Obrazek

Hatsan kontra HW97

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

Hatsan kontra HW97

Post autor: bumbumek »

Cześć.
Dzisiaj urządziłem sobie strzelanko. Miejsce za stodołą. Tło stodoła. Odległość 25 metrów. Ciekawy byłem jak wypadnie Hatsanik w porównaniu z HW. Nie wypad żle. Wyniki porównywalne. Z HW wygodniej się strzela, jest bardziej układny, dopasowany do strzelca. Ale mimo lepszego pochodzenia i lepszej optyki nie wyciągnołem z niego wyników które by Hatsana powaliły z nóg. Może za mała odległość, może wina słabego strzelca.
Oto bohaterowie[img][img]http://images12.fotosik.pl/16/1b2b1db2c92eebf0m.jpg[/img][/img]

a oto wyniki ostatniej seryjki[img][img]http://images12.fotosik.pl/16/145a8f6858f738bcm.jpg[/img][/img]

Pozdrawiam Janusz.
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

No rzeczywiście :D Hatsan wcale tak strasznie nie odbiega od HW97 :] Super tesciq myślałem ze hatsan wypadnie dużżzooo gorzej :]
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Kurcze to zamiast HW lepiej kupic hatsana bo i wyniki zblizone :P moj na 25m tez ma dosyc dobre skupienie :P
Bezbronny
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Dobra, dobra potrenuj trochę z HW i wtedy zrób test ja zaraz po kupieniu Tx200 też nie widziałem wielkiej różnicy, a teraz na 25m z TX-a wychodzi praktycznie jedna dziurka, a Hatsan nie powiem, że strzela źle, ale różnica jest spora i na pewno widoczna.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

hatsan kontra HW97

Post autor: bumbumek »

Nie twierdzę , że Hatsan jest lepszym karabinkiem od HW. Ale, że Hatsanem też mozna uzyskac dobre rezultaty. I, że zabawa z tym karabinkiem może dac dużo satysfakcji. A jakby na nim założyc lepsza optykę i strzelał lepszy strzelec i strzelanie było poważniej potraktowane, to na tym dystansie z dyszki nie wychodzimy.
Janusz
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

No rzeczywiście :D Hatsan wcale tak strasznie nie odbiega od HW97
:gadu:


Strzel na 100metrów a tarcza prawde Ci powie :)
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Akurat przy tym strzelcu :] Najlepiej to może na zestawie do przestrzeliwania by dało się zobaczyć ... Żeby ustawić lunete na 100m i patrzeć co lepiej strzela :]
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

hatsan kontra HW

Post autor: bumbumek »

Nie chodziło mi o wystrzelanie super wyniku. ani stworzeniu extra warunków do oddania strzałów, budując lawetę unieruchamiającą karabinek. Chodzoło mi o to żeby w porównywalnych warunkach, z takiej samej niewygodnej pozycji , strzelec amator oddał po kilka strzałów. I stwierdzam, że na takim dystansiei w takich samych warunkach Hatsanik dzielnie sie broni, i wyniki obydwu nie powinny dużo odbiegać od siebie. Niedługo sprawdzianik na 50m. Tu może już coś się okazać.
Pozdrawiam Janusz ( osobne pozdrowienia dla Noozera czy tam pasożyta) :)
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Noozera :D A dlaczegóż to osobne :P Ja to taki zwykły szary człowiek i bez dmuchawki w dodatku jestem :] A to pasożyt no .. bo pasożyt :D
Pozdr Nooz
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Na mojej szkole ktoś napisał pasożyd, nie wiem czy specjalnie czy to jakiś antysemita. A HW hmm wole harrego jednak :D
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

@Bumbumek
Bardzo ładny wynik z turka :), moim znaniem nawet lepszy od wajchy.
Jednak jeśli będziesz robił testy to pisz z jakiej pozycji strzelałeś. Jeśli to była stójka albo klęczak, to wynik niewiele daje zwłaszcza, że tylko 5 strzałów na papier.
Usiądź, a jak nie lubisz to się połóż, karabin na łokieć i pyknij 10x z każdego :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

hatsan kontra hw97

Post autor: bumbumek »

Dzisiaj będzie powtórka. Postaram sie strzelać z pewniejszej pozycji. Padnie po 10 strzałów. Nie wiem czy wytrzymam kondycyjnie taka ilośc strzałów. Postaram się żeby wszystko było jak najbardziej powtarzalne. Wieczorkiem będa wyniki.
Pozdrawiam Janusz.

[ Dodano: 2007-01-17, 17:55 ]
Dzisiaj odbył się rewanzyk, też na odległość 25 m. Tyle, że karabinki spoczywały nie na kolanie, a na ławeczce i zwiniętym ręczniku.
oto tarcze[img][img]http://images13.fotosik.pl/17/181689e37bf8b465m.jpg[/img][/img]
Hasanik nadal spisywał się dzielnie. Ta ósemeczka to moja wina.
Janusz.
Chyba sie bardziej Hatsanem starałem :D Wkrótce 50 metrów.

[ Dodano: 2007-01-17, 21:13 ]
A ja myślałem, że ktoś pochwali :/
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

Fajny test, oby więcej takich porównań z hatsanem.
No widać że hatsanik niewiele odbiega od HW, dość dobrze się broni i mu to wychodzi.
Ciekawe co nam pokaże wynik na 50metrów.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Wyniki dla mnie niesamowite!!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Jak narazie hatsan wychodzi obronną reką. :D
Z niecierpliwoscią czekam na test na dystansie 50m. Tam juz będzie pewnie widac przewagę hw.

Jescze jedno pytanie: co masz w tym hatsanie stunningowane?
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
ODPOWIEDZ