Obrazek

HFT a "przyżąd" umożliwiający strzelanie?

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
janusz22551

HFT a "przyżąd" umożliwiający strzelanie?

Post autor: janusz22551 »

Jak część z was wie, mam pewne "braki w budowie" ;) i w zasadzie z karabinka mogę strzelać jedynie z podpórki. Troszkę zaczęło mnie denerwować ciągłe wożenie i rozkładanie stolika, nie mówiąc już o strzelaniu tylko z jednej pozycji. Gdzieś przypadkiem na forum znalazłem zdjęcie podpórki i w końcu postanowiłem coś takiego sobie zrobić. Umożliwia mi to strzelanie z klęczącej, siedzącej i stojącej. Mam tylko pytanie, czy np. jako osoba niepełnosprawna, mógłbym z czymś takim wybrać się na zawody HFT?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Janusz wydaje mi się, ze raczej nikt nie będzie wnosił pretensji, choć czasem rożni ludzie bywają :/
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

mimut pisze: choć czasem rożni ludzie bywają :/
Właśnie o to mi chodzi. Nie lubię takich sytuacji i wolę ich unikać.
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Regulamin PFTA mówi, że: Na stanowiskach z wymuszoną postawą klęczącą dozwolone jest przyjęcie postawy stojącej. Na stanowiskach z wymuszoną postawą leżącą lub wymuszoną postawą stojącą zabronione jest przyjęcie innej postawy. W przypadku obiektywnych przyczyn niemożności przyjęcia którejkolwiek z postaw strzeleckich, fakt ten należy przed zawodami zgłosić Sędziemu Głównemu, który wyznaczy postawę zastępczą.

Rozumiem, że odnosi się to tylko do sytuacji gdy ktoś nie może przyjąć postawy wymuszonej (a dowolną, tj. leżącą z palikiem" może...)

Ogólnie myślę, że dużo zależy tu od rodzaju zawodów - jeśli to puchar PFTA gdzie jest napinka na wyniki może być ciężko, ale na zawodach gdzie liczy się przede wszystkim chęć zabawy, nie powinno być problemu :D
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

photochem pisze:Regulamin PFTA mówi
Regulamin Tawerny................... :hm: Na nasze zawody zawsze możesz przybyć i nikt nie będzie ci robił problemów z korzystania z twojej podpórki.
( Chyba,że wygrasz, wtedy komisja sędziowska ci ją popsuje :hihi: ) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Qbuś pisze: Regulamin Tawerny :hm: Na nasze zawody zawsze możesz przybyć i nikt nie będzie ci robił problemów z korzystania z twojej podpórki.
... i właśnie to miałem na myśli pisząc o zawodach gdzie dobra zabawa to podstawa :D
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Janusz ! Masz tylko 250 km do Góry, więc pomyśl o tym 8) KLIK ! Serdecznie zapraszamy!!! :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

photochem pisze:
Qbuś pisze: Regulamin Tawerny :hm: Na nasze zawody zawsze możesz przybyć i nikt nie będzie ci robił problemów z korzystania z twojej podpórki.
... i właśnie to miałem na myśli pisząc o zawodach gdzie dobra zabawa to podstawa :D
O tawernianych zawodach nie wspominałem bo to oczywista rzecz ze mógłbyś wystartować. Natomiast co do zawodów PFTA, proponuje żebyś uderzył na PW do Witboja na "beżowym", na pewno udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi.
Qbuś pisze:Janusz ! Masz tylko 250 km do Góry, więc pomyśl o tym 8) KLIK ! Serdecznie zapraszamy!!! :D .
Jeśli masz możliwość, jedź !!! Nie będziesz żałował, gwarantuje ;)
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Na http://www.wsststrzelec.pl jest jeden kolega Krzysztof W jeździ ona na wózku inwalidzkim .
Z tego co wiem jeździ na większość imprez organizowanych pod patronem PFTA , i strzela z jednej pozycji ale czy jego wynik jest liczony jako normalny zawodnik tego nie wiem .
Może warto warto by było się z nim skontaktować i zapytać jak do tego podchodzą inni i regulamin .
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

photochem pisze:
Qbuś pisze: Regulamin Tawerny :hm: Na nasze zawody zawsze możesz przybyć i nikt nie będzie ci robił problemów z korzystania z twojej podpórki.
... i właśnie to miałem na myśli pisząc o zawodach gdzie dobra zabawa to podstawa :D
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że tu byłby jakikolwiek problem :D
Z zaproszenia skorzystamy. Może nie w tym roku ale w następnym to obowiązkowo. Wembley jedzie niedługo na czary-mary do Dębowego, dla syna myślę o H95 Dębowego no i znajomy prawdopodobnie w tygodniu kupi jakiś karabinek bo się od nas "zaraził". Na domiar złego padły obie optyki, jedna jest już w serwisie, druga jedzie jutro.
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Co do Krzysia W oczywiście jest normalnie klasyfikowany .
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

I jest Mistrzem Polski :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Janusz, brak karabinka nie stoi na przeszkodzie żeby przyjechać do Góry i startować w zawodach.
Ja karabinka nie mam już od dłuższego czasu i jakoś mi to nie przeszkadza, przyjeżdżam regularnie i regularnie "łoję im dupska" :lol:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Wisior pisze:I jest Mistrzem Polski
Ale w sylwetkach, dla ścisłości ;).

Jeśli chodzi o zawody pucharowe PFTA, jest komisja regulaminowa, jest zarząd.
Zgłosić swój problem i zostanie sprawa rozpatrzona.
Ja myślę, że pozytywnie po mimo obiegowej opinii o spinaniu pośladków.
Co najwyżej zaproponują inne rozwiązanie jeśli akurat do tej podpórki będą zastrzeżenia.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Koval pisze: Jeśli chodzi o zawody pucharowe PFTA, jest komisja regulaminowa, jest zarząd.
Zgłosić swój problem i zostanie sprawa rozpatrzona.
Hm. Nie mam jakiegoś parcia na robienie super wyników ani zajmowanie wysokich miejsc, bo znam swoje ograniczenia (to już 10 lat) i wiem ile mogę. W trakcie rozmowy z kolegą pomyśleliśmy że, fajnie by było ale.... Jestem osobą, która nie lubi robić zamieszania wokół własnej osoby i myślę teraz że, imprezy typu "Chomik Projekt" czy "Piknik HFT" w zupełności mi wystarczą. W tym wszystkim najważniejsze będzie poznać osobiście ludzi z którymi się tu pisze :) a reszta to tylko miły dodatek.
ODPOWIEDZ