Obrazek

Stajna Weihrauch - co wybrać w danym przedziale cenowym

ODPOWIEDZ
Oks
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2014, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Stajna Weihrauch - co wybrać w danym przedziale cenowym

Post autor: Oks »

Ahoj!

Co byście polecali od Niemca w danym przedziale cenowym, jeżeli chodzi o nowe wiatrówki?

Z tego co rozumiem w przedziale jak najtaniej (zaczynamy rozmowę od 750 zł) najlepszym wyborem jest HW 30S.
Potem w przedziale do 1000 zł warto złapać HW 50S. Moglibyście jednak napisać coś więcej o ich skupieniu przy strzelaniu na 50-60 metrów?
Co byście polecali w wyższych kategoriach cenowych? Jaka jest najlepsza wiatrówka sprężynowa Weihtaucha (taka z której można też postrzelać bez lunetki - posiadająca otwarte przyżądy celownicze)?

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

HW 30S ma fabrycznie małą osadę. Jest to wiatrówka raczej dla dzieci i kobiet. Nie oznacza to, że nie ma potencjału, po prostu jest mała. Niesie to za sobą takie konsekwencje jak mała energia jaka może nadać śrutowi. Z tego co pamiętam to chyba najlepiej strzela przy około 9J. HW 50S to większy brat, ale nie maiłem z nią żadnej styczności więc nie wiem. Z tego co widać po opisach, to po prostu większe HW 30S. Na 50- 60 m z HW 30S to ciężka sprawa. Przy niskiej energii będziesz musiał mocno podnosić lufę karabinka i strzelać jak z armaty. Nie mówię już o tym, że skupienie będzie mizerne, bo nawet delikatny zefirek mocno zmieni trajektorie lotu śrutu.

Na pewno najmocniejszą i najlepszą wiatrówką (z otwartymi przyżądami celowniczymi jak i w ogóle) ze stajni Weihraucha jest HW 77 (K), jednak możesz popatrzeć na modele 80, 85, 95 czy 90. Niektóre różnią się długością lufy czy inną osadą. W przypadku 90 jest gas-ram.

W przypadku HW nie trzeba się kierować tym, że lufa jest stała lub łamana. HW to na prawdę dobry sprzęt i dobry strzelec z HW 30 objedzie HW97K czy AA TX200.

Najlepiej jak przed zakupem podjedziesz sobie do jakiejś grupy lokalnej i postrzelasz sobie nieco z paru modeli. Dodatkowo opisów wiatrówek HW jest trochę w necie i warto z nimi sie najpierw zaznajomić:

http://www.airguns.pl/test-weihrauch-hw-30s
http://airguns.budu.pl/showme2.php?str= ... hw_HW30s-2
http://airguns.budu.pl/showme2.php?str=arsenal_hw_Hw85
http://airguns.budu.pl/showme2.php?str=arsenal_hw_hw90

To tak na szybko.

Pozdro
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Zależy też na jakiej kwocie zamierzasz zakończyć poszukiwania. Od siebie dodam, jako użytkownika mało rozpowszechnionego HW 57, że również jest to bardzo dobry wybór, co do celności to szału nie robię, ale z przyzwoitych w tym modelu otwartych przyrządów celowniczych z pozycji siedzącej na 40 m strącałem puszki piwa. Niektórzy narzekają że port ładowania się wysuwa i krótkie lunety trzeba zakładać, ja posadziłem na niej DOT'a i żadnych problemów z ładowaniem śrutu nie mam, jedynie osłony przeciwsłonecznej nie zmieszczę.

http://www.airguns.pl/test-weihrauch-hw-57
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

HW50 i HW57 to energia około 13-15J.

Od siebie HW57 mogę bardzo szczerze polecić. Miałem i bylem bardzo zadowolony.
Bardzo fajna osada do otwartych. Lupka na niskim montażu też daje radę. Ja miałem RV7 na niskim Sportsmatchu.

Fabrycznie działa tak, że i bez tjuningów postrzelasz piknie.

