Obrazek

Uszczelka lufy

ODPOWIEDZ
lukk
Posty: 20
Rejestracja: 02 lis 2010, 16:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

nie było chyba w tym temacie podanych rozmiarów oringów do nowych hatsanów, a ktoś o to pytał, więc podam:
8.3x2.4
8.0x2.0
Takie rozmiary mi dobrali w sklepie z uszczelnieniami gdy im dałem za wzór uszczelki z zestawu Alchemika, wydaje mi się, że są identyczne.

W sumie mam tylko taką uwagę co do tego zestawu, że "na oko" co prawda górna uszczelka pasuje idealnie do rowka i średnicą wewnętrzną i zewnętrzną i niby wystaje też tyle ile powinna, ale czasem podczas zamykania lufy trochę się wypycha i przez to jest ścinana, albo niszczy się o krawędzie tego rowka, w którym siedzi. Na razie wygładziłem te krawędzie, ale jeśli to wiele nie pomoże to myślę, że trzeba będzie spróbować z odrobinę cieńszym tym wewnętrznym oringiem.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Witam.
A może ktoś oryginalny oring zastąpił tylko jednym oringiem i poda jego wymiary :?:
Chodzi mi o nową wersję Hatsana, takiego jak mój (październik 2010).
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Ja tak zrobiłem ale trzeba coś podłożyć zamiast drugiego oringa albo kupić grubszy i go naciągnąć na wiertło i w wiertarce drobnym pilniczkiem wyszlifować do odpowiedniej grubości jak oryginał, oraz jedną stronę tę owalną którą wsuwasz do gniazda na równo uciąć by nie wylatał o coś takiego
Obrazek
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
_magu_
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2012, 9:07
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: _magu_ »

Jestem Tu nowy :bobas: więc na wstępie wypada się przywitać :papa:
Odnośnie uszczelki do nowych Hatsanów (posiadam model 99 z 2011). Wstępnie zastosowałem komplet zaproponowany powyżej - 8,3x2,4 i 8,0x2,0 jednak często po strzale podwijało (wypychało) fragment obwodu oringu. Druga sprawa, że taki komplet ułożył się praktycznie na styk, licując się z powierzchnią kostki a co za tym idzie, spadła drastycznie energia strzału.
W moim przypadku bardzo dobrze sprawdziły się dwa takie same oringi 8,3x2,4 (dla przypomnienia - średnica wewnętrzna x grubość). Nie zdarzyło się jeszcze żadne wypychanie oringu przy strzale i cały czas wystaje ok. 0,5mm przez co idealnie uszczelnia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Hatsany zmieniają się cały czas, także wcześniejsze dane mogą być przydatne tylko w starszych modelach.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Ktoś ma dobre uszczelki do 3 generacji? Chętnie bym w swoim Hatsanie 125 wymienił :)
joint32
Posty: 25
Rejestracja: 21 cze 2012, 17:49
Lokalizacja: Świecie n.W.

Post autor: joint32 »

Zmierz starą i dobierz pasujące oringi.
Hatsan 90 STG SAS QT 4.5+BSA S4x32WR
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Ja u siebie w H125 3gen mam dwa oringi, na spodzie 8x2,2 i na wierzchu 8x2,4 i wszystko gra :D
Jakby coś się wytarło lub szczepiło to wymieniasz tylko ten górny oring 8x2,4 .
Wymiana uszczelki na oringi to naprawdę groszowa sprawa, aaa i nie zapomnij przesmarować oringów olejem lub smarem silikonowym.
Pozdro Andrzej.
Przypomniało mi się jeszcze jedno - pod oryginalną uszczelką jest cieniutka podkładka, ją też musisz wyjąć (wydłubać).
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

2,4 mówisz? Z tego co zmierzyłem to podchodzi raczej pod 3 nawet ale skoro tak twierdzisz to kupię :)

Edit:

Pomyłka, dzisiaj patrzyłem i 2.0mm wychodzi grubość jej od zewn. a średnica jakoś 9 mm wewn.
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

_magu_ pisze: Odnośnie uszczelki do nowych Hatsanów (posiadam model 99 z 2011). Wstępnie zastosowałem komplet zaproponowany powyżej - 8,3x2,4 i 8,0x2,0 jednak często po strzale podwijało (wypychało) fragment obwodu oringu .
Kurcze, ja właśnie poszukałem uszczelek i znalazłem dwie o wymiarach alchemikowskich i weszły i mniej więcej wyglądają dobrze, a mój hatsan jest 09.2011.. Mam lufę z prehistorii? :hihi:
Zainteresowany HW40.
ODPOWIEDZ