób o jakim piszesz. Ale pierwsze ustawienie zera może być kłopotliwe.
Przy sprawnej technicznie lunetce ustawienie zera na karabinie sprężynowym nie trwa dłużej jak kilka minut.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ja w swoim Leapersie zauważyłem, że przy końcach regulacji mogę sobie kręcić do woli a ŚPT i tak się nie zmienia.
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Musisz dokładnie ustawić lunete względem karabinka tak żeby regulacja w pionie działala tylko w pionie . Jak będziesz miał lunetke troche przekrzywioną to każda regulacja w jednej płaszczyźnie spowoduje zmianę również w innej płaszczyźnie. Możesz to ustawić montując gdzieś karabinekw odpowiedniej pozyci i ustawiać lunete zgrywając krzyż z wcześniej narysowanymi np na ścianie kreskami pod kątem prostym i z tą poziomą równoległą do podłoża. Przydaje się poziomica. :)
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Jak zakładałem lunetę to położyłem Gamo na stole i patrzyłem przez lunetę na parapet przeciwległy i tak ustawiałem kąt prosty. No a potem do ręki wziąłem i sprawdziłęm czy pasuje.

A nikt nie komentuje wyników strzelania do tarczy. Czyżby było aż tak źle? Dodam tylko na moje usprawiedliwienie że nie wiem czemu ale śrut który wychodzi w lufy nie jest idealnie okrągły a raczej ma kształt lekkiego jajka. I to za każdym razem jak strzelałem w śnieg taki był rezultat, z różnych śrutów. Czyżby winda nie była skalibrowana z lufą?
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: ligi »

No to ja skomentuje ten wynik, nie jestem super strzelcem ale na 10m srednio 6-7-8 laduje w jednym otworze. Oczywiscie zdarzaja sie odskoki.

Tutaj masz instrukcje jak poprawnie zamontowac lunete: http://www.militaria.pl/cocoon/gfx/prod ... lunety.pdf

Sposob na zgranie pionu:
-wbijasz gwozdz w sciane
-wieszasz gruby sznurek na koncu z ciezarkiem
-oddalasz sie na 6 krokow
-paralaksa na 6yards
Bierzesz karabinek do reki i celujesz w sciane tak jakbys celowal do tarczy.
Wiszacy sznurek ma sie pokryc z pionowa linia krzyza, jesli sie nie pokrywa krecisz tubusem w prawo lub lewo a gdy juz to zgrasz dokrecasz sruby.
Pocwicz chwyt kilka razy.
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

A jak nie chcesz psuć ściany to możesz sie posłużyć krawędzią budynku itp

Jednak najlepiej by było ustawić karabinek pionowo i wtedy regulować.
Może być tak że bedziesz przekrzywiał karabinek trzymając go, a tak nie ustawisz.
Poprostu masz mieć warunki "laboratoryjne" a dopiero potem uczyć się trzymac tak żeby było prosto. Wyniki o dobrym chwycie raczej nie świadczą :)
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Dodam jeszcze że przed założeniem lunety wyniki strzelania na 25-30 metrów były identycznie beznadziejne :( Ale i tak jest dużooo lepiej niż przed rysowaniem lufy i tuningiem bebechów.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Superfrog pisze:Poniżej wyniki strzelania na 25 metrów z pozycji stojącej bez oparcia śrut umarex zaokrąglony gładki
Aby sprawdzić miarodajnie sprzęt to jednak trzeba by strzelać z podpórki (nie to abym poddawał krytyce Twoje umiejętności ,ale jak sam pisałeś warunki do strzelania niezbyt przyjazne) i spróbuj strzelać z kilku rodzai śrutów ten umarex gładki okrągły nie należy do bardzo dobrych ,spróbuj z tomitexu LOK i z płaskiego moletowanego ,ja zauważyłem ,że w mojej Daisy gdzie gwint jest delikatny niezbyt głęboki molet wcale nieźle się spisuje.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Koval, tym masz delikatny gwint a ja jeszcze bardziej bo gładka lufa rysowana przez H. :) Niestety tomitex LOK który był idealny do B4 w gamo jest beznadziejny :(

Dzisiaj trochę cieplej było, założyłem rękawiczki do roweru bez palców i mroźnego wiatru nie było to już na pogodę nie będę zwalał winę. Tym bardziej że strzelałem z podpórki tak jak Koval wspominał żeby wyniki były miarodajne.

Luneta na nowo zamocowana, szybko udało mi się ją ustawić. Zacząłem strzelać z 25metrów z podpórki drewnianej ze śrutu JSB 4,52. W trakcie strzelania był 1 diesel albo jakiś inny wybuchopierdyk i mocno wstrząsneło wiatrówką. Po tym chyba trochę luneta się przestawiła i wszystkie strzały zaczęły na góre odbijać.

Obrazek

Może to wstrząśnięcie pomogło już lunetę ucywilizować, bo potem strzelałem ze śrutu umarex szpic molet i 6 klików w dół już ładne wyniki otrzymałem (też z podpórki 25 metrów).

Obrazek

Odnalazłem kilka strzałów w kupkę śniegu i stwierdziłem że śrut jest dziwnie zniekształcony - ewidentnie coś przycina mi śrut z jednego boku. Wieczorem z cyfrówki zrobię zdjęcia tego uciętego śrutu, może ktoś już miał ten problem. Jestem przekonany że winda nie pasuje tak dobrze do otworu lufy jak powinna.

Wniosek: będzie jeszcze lepiej a umarex szpic molet za 12zł rulez :cisza:

[ Dodano: Nie 18 Lut, 2007 12:29 ]
Aha, ten jeden odskok na lewo na drugiej tarczy się nie liczy :lol: To był crosman pointed za 10zł który mi się przypadkiem przedostał do pojemnika z umarexem szpic moletem.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Jak będziesz następnym razem robił zdjęcia tarcz to weź połóż na niej jakąś monetę, albo coś w tym rodzaju, żeby można było mniej więcej skupienie ocenic. To bardzo pomaga :)
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
ODPOWIEDZ