Obrazek

Wybór sprężyny i innych hatsan 125

Gienek9696
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2015, 23:01
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Gienek9696 »

podkładki ślizgowe czyli te na prowadnicy metalowej muszą być czyli z tworzywa czy guma twarda jaki konkretnie materiał?i jakiej grubości muszą być???
a właśnie nie przeszkadza że w tym korku będzie wgłębienie jak zrobię z prowadnicy oryginalnej czyli plastikowej ?? (na dnie tłoka )
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Zamiast pomocy bój na posty. Wymieńcie się numerkami telefonów i psujcie sobie karabinki do woli.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Z plastiku grubość ok 2mm . Guma ma duży współczynnik tarcia a poza tym się rozleci. Czytałem że dawali też podkładki miedziane wypolerowane
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6441
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

michals35 pisze:Z plastiku grubość ok 2mm
Tylko,że ten "plasik" to jest nie taki zwykły, tylko nazywa się jakoś fachowo (ertalon, BORAMID, TARNAMID) czy jakoś tak, ale to już wiedzą "tunerzy" którzy zęby na tym zjedli, ich pytaj o materiały, chociaż nie wiem czy zdradzą swoje czary :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Prowadnicę i korek robią z ertalitu to podkładkę pewnie też.
Gienek9696
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2015, 23:01
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Gienek9696 »

doszedłem do wniosku że zrobię prowadnice poliamid na 10 cm i do tego korek 1,5 cm :) nie będę narazie robił ślizgowego postrzelam chwilę i zobaczymy jak będzie.:) dziękuje wszystkim za pomoc;))
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A to błąd.
Akurat ślizg na tłoku naprawdę sporo daje.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Prowadnicę zrób 13 cm, sprężyna będzie się mniej krzywić na boki. A podkładki ślizgowe nawet fabryka daje więc i ty zrób chyba że te fabryczne założysz, i korek żeby ciasno nie siedział w sprężynie oczywiście też musi mieć podkładkę ślizgową.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

michals35 pisze: oczywiście też musi mieć podkładkę ślizgową.
Możesz je zrobić nawet ze zwykłych podkładek stalowych, z tym że dobrze wypolerowanych.
Gienek9696
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2015, 23:01
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Gienek9696 »

czyli tak prowadnice 13 cm korek 1,5 cm i zrobić pierścień ślizgowy ? tak jak jest pokazane na załączniku ? tylko jak zrobić ten ślizgowy to wgłębienie i wgl z czego ten pierścień zrobić np wymiary lub cuś ;) zrobić tak jak na zdj jest pokazane?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Mylisz ślizg tłoka ze ślizgami sprężyny.
Te drugie mają za zadanie zredukowanie siły skrętnej przy rozprężaniu się sprężyny i powinny być założone na prowadnicę i korek.
Te pierwsze zapewnić osiowość ruchu tłoka do przodu i teoretycznie zmniejszyć wierzgnięcie karabinka.
Gienek9696
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2015, 23:01
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Gienek9696 »

znalazłem cos takiego http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5756 prowadnica zrobiona jest na cała średnice cylindra i mam teraz dylemat co zrobić ;/ podkładki ślizgowe czyli można zrobić z ertalonu? jakiej grubości ?
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Podkładki dajesz jakiej grubości chcesz , niektórzy jak chcą wzmocnić wiatrówkę to dodają kilka podkładek. w tym liku co podałeś na zdjęciach widać podkładki ta czarna to chyba oryginał ma ok 4mm i ta cieńsza ma ok 1mm.
ODPOWIEDZ