Obrazek

Nowy jako strzelec i nowy sprzęt

ODPOWIEDZ
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mam takie nieśmiałe pytanie a jak do tego doszliście , że akurat ten śrut jest najlepszy ?
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Post autor: Gudyn »

A jakie już sprawdzałeś inne? I jak wchodzą do lufy, bo Super Point wchodzi wybitnie ciężko i trzeba go wpychać czymś innym niż palec, bo inaczej po 20 sztukach palec do niczego się nie nadaje :lol:
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

yamrt pisze:Mam takie nieśmiałe pytanie a jak do tego doszliście , że akurat ten śrut jest najlepszy ?
Napisałem "jak na razie" nie wypróbowałem jeszcze wszystkich :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

W żaden sposób nie neguję Twojego wyboru ale interesuje mnie " "technika" jaką kierujesz się przy dokonywaniu wyboru ( oceny ) w kategorii zły /dobry .
Grupa "Beaver"
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

yamrt pisze:W żaden sposób nie neguję Twojego wyboru ale interesuje mnie " "technika" jaką kierujesz się przy dokonywaniu wyboru ( oceny ) w kategorii zły /dobry .
Ze względu na małe doświadczenie czytam opinie innych i patrze na ceny :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Warto wspomnić, że w różnych karabinkach, ba w różnych lufach ten sam śrut będzie latał zupełnie inaczej...
Jest na forum trochę testów, można się z nimi zapoznać. Jednak by to ocenić trzeba kupić parę różnych paczek i postrzelać.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Post autor: Gudyn »

Dokładnie, o testach czytałem sporo i postanowiłem, że sprawdzę te "najlepiej" oceniane przez ogół. Podzielę się wynikami testów jak je przeprowadzę :) Zastanawia mnie jedynie na czym polega "przyzwyczajenie się lufy" do innego śrutu? :hm: Brzmi to jakoś dziwnie.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Gudyn pisze:Zastanawia mnie jedynie na czym polega "przyzwyczajenie się lufy"
Też się nad tym fenomenem zastanawiam i nie znalazłem żadnej wiarygodnej odpowiedzi . Potraktujmy to zjawisko w kategorii " mitu wiatrówkowego ".
Powracając do kolegi Pawła , kolego Ty nic nie testujesz i nie dobierasz śrutu do swojej wiatrówki , Ty po prostu strzelasz z różnych śrutów o których przeczytałeś .
Rada , udaj się do sklepu w którym kupujesz śrut i kup np. H&N FIELD TARGET TROPHY ,
JSB EXACT ( a mają i wiele innych ) ten śrut , który da Ci najlepsze skupienie będzie najlepszy dla Twojego karabinka . To tak w skrócie i to dużym . Opis całej procedury jest na forum .
Grupa "Beaver"
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

yamrt pisze:
Gudyn pisze:Zastanawia mnie jedynie na czym polega "przyzwyczajenie się lufy"
Też się nad tym fenomenem zastanawiam i nie znalazłem żadnej wiarygodnej odpowiedzi . Potraktujmy to zjawisko w kategorii " mitu wiatrówkowego ".
Powracając do kolegi Pawła , kolego Ty nic nie testujesz i nie dobierasz śrutu do swojej wiatrówki , Ty po prostu strzelasz z różnych śrutów o których przeczytałeś .
Rada , udaj się do sklepu w którym kupujesz śrut i kup np. H&N FIELD TARGET TROPHY ,
JSB EXACT ( a mają i wiele innych ) ten śrut , który da Ci najlepsze skupienie będzie najlepszy dla Twojego karabinka . To tak w skrócie i to dużym . Opis całej procedury jest na forum .
No dobra wiec tak:
- premier 0.68 g, domed, 4,5 mm - na większych odległościach sieje,
- jsb match diabolo exact, 4,5 mm, 0,547 g - celny lekki, powyżej 35 m trochę sieje,
- gamo red fire energy, 0,51 g, celny, mała przebijalność ( a niby z czubkiem - czerwonym) taki sobie,
- jsb match diabolo straton, 0,535 g, z czubkiem, trochę lepszy od red fire,
- H&N Sport baracuda power 0,69 g, jak do tej pory ze śrutów które posiadam najcelniejszy i najlepszy.
Jak kupie inne to napisze.

