Obrazek

Mój nóż

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

Springfield7.62 pisze: Ja posiadam nożyk firmy Muela mi jestem bardzo zadowolony.
Fajny hiszpański nożyk - też mam taki tyle że dostałem go z porządną skórzaną pochwą i ma trochę inną rękojeść. Kształt ostrza zgasza się toczka w toczkę. Z moich testów wynika że jest bardzo wielozadaniowy :evil: - od krojenia kanapek do wkręcania śróbek :lol:
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No to teraz kilka fotek mojego nożyka. :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Nóż ten przypomina konstrukcją typowe noże bojowe używane choćby przez USA podczas WW2
jak choć by:
http://www.military.pl/index.php?prod=730&cat=150
http://www.military.pl/index.php?prod=807&cat=196
Najwięcej takich noży w ofercie ma Ka-bar
konstrukcja typowa. Ostrze ze zbroczem, rękojeść z prasowanych kawałków skóry, potem charakterystyczna nakrętka. Jednym słowem sprzęt na wojnę :D jeszcze tylko karabin M1 Garand pistolet Colt 1911 i możesz iść na wojnę (drugą światową) :)
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
WOLFSKIN22
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:26
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: WOLFSKIN22 »

A teraz ja pochwale się kilkoma sprzętami mniej lub bardziej potrzebnymi w życiu:)
Obrazek Obrazek Obrazek
HAENEL 311
GAMO PT-90
ŁUCZNIK
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ten w środku mi się spodobał :)

A pokaż co tam masz w tej walizeczce :evil:

Widzę, że masz w stopce Haenela 311, mialem okazję postrzelać z takiego, suuuper sprawa :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Sambor
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:43
Lokalizacja: Podkarpacia

Post autor: Sambor »

A oto mój "nożyk" do AK47 :) :D

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek

...czyż nie jest śliczny ? ;)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Piękny kawał stali :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Sambor
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:43
Lokalizacja: Podkarpacia

Post autor: Sambor »

tomaschek30 pisze:Piękny kawał stali :D
Piekny i nie drogi! choć nie jest zbyt poręczny, ale na dzika wystarczy hehe ;)
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Ja mam nóż szturmowy WZ 55. Postaram się przywieść go z działki i zamieszczę kilka fotek, myślę jednak, że prawie wszyscy wiedzą jak wygląda. Ma już ponad 50 lat i wygląda jak nowy. Udało mi się wyciągnąć go z magazynu i odkupić. Mam pytanie do Marka, jak to jest z tymi bagnetami do AK 47. Są oryginalne?Na alledrogo jest pełno różnej wielkości i kosztują grosze, mnie interesuje ten 50 cm (choć mówią, że rozmiar nie ma znaczenia :) ). Muszę popytać mundurowych kumpli czy u nas na wyposażeniu były bagnety do kałasznikowa ze skórzaną pochwą, osobiście spotkałem się tylko z metalową, prawdą jest jednak, że nie miałem zbyt wielu okazji do dokładnego oglądania kałachów. Jeszcze zainteresował mnie szwajcarski bagnet sig, czy ktoś może mi powiedzieć czy te na alledrogo są oryginalne? Kiedyś jeździłem na giełdę na Koło w W-wie i było tam masę podrabianych bagnetów, zwłaszcza do mauserów, noży hitlerjugent, kordzików ss itp. Oryginałów było tam także sporo, ale miały inne ceny.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
Sambor
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:43
Lokalizacja: Podkarpacia

Post autor: Sambor »

