Obrazek

HW 77 K -Renowacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

HW 77 K -Renowacja

Post autor: *Góral* »

Witam.
Wpadł mi ostatnio w ręce HW 77 k .22 z 1990 roku . Osoba która mi go dawała poprosiła żebym go odświeżył, niestety nie jest to mój sprzęt ale jestem w trakcie negocjacji aby był mój ( zamiana na Baikał iz 38) Ogólnie gość który mi go pożyczył raczej mało wie o wiatrówkach bo jak mi go pokazał pierwszy raz to prezentujac jaki to ma silny sprzęt, nacignł spręzynę i........strzelił ,bez śrutu. więc mam nadzieję że uratuje HW od gościa.
Karabinek jest w dobrym stanie choć trochę pordzewiały a lunetka na nim to taka żę albo nie widać krzyża albo celu , jakieś APOLLO 4x40 .
Wykonałem trochę prac nad nim i oto rezultaty
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




[ Dodano: Czw 14 Sie, 2014 18:54 ]
Fotki z postępów
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wypolerowałem również starą prowadnicę i chyba będę zmuszony ją założyć bo jestem w Anglii i jest trochę problem z usługą toczenia, no ale to jeszcze się okaże.

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2014 18:59 ]
tutaj Baikał którego chcę wymienić za HW 77. Baikał jest po wymianie uszczelki (od hw77 pasowała ale po małych uszczupleniach)polerowanie wszystkiego co trzeba, dodanie osłony PET, dodanie podkładek pod sprężynę z obu stron, planowanie spręzyny. Odrestaurowałem też drewienko tj. malowanie, dodanie białych obwódek koło stopek i polerowane miedziane wkręty. Mam nadzieję żę się gościowi spodoba.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2014 19:08 ]
HW 77 K
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2014 19:19 ]
Największym moim zmartwieniem jest jak go pooksydować bo jest to zabieg konieczny na tej sztuce a niestety niemam miejsca aby to zrobić na gorąco. Oksyda na zimno jest beznadziejna i niechce zepsuć karabinka złej jakości oksydą.
A doradzą mi koledzy czy drewienko bejcować czy tylko wyszlifować i olejować?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Wto 19 Sie, 2014 22:23 ]
Kurde HW77 stanął w martwym punkcie bo gościu sie nie zdecydował jeszcze a nie będę do czyjego dokładał bo napewno nie odzyskam a tu w Anglii usługi drogie.
Tak na marginesie co myślicie o osadzie z tego?
Obrazek Obrazek Obrazek

podobno twarde drewienko ale nie miałem okazji widzieć na żywo

a z tego drewienka to by wystrugał arcydzieło
Obrazek Obrazek

przykład

Obrazek
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
ODPOWIEDZ