Obrazek

Osada z prawdziwego drewna.

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
koparkowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2015, 21:41

Osada z prawdziwego drewna.

Post autor: koparkowy »

Witam wszystkich. Chciałbym założyć nowy temat odnośnie drewienka. Czy ktoś kombinował ze zrobieniem drewienka o własnych siłach? Czy impregnował tak aby wszystkie słoje i kolor drewna został? :?:
Da się wszystko!!
Nawet kartą w biedronce zapłacić...
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

zerknij tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=13084
I poszukaj innych postów Tomka o osadach.. - zrobił tego trochę.

I jak będziesz szukał na forum to pewnie znajdziesz kilka tematów jak ludzie dłubali sobie osady.. Jedna nawet była ze sklej.. Laminatu.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
koparkowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2015, 21:41

Post autor: koparkowy »

Osada... nie da się opisać.. dzięki za linka. Ja akurat robię z dębu i cykam fotki jak wyjdzie to się pochwalę. Ale jeszcze dużo skrobania zostało. Drewno mam ścięte jakieś 20 lat temu więc suche i stare leżało tyle lat na strychu, ale mam obawy czy nie będzie pękało :hm:
Da się wszystko!!
Nawet kartą w biedronce zapłacić...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

koparkowy pisze:Ja akurat robię z dębu i cykam fotki
Warto wiedzieć, że jest to drewno zawierające spore ilości garbników, co sprawia, że kontakt ze związkami żelaza może powodować jego odbarwienie.
Czyli nie jest obojętne dla metalu, może powodować szybszą korozję w miejscach styku :/ .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
koparkowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2015, 21:41

Post autor: koparkowy »

Tak ale czytałem na innych forach gdzie ludzie porobili z dębu i nic się nie dzieje. Nie wiem mam nadzieję że będzie dobrze. A jak nie to zrobię z jakiegoś innego drewna. Na razie zacząłem i jestem ostro nakręcony, tym bardziej że to pierwsza rzecz jaką w ogóle z drewna zrobię
Da się wszystko!!
Nawet kartą w biedronce zapłacić...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

koparkowy pisze:to pierwsza rzecz jaką w ogóle z drewna zrobię
Życzę udanego dłubania i aby nic "niepożądanego" się nie działo :D .
Ps. Zacytowałem to o dębinie, żebyś był świadomy, jak coś będzie nie tak wychodziło i nie zniechęcał się do dalszej pracy 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