Obrazek

Hatsan 70/85, Triopad, Modyfikacje ...

ODPOWIEDZ
angelo
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2009, 22:32
Lokalizacja: Wągrowiec

Hatsan 70/85, Triopad, Modyfikacje ...

Post autor: angelo »

Witam drogich forumowiczów!

Mam pytanie na które zdaje mi się, że nie ma odpowiedzi na forum.
Zastanawiam się, czy kupić Hatsana 70 czy 85 -> patrzyłem "HATSAN MODELE" oraz opinie na forum, zresztą już od długiego czasu czytam to forum.

Różnica w cenie to 50zł. Jednakże 85'tka ma Triopad - regulowaną stopkę.
Czy ktoś korzystał z tego bajeru ? Czy warto dopłacać 50 zł za taki bajer ? Bo rozumiem, że te dwa modele nie różnią się praktycznie niczym innym.

Wydaje mi się również, że może być w 85'tce problem z dociążeniem kolby ze względu na tę stopkę - co o tym myślicie ?
Na dobrą sprawę mogę za sto parę złotych kupić zestaw tuningowy i przerobić 70'tke, tak, że otrzymam o wiele lepszy model (teoretycznie) niż czysta 85tka.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Mi moją 85-ke dociążał Alchemik. Sam stwierdził, że dociążanie h85 jest znacznie trudniejsze.
Moim zdaniem nie warto dopłacać za tą stopkę więc lepiej zaoszczędzoną kasę wydać na tunning. Zresztą "regulowana" to za dużo powiedziane :)
Miałem 85-tke - strzelałem z 70 i polecam bardziej 70. Ze względów ekonomicznych.

Pozdrawiam
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Moim zdaniem do regulowanej stopki w Hatsanie dopłacać nie warto. Po prostu regulacja stopki, baki, itp ma istostne znaczenie w sprzęcie matchowym, a Hastan nie należy do tej kategorii. Dużo ważniejsze jest w Hatsanie zrobienie tuningu systemu i regulacji spustu. To, a nie regulowana stopka decyduje o wymiernej poprawie jego pracy i w efekcie celności. 50zł to jakieś 40% ceny zestawu tuningowego do 70tki, więc to ją bym Ci polecał. 85tka ma dodatkową atrakcję: kostka schowana w osadzie. Ale za to także bym nie przepłacał.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
angelo
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2009, 22:32
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: angelo »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, pomogły mi podjąć mam nadzieję właściwą decyzję :-)
ODPOWIEDZ