Obrazek

ASG czy PaintBall

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

klimek2 pisze:więc albo to Ty tak strzelałeś albo bateria padała? Dobra snajperka strzela z 50m w paczkę papierosów (a snajperki się zaczynają OD 1500zł za replike
To i tak ma się mocno nijak do gołębia na 150m.
Śmiem twierdzić, że na tym dystansie to byłby rozrzut dobry dla mojego walthera (albo i nie).
Pozdrawiam

PS a to skupienie (paczka fajek na 50m) - to chyba w idealnych, bezwietrznych warunkach??
Bo jeśli idzie o śrut do spore znaczenie ma waga i taki express (0,51g) jest dużo bardziej podatny (mocno zauważalnie) na wiatr niż "zwykły" exact (0,547g). To co tu mówić o plastikowych kulkach o masie ponad dwukrotnie mniejszej.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Robert...Ross_wlkp--------błagam Cię ...Jewgienij Dragunow...Snajperskaja Wintowka Dragunowa...Nie pisz tak po Amyrakańszczańsku przez .V. Mówmy i piszmy nazwiska tak ,jak się powinno.Wybaczcie dla mnie Zeppelin,zawsze będzie się kojarzył z Baronem Von Zeppelin a nie z rockowym zespołem ,którego nazwę dziwnie czytają Anglosasi. :)
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
klimek2
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2009, 21:51
Lokalizacja: iłowa /koło Żagania

Post autor: klimek2 »

Jeśli chodzi o kulki i podatność na wiatr to są kulki o wadze nawet i 0.4g (nie wiem czy są cięższe) ale wszystko zależy od siły jaka dysponuje dana replika i właśnie do tego dobiera się wagę "amunicji". Przykładowo:
400-450fps zaleca się 0.25 i 0.28
450-520fps - 0.28 i 0.3 a co jest dalej to nie pamiętam 8)

Jeśli chodzi o gołębia i 150m to uważam ze jest to bzdurą i przechwałkami. Pamiętajmy jednak że każda replika ASG jest przeznaczona do strzelania w duże cele (czyt. ludzi) a nie do paczek po fajkach itp.
jest Hatsan 70STG+Pointer 4x32, LR300 A&K
była Beretta PX4 Storm
Awatar użytkownika
Wampirzasty
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2009, 8:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wampirzasty »

Zdarzyło misie strzelać z dobrze "stjuningowanego" SWD Atoza i na mocnej sprężynie trafiałem w cel wielkości głowy na dystansie ok. 80-85 metrów 9 na 10 razy. To jest świetny wynik jak na ASG. Dodajmy, że pogoda była bezwietrzna a naciągnięcie repliki więcej niż 5 razy powodowało ból ręki ;)
Owszem, da się strzelać na duże dystanse celnie ale nie zapominajmy, że w przypadku wiatrówki mówimy o celowaniu " w punkt" podczas gdy ASG służy do strzelania w sylwetkę człowieka. Stąd porównywanie celności ASG i wiatrówek jest całkowicie bezcelowe, a przyzwyczajony do celności swojego TX200HC wiem, że idąc na strzelankę ASG będę jako snajper mógł tylko marzyć o takim zasięgu i celności. Obecnie ze swojego ASG kupionego rok temu za 250 zł trafiam w sylwetkę człowieka z około 50 metrów. nie był w żaden sposób tuningowany, może po prostu trafił misie dobry egzemplarz :D
BSA S10 BB 5.5
AA TX200HC 5,5
Crosman 2100
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Robert...Ross_wlkp--------błagam Cię ...Jewgienij Dragunow...Snajperskaja Wintowka Dragunowa...Nie pisz tak po Amyrakańszczańsku przez .V. Mówmy i piszmy nazwiska tak ,jak się powinno.Wybaczcie dla mnie Zeppelin,zawsze będzie się kojarzył z Baronem Von Zeppelin a nie z rockowym zespołem ,którego nazwę dziwnie czytają Anglosasi. :)
Przyznaje ze pisałem nazwę głowy i nie bardzo wiedziałem jak się to pisze ;)
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Dzięki za zrozumienie :D
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
ODPOWIEDZ