Obrazek

FORMUŁA HUNTER CLASSIC

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

To już nawet nie kwestia bezpieczeństwa, tylko "pustych" strzałów..
Zbyt łatwo się pomylić i potem marudzić że się zapomniało ile strzałów było..
A tak - jeden śrut, - jeden strzał.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6443
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mamutowicz pisze:A tak - jeden śrut, - jeden strzał.. :)
W puste pole za stodołą :lol: (ja tak mam i trening nic nie daje, bo dym z ogniska wyciska łzy z ucz) .
Ps. A w ciągu minuty można spokojnie trzy razy strzelić z pecepa, jak i ze sprężyny :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

Dzięki za szybką odpowiedź. :) Przekazałem dalej.
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1678
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Mamutowicz pisze: jeden śrut, - jeden strzał.. :)
Ale, jak pokazała na ostatnim spotkaniu Nocna Furia, dwie kz można zaliczyć ;) One shot, two kill :D
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Post autor: javiki »

Ja mam takie pytanie dot regulaminu. Kategoria młodzicy. Zgłaszam dziecko 9-12 lat. Takie dziecko nie da rady samo naciągnąć / napompować karabinka. Czy jest możliwość że taka młoda osoba będzie miała pompującego do pomocy? ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6443
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Cytat z regulaminu :
12. Juniorzy w wieku 9-16 lat mogą brać udział w zawodach tylko pod bezpośrednią opieką rodzica lub pełnoletniego opiekuna.
Oczywiste jest, że opiekun pomaga juniorowi (uczy, podpowiada, pompuje, ładuje i co tam jeszcze trzeba) i dba o jego i innych bezpieczeństwo :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No.. ale z tym pomaganiem i podpowiadaniem to by się trzeba było zastanowić.. bo z tymi juniorami to nigdy nic nie wiadomo..
Niby trudna figurka, Wisior pudłuje, a junior kładzie i mówi: - " no przecież prosta była.. " .. albo na MyŚiach inny junior tak znienacka sobie Mistrzostwo Świata wygrywa bez uprzedzenia.. Z nimi to nic nie wiadomo.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Daniel, a w dziale 3 - sprzęt:
6. Dopuszczalne jest używanie regulowanych stopek i "palmrestów" ,”świńskiego ucha”.
Jak widzisz sprawę haków ? No i ad palmresta - dopuszczasz regulację palmresta w zależności od stanowiska? czy jak teraz - jedno ustawienie na cały tor?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Post autor: javiki »

Zadam głupie pytanie - ale kto pyta ten błądzi. Załóżmy że pojawi się masochista z PCA-i on musi napompować karabinek -10 pompnięć -przed strzałem. To musi to zrobić w ciągu tej minuty- czy pompuje przed zajęciem stanowiska -i na stanowisku tylko się strzela?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6443
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Pytanie wcale nie jest "głupie" :D . Odpowiem, na stanowisko "masochista z PCA" może wejść z przygotowanym sprzętem (napompowanym), jednak bez załadowanego śrutu, magazynka, itp... tą czynność wykonujemy na stanowisku z zachowaniem bezpieczeństwa określonego w regulaminie :D .

Ps. Bywali koledzy, którzy strzelali na zawodach z PCA i nieraz był jedynie problem typu : "kurde, ile razy pompnąłem ? (bo się "zagadał" z innymi podczas pompowania) :hihi: ". Wtedy "suchy strzał" w podłoże, po uprzedzeniu innych i pompowanie od nowa :maruda: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Post autor: javiki »

Jak to pytanie nie było głupie :) to zadam kolejne. Czytuję że takie PCA po tuningu może być FACem -czyli że ma ponad 17J. Oczywiście nie po 3-5 ale już po 10 pompkach to różnie bywa. Czy ta ilość pompnięć jest sprawdzana przez kogoś?
Tak samo panowie z łatwo regulowanymi wiatrówkami -tu widziałem że jest prosta zmiana przez wykręcenie jakiegoś elementu -i mamy raptem naście J -a po wkreceniu-dziesiąt.
Ot taka teoria spiskowa -ale jak wiadomo zawsze może się trafić nieuczciwy zawodnik :)
Pytam z czystej ciekawości-bo nigdy nie byłem na takich zawodach-a z tego co widze tam przy każdym stanowisku jest sędzia -ale o ile jest w stanie policzyć pompnięcia, to już nie zauważy zmiany jakiegoś drobnego elementu.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6443
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Regulamin FHC
Regulamin bezpieczeństwa na torze FHC


1. W zawodach dozwolony jest udział z karabinkiem wystrzeliwującym śrut z energią do 17J. włącznie. Użycie karabinków wystrzeliwujących śrut z energią powyżej 17J jest kategorycznie zabronione. Osoby posiadające taki sprzęt nie zostaną dopuszczone do zawodów.

2. Każdy Zawodnik przed zawodami zobowiązany jest podpisać oświadczenie: "Zawodnik oświadcza, że używany przez niego podczas zawodów karabinek pneumatyczny, zgodnie z Ustawą o broni i amunicji, nie jest bronią pneumatyczną, co potwierdza własnoręcznym podpisem".
Najbardziej chodzi o uczciwość względem innych, "sędziami" są wszyscy uczestnicy, tu chodzi o to żeby "grać fair play", a w miarę wprawiony strzelec jest w stanie "wychwycić uchem i okiem", że z karabinkiem jest coś nie tak, wtedy może zgłosić sędziemu potrzebę sprawdzenia sprzętu.
Ps. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś w ten sposób próbował celowo oszukiwać, albo nie został "przyłapany".

:hm: Napisałem prawie to samo co Daniel, a wcześniej jego wypowiedzi nie czytałem..............cót :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Post autor: javiki »

Ja nie zakładam nieuczciwości-tylko po prostu się pytam :) (W kolarstwie tez wszyscy sa uczciwi dopóki nie ma miliona za wygraną :) ) Zaciekawił mnie tylko temat krykieciarzy -bo mają jakiś prosty patent na zmianę Fac-limit-poprzez wykręcenie jednej śrubki, tak samo w PCA da sie zrobic FACa na 10 pompnięciach. A jak wiadomo -większa moc-to i bardziej płaska trajektoria śrutu.
Odnośnie tego wychwycenia uchem i okiem-to pewnie tak jest :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ludzie jeżdżący na zawody z reguły mają już doświadczenie w strzelaniu i mniej więcej wiedzą jak długo śrut leci do figurki.. więc jak ktoś zrobi sobie "upgrade" to będzie słychać .. 8)
No a poza tym nie wiem czy komuś by się opłacało rydzykować, bo w przypadku "przyłapania" wstyd byłby na cały światek strzelecki.. :bobas:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Mamutowicz pisze:Ludzie jeżdżący na zawody z reguły mają już doświadczenie w strzelaniu i mniej więcej wiedzą jak długo śrut leci do figurki.. więc jak ktoś zrobi sobie "upgrade" to będzie słychać ..

Sorki że się wtranżalam ale jesteś gość jak rozpoznasz na zawodach FACa po długości lotu śrutu ;)
Walther + MTC
ODPOWIEDZ