Obrazek

Crosman 2300S

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Crosman 2300S

Post autor: szczupak »

Do zaoferowania mam doskonały machowy pistolet Crosman 2300S. Pistolet całkowicie sprawny pod względem technicznym i bardzo dobrym wizualnym.

Pistolet został wyposażony w czokowaną lufę Lothar-Walther o dlugości 255 mm, regulację spustu oraz regulator mocy, dzięki czemu z jednego naboju można oddać ponad 60 strzałów równej mocy. Lufa ma 6-polowy gwint i na końcowym odcinku jest nieznacznie zwężona - czokowana -
Bardzo ważną modyfikacją jest możliwość precyzyjnej regulacji prędkości początkowej pocisku za pomocą zmiany docisku sprężyny zbijaka zaworu. Regulacja w zakresie 131-158 m/s ma na celu umożliwienie dobrania optymalnej prędkości początkowej w zależności od masy stosowanego śrutu oraz dystansu strzelania. Regulacja jest płynna i odbywa się poprzez obrót śruby zlokalizowanej z tyłu pistoletu, tuż nad chwytem.

Ciężar oporu spustu jest regulowany w zakresie 1 - 4 funtów (tzn. 0.453 - 1.814 kg), /obecnie spust ustawiony jest na "pierdnięcie komara"/ a widoczna od spodu kabłąka śruba umożliwia ustawienie długości drogi. Przetykowa blokada języka spustowego gwarantuje bezpieczeństwo zabezpieczając przed przypadkowym wystrzałem.

Pistolet posiada stałą wysoką muszkę oraz w pełni regulowaną śrubami mikrometrycznymi Williamsa szczerbinkę. Szczerbinka jest mocowana na szynie standardu 11 mm pozwalającej na zamontowanie celownika optycznego lub kolimatorowego po zdjęciu szczerbinki.

reasumując: pistolet oparty o doskonałą rekreacyjną wiatrówkę Crosman 2240, pistolet do strzelań tarczowych. Posiada wykonaną w zakładach Lothar-Walther gwintowaną lufę o długości 255 mm, regulowany spust oraz regulowaną w pionie i w poziomie szczerbinkę. Jeden nabój CO2 wystarcza na 60 strzałów równej mocy. Cena jaka mnie interesuje to 730 zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 6:39 przez szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman 2300S

Post autor: Mamutowicz »

szczupak pisze: 03 cze 2020, 21:13 1. [...}oraz regulator mocy, dzięki czemu z jednego naboju można oddać ponad 60 strzałów równej mocy.[...}
2. [...]a widoczna od spodu kabłąka śruba umożliwia ustawienie długości drogi[...]
Dla zainteresowanych -
1 - tzw: "regulator mocy", to śruba regulująca napięcie zbijaka, nie ma nic do stabilności strzałów.
2 - Ta śrubka nie ma nic wspólnego ze strzałem jako takim, ogranicza jedynie głębokość zapadania się spustu po strzale.
Zwykły chwyt smarketingowy.. :)
Uprzedzając gównoburzę - Tawerna to nie olx. Nie wciskamy sobie nawzajem kitu.
Ta śrubka pod spustem jest jak cegła pod pedałem hamulca w Maluchu, udająca ABS.
poza tym, nie sądziłem, że komar pierdzi z siłą 0.4kg.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Crosman 2300S

Post autor: szczupak »

Spieszę sprostować i dopowiedzieć , że pokrętło umożliwia zmianę napięcia wstępnego sprężyny poruszającej zbijak faktycznie nie ma nic do stabilności strzałów. Za pomocą tego pokrętła zmieniamy napięcie sprężyny i tym samym energię zbijaka co z kolei wpływa na stopień otwarcia zaworu strzałowego i dmuchnięcie co2 w lufę /Mocniejsze dmuchniecie mniej strzałów z jednego naboju ale śrut szybciej leci/. W dużym uproszczeniu tak działa zainstalowany tu "regulator mocy" /Ek/. Generalnie opis pistoletu ściągnąłem ze strony producenta więc jak ktoś jest zainteresowany jak praktycznie wszystko działa to proszę pisać na PW lub wypróbować osobiście.
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Crosman 2300S

Post autor: szczupak »

Pistolet sprzedany. Temat do zamknięcia.
Zablokowany