Teraz moje HW57 służy mojemu ojcu i też jest zadowolony chociaż ostatnio zaczął coś o Waltherku wspominać... więc może będzie do sprzedaży.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Oks
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2014, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oks »

Dziękuję Wam za bardzo pomocne odpowiedzi!
Czy uważacie że warto dołożyć te 150 zł żeby zamiast 50S mieć 57? Czy z obu już rozsądnie będzie można postrzelać na 50 metrów?
Czytałem też że mięczy 77K Match to 77K w osadzie od 97. Czy to prawda, czy mają jeszcze możę jakieś róznice? Który byście polecali?
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Czy warto? Nie mam niestety porównania 57 vs 50.

Co do celności to jak mówiłem raczkujący jestem, ale ostatnio wymyśliłem sobie zabawę, otóż na 55 m (mierzone) na drzewku na środku pola, zawiesiłem na gałęzi na sznurówce puszkę po śrucie, pogoda bezwietrzna, więc nieruchomo dyndała (sznurek przewleczony przez zamkniętą puszkę plus taśma wkoło). Siadłem wygodnie w oknie na 1. piętrze domu, kocyk na parapet i z powiększenia x10 trafiałem z exacta 4,52 ok. 2 na 3 strzały w puszeczkę. Gorzej jak ustawiła się bokiem do mnie, ale wtedy obrywała ok. 2 na 5 strzałów, co dla mnie było wielką satysfakcją :D
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Za 1000zł nie kupisz już HW98 albo 97? Nie jestem pewien jak teraz wygląda rynek, ale coś mi się kołacze po głowie granica 1200zł.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
azuro
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2014, 20:13

Post autor: azuro »

Za 1k można kupić używaną hw77k a trafiają się też 97k
HW 77k+BL 5-15x40 (dm60)
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Witam,

Od siebie dodam, żę godnym uwagi jest również wcześniej wspomniany gas ram czyli HW 90.
Posiadam taki karabinek i jestem bardzo zadowolony -gdybyś przejeżdżał przez Wrocław chętnie pokaże co potrafi ten sprzęt.
Miałem również do czynienia z HW97 i powiem, że to również zacny sprzęt - ośmielę się napisać, że jeden z lepszych.

Popatrz też na używki warto kupić HW90 jako używkę bo to praktycznie bezobsługowy karabin. Ostatnio widziałem na beżowym za 1200zł w idealnym stanie. Za podobną cenę kupisz używkę HW97.

Moim zdaniem szkoda marnować kase na HW50 czy 30 jak HW to już coś konkretnego - takie moje zdanie.
Oks
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2014, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oks »

Dziękuję bardzo za opinie. HW 97 z tego co wiem to prawie to samo co HW 77K, a ten drugi posiada otwarte przyżądy celownicze, więc jak juz to na niego się zdecyduję. :)
cleanshot.pl -> Najtańszy EXACT od 22,99 zł
azuro
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2014, 20:13

Post autor: azuro »

Dokładnie tak jak napisałeś
HW 97 z tego co wiem to prawie to samo co HW 77K
karabinki różnią się osadą, separatorem-97 oraz otwartymi przyrządami celowniczymi-77.
Jako użytkownik siedemdziesiątki siódemki dodam że bardzo przyjemnie się z niej strzela, a jej 4 kilogramowa masa sprawia że prawie nie odczuwa się odrzutu
HW 77k+BL 5-15x40 (dm60)
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

a czy na 77-ke można posadzić lupkę bez zdejmowania szczerbiny?
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
azuro
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2014, 20:13

Post autor: azuro »

bern pisze:a czy na 77-ke można posadzić lupkę bez zdejmowania szczerbiny?
To zależy przede wszystkim od montażu oraz celownika.
Mój bushnell legend posadzony na dampie wyklucza taką możliwość, ale na wysokim montażu być może szczerbinka by się zmieściła
HW 77k+BL 5-15x40 (dm60)
ODPOWIEDZ