Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
bogeyman
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2008, 14:08

Post autor: bogeyman »

Wielkie dzięki :) ulzyło mi bo myślałem że kupiłem szit jakiś, a btw gdzie mniej więcej ma focus taki pp 6x40?
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

Andersh pisze:Dominik...kiedy wysłałeś do serwisu? czekasz nadal na jej reanimację?
Czekam troszke ponad tydzień,słyszałem że może to potrfać nawet do 3 tygodni ;( .Przynajmniej tyle dobrze że powinni poprawić to co było wadliwe i wtedy PP pewnie dłużej pożyje :) .
H70
Gamo Gamatic
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

Witam serdecznie!

Stosuje ktoś z was lunetkę PP w połączeniu z karabinkiem KRAL? Jeśli tak to proszę napisać jak one (poszczególne modele) się sprawują w takim połączeniu...
KRAL właśnie do mnie idzie w przesyłce i się zastanawiam czy kopał będzie równie mocno co HATSAN?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

twardy.cyngiel pisze:KRAL właśnie do mnie idzie w przesyłce i się zastanawiam czy kopał będzie równie mocno co HATSAN?
Będzie :/
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

No i wróciło dzisiaj moje PP z gwarancji,czekałem około dwóch tygodni czyli krócej niż przypuszczałem :) .Wszystko działa i znowu jest ok :) .
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

NEWBY0 pisze:Wszystko działa i znowu jest ok :) .
chucham, dmucham i oby jak najdłużej :?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
krissnt
Posty: 83
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: krissnt »

A ja bym się chciał dowiedzieć, co teraz z gwarancją? Jeśli teraz lupka znów padnie to co? "Płać sam!" czy przez ten okres 2 lat od 1 kupna beda Ci wymieniac cos/naprawiac w nieskończoność?
H80+PP6x40
tuning w drodze:)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

A czy nie lepiej kupić od razu dwie ??
Jak jedna w naprawie to zawsze druga pozostaje :D
I tak na zmianę.
A po upływie gwarancji może Ci sie upodobania zmienią ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

krissnt pisze:A ja bym się chciał dowiedzieć, co teraz z gwarancją? Jeśli teraz lupka znów padnie to co? "Płać sam!"kończoność?
ja mam nadzieję, że luneta wraca do nas z gwarancją a w niej data i opisany rodzaj naprawy; gwarancja służy nam nadal max. 24 mc licząc od daty zakupu
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

krissnt pisze:czy przez ten okres 2 lat od 1 kupna beda Ci wymieniac cos/naprawiac w nieskończoność?
Chyba po trzeciej usterce dostaje się nową lupke :) ,tak słyszałem ale czy to prawda to nie mam pojęcia.
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
Blood
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:27

Post autor: Blood »

Pisałem niedawno żę padło PP 6x40,zrobili bez problemu.Razem z pracą naszej poczty trwało to 1,5 tygodnia.Założyłem i po kilku strzałach grzechotka odesłałem znowu,zobaczymy co z tego wyjdzie,a na gwarancji nic nie zapisywali o naprawie to napewno za trzecią naprawą nie dadzą nowej bo pozostałych dwóch nie są udokumentowane.Teraz ja wróci założe lupke do Slavi 634 po dobrym tuningu, jej kopniak jest zerowy w porównanie do Hatsana o podobnej mocy.
Slavia 634 lux (custom)-otwarte-
Hatsan 55 long
dalej -otwarte- ,nie żyje PP 6x40
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Napisałem do zielonych, że lunetę na gwarancji wysłałem do nich a nie do Grudziądza, pytając przy okazji, czy przekierowali do serwisu. Dostałem odpowiedź pozytywną z dozą pesymizmu, gdyż sortownia Poczty Polskiej we Wrocławiu strajkuje jak się patrzy i są prawdziwe opóźnienia.
Mam nadzieje, że szkiełko nie zaginie w tej zawierusze :/
Tak to jest jak monopol rządzi.
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

No cóż....u mnie montaż PP też okazał się do niczego :/
W połączeniu z KRALEM przesuwa się do tyłu. Zdarł mi oksydę z frezu na karabinku. Ja również przestrzegam wszystkich przed kupnem montażu PP.
Natomiast sama lupka (odpukać....) wydaje się znakomita. Do tej klasy karabinków lepszej (czytaj droższej) nie potrzeba :D

Sprężyna mojego KRALA została dziś rano potraktowana smarem molibdenowym, dostała podkładki teflonowe +metalowe na obydwu końcach. Kultura pracy karabinka się poprawiła, nie trzęsie nim jak wcześniej. Montaż PP dostanie więc dziś jeszcze jedną szansę...

Jeśli się będzie nadal przesuwał, to albo będzie wiercony na wylot +nowe śruby albo zastąpi go montaż delty...

Zauważyłem, że w Zielonym Sklepie zniknęły z oferty wszystkie, stare i kiepskie jednoczęściowe montaże. Na ich miejsce pojawiły się dwuczęściowe - już w oryginale przewiercone na wylot. Pewnie czytają to forum i wzięli sobie do serca zamieszczane tu opinie :D Powinni jeszcze dołączać komplet wzmacnianych śrub :D
rifleman

Post autor: rifleman »

twardy.cyngiel pisze:No cóż....u mnie montaż PP też okazał się do niczego
Spraw sobie min. Delte albo Accushota i będzie ok. ;)
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

Wczoraj, przy próbie przykręcenia montażu PP urwały się dwie śruby a konkretnie ich łby :evil: Kluczyk imbusowy, który był w komplecie wystarczył raptem na dwukrotne użycie, po czym zrobił się okrągły...
Postanowiłem montażowi dać ostatnią szansę. W tym celu udałem sie do zakładu ślusarsko spawalniczego, gdzie przemiły pan przewiercił w nim otwory na wylot, na 5 mm. Dodał 4 wzmacniane śruby, podkładki i nakrętki.
Cała impreza kosztowała mnie równiutkie 15 zł...
Za tę kwotę jeszcze się to kalkuluje.

W poniedziałek zamieszczę zdjęcia montażu: zarówno padniętego jak i po reanimacji.

Wszystkich potencjalnych kupców przestrzegam jednak stanowczo przed kupnem montażu PP. Jak już to brać samą lupkę bez montażu - ten dokupić "Delty" jak niektórzy koledzy proponują.

Za jakiś czas zdam relację jak się sprawuje reanimowany montaż i czy nadal się przesuwa na KRALU...

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 15:32 ]
Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam zdjęcia.

1) Padnięty montaż PP z dwiema ukręconymi śrubami pozostałymi w środku oraz stępionym kluczykiem imbusowym. Zarówno śruby jak i kluczyk wystarczyły na zaledwie dwukrotne użycie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b11 ... e352e.html

2) Montaż przewiercony na wylot, założone wzmacniane śruby, podkładki i nakrętki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e97 ... f8535.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de1 ... a2de6.html

Montaż dostał ostatnią szansę. Wczoraj po wystrzeleniu jakichś 100-150 sztuk śrutu ani drgnął :) Czyli na tą chwilę warto było tę szansę mu dać...

Zauważyłem, że oryginalne śruby w montażu miały różne długości. Prawdopodobnie oryginalne otwory też były niedokładnie powiercone przez żółte rączki. To się nie mogło dobrze trzymać. Co innego teraz....

Każdy, kto się uparł aby montaż mieć od kompletu, razem z lupką PP, będzie musiał tą "operację" wykonać. Moim zdaniem warto było...

Dam znać czy nadal trzyma po 2 paczkach śrutu :D
ODPOWIEDZ