sofronov pisze:Ja mam nóż szturmowy WZ 55. Postaram się przywieść go z działki i zamieszczę kilka fotek, myślę jednak, że prawie wszyscy wiedzą jak wygląda. Ma już ponad 50 lat i wygląda jak nowy. Udało mi się wyciągnąć go z magazynu i odkupić. Mam pytanie do Marka, jak to jest z tymi bagnetami do AK 47. Są oryginalne?
Wydaje mi się że pochodzą z Ukrainy, wnioskuje to z tego iż gdy gość je wystawia, leżą na Ukraińskich mundurach (nie wiem czy nadal tak robi i czy nadal sprzedaje, ten u którego ja kupiłem) może to nie jest powód by uznać je za oryginały...? Co do wykonań nie mam zarzuców, są z cholernie twardej stali (swoim czasami wkrecałem śrubi, gdy już stawiła opór końcówka ostrza doszczętnie zniszczyła "głowkę" śróbki, a odziwo na ostrzu ani śladu,nawet małej ryski). Zaczep/zatrzask na lufę karabinu też jest perfekcyjnie wykonany (gładko chodzi),tak samo grawer "AK-47 CCCP" jest bez zarzutu, a więc wykonanie fabryczne, ale czy napewno z Rosji, tego nie mogę potwierdzić...

(P.S doczepić się można do pochwy owego bagnetu, jest z dermy, bardzo licha i trwałością nie grzeszy w żadnym wypadku - jeśli zamierzasz kupić bagnet, to dokup sobie oryginalną pochwę lub przynajmniej z prawdziwej skóry, bo ta nie jest zachwycająca w kazdym razie.)
sofronov pisze: Na alledrogo jest pełno różnej wielkości i kosztują grosze, mnie interesuje ten 50 cm (choć mówią, że rozmiar nie ma znaczenia :) ). Muszę popytać mundurowych kumpli czy u nas na wyposażeniu były bagnety do kałasznikowa ze skórzaną pochwą, osobiście spotkałem się tylko z metalową, prawdą jest jednak, że nie miałem zbyt wielu okazji do dokładnego oglądania kałachów. Jeszcze zainteresował mnie szwajcarski bagnet sig, czy ktoś może mi powiedzieć czy te na alledrogo są oryginalne? Kiedyś jeździłem na giełdę na Koło w W-wie i było tam masę podrabianych bagnetów, zwłaszcza do mauserów, noży hitlerjugent, kordzików ss itp. Oryginałów było tam także sporo, ale miały inne ceny.
Ile stał sztylet Hitlerjugent ? (na Alledrogo nie są zbyt drogie, nie wiem jak z wykonaniem)
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

To jest oryginał http://www.allegro.pl/item173181537_ory ... _1zl_.html i to również tylko inny model http://www.allegro.pl/item173799450_ory ... d_1zl.html
i jeszce ten http://www.allegro.pl/item173255068_weg ... alny_.html
I to też oryginał http://www.allegro.pl/item174546781_bag ... _1958.html Ten który pokazywał kolega to niestety podróbka ale dobrej jakości :) większkość ma nóż w połączeniu z pokrowcem nożyce do cięcia drutu.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
WOLFSKIN22
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:26
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: WOLFSKIN22 »

Odnośnie tego środkowego to dobrze trafiłeś przywieziony prosto z Finlandii sygnowany przez J.Marttiini(http://www.marttiini.fi)bardzo fajny ale szkoda go używać:)koniem roboczym jest w moim przypadku leatherman.....wiatrowe czka super wreszcie doczekała się przeglądu czekam aż wróci żeby można było ja przetestować a swoja droga ciekaw jestem jak tam będzie działać po przeglądzie bo przed była w troszku opłakanym stanie:)ps. zestawik w pudełku : Obrazek
HAENEL 311
GAMO PT-90
ŁUCZNIK
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Też mam nożyk i nie znam pochodzenia - producenta.
Może ktoś kojarzy...

Obrazek Obrazek Obrazek

Długość całkowita to 327mm
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Postanowiłem pokazać kilka z moich "kozików"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

No to jak bagnety to ja tez :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek





a w kwestii użytkowej - towarzysz który jest ze mną ciągle od kilku ładnych lat. Za wierna, odważna służbę w każdych warunkach ma swoje stale legowisko w mojej kieszeni w spodniach :) Przeżył naprawdę wiele: od gotowania, obierania ziemniaków, zbierania grzybów, naprawy dziesiątek przedmiotów, podważanie wyłamywanie, wiercenie, zaawansowane próby ogniskowe i remonty w 2 mieszkaniach o ilości butelek które otworzył nawet nie wspominam. Służy wiernie i służyć będzie jeszcze wiele lat (mam nadzieje)

oto on:
Obrazek
ODPOWIEDZ