A tu wkleje tarcze ze strzelania - zerowania DOC-a na summicie z 20 m. Po czynnościach smarowania i braku dizla, ten karabinek naprawdę jest fajny. Nie wyzerowałem do końca bo już naprawdę ciemno było.
Więc tak:
H&N Sport baracuda power 0,69 g, 20 m odległość, średni wiatr, godz. 19.00, pozycja stojąca z podparciem.

Obrazek
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

willson pisze:mała przebijalność ( a niby z czubkiem - czerwonym) taki sobie,
A co "przebijałeś" ?
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

sindbad pisze:
willson pisze:mała przebijalność ( a niby z czubkiem - czerwonym) taki sobie,
A co "przebijałeś" ?
butelka po napoju - gin seagrams limonka 0,7 - oparła się "czerwonemu czubkowi"
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

haubico- armata kal. 152, nie widzę tego sprzętu w Twoim "arsenale" :hihi: Zapewniam Cię "przebije"wszystko !
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

sindbad pisze:haubico- armata kal. 152, nie widzę tego sprzętu w Twoim "arsenale" :hihi: Zapewniam Cię "przebije"wszystko !
Pisząc o "przebijalności" napisałem o śrutach jakie zakupiłem w sklepie: dali mi zaokrąglone, z czubkiem, płaskie pistoletowe, z plastikowym czubkiem itd.
Nie rozumiem to po co się pytacie jakich używam?? pzrebijalność - określenie w opisie skrótu i to wszystko. Nie jestem maniakiem rozwalania puszek i trzaskania butelek po prostu sprawdzałem śrut, a tu zaraz armato - haubica :maruda:
A nie chce mi się już pisać. :/

[ Dodano: Sro 29 Sty, 2014 21:18 ]
sindbad pisze:haubico- armata kal. 152, nie widzę tego sprzętu w Twoim "arsenale" :hihi: Zapewniam Cię "przebije"wszystko !
Co do "arsenału" - stać minie na wiatrówkę nawet za 5 koła, ale kupiłem na początek kilka mniej docenianych i to wszystko. To nie żaden wyścig zbrojeń Panowie i Panie. Naukę jazdy też macie od razu na porsche ??
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Crosman Premier nie w każdej lufie lata dobrze, choć to niezłe śruty.
JSB match - śrut płaski - będzie siał na większych dystansach.
Gamo - Red Fire.. z czubkiem..Lepszy od niego już tylko Green Water.
JSB Straton - jak większość "szpiców" siejnik na większych dystansach..
H&N baracuda - chyba pierwszy "doomed" w Twoim teście. Porównaj z JSB Exact a wtedy zobaczysz różnicę.

Generalnie opierając się na doświadczeniach innych strzelców i swoim - śruty "doomed" czyli z okrągłym łebkiem z reguły latają najcelniej, a reszta wynalazków to "specjaliści" celni przeważnie na krótkim (płaskie) i średnim dystansie. No.. chyba że mówimy o śrutach z.. "czerwonym czubkiem".. czy innych takich, noo.. te to już super specjalne. Chyba powinni do nich dawać specjalną przystawkę do zdalnego sterowania.. :hm:

Kwestia tego, w jaki sposób śrut przebija różne rzeczy nie jest najistotniejsza - choć to właśnie jest często główne kryterium oceny - spychające często niestety na bok celność..

Nie przejmuj się naszymi alergiami .. czasem zdarzało się że ktoś dopytywał się o dobry śrut, doradzaliśmy najlepszy, w/g nas, najcelniejszy śrut a delikwent potem marudził że dupa, bo słabo przebija, że lepszy, "mocniejszy" , ze stalową kulką.. i takie tam... :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Kwestia tego, w jaki sposób śrut przebija różne rzeczy nie jest najistotniejsza - choć to właśnie jest często główne kryterium oceny - spychające często niestety na bok celność..
Mamut ujął dokładnie to o co mi chodziło gdy pisałem to co pisałem ;)
NIe gniewaj się na mnie, nie jestem wrogiem. Wydaje mi się, że w strzelectwie wszystkim nam chodzi o celność i ..... to wszystko :lol: Przyjedź na Beavery 16 02-2014 nic tak nie "kruszy lodów" jak :piwo:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
ODPOWIEDZ