Obrazek

JESZCZE JEDEN GARNITUR HATSAN

Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Sam nie wiem ,wygląda na wyciskane .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Co do radełkowania chwytu oprócz wypalarki można użyć dremelka i wiertła, a lepiej okrągłego kamienia szlifierskiego-takiego o średnicy max. 3mm.
Kamieniem tym robimy jeden obok drugiego "dołek", aż całość zacznie się zlewać. Kamień jest lepszy od wiertła-bo lekko przypala drewno nadając mu fakturę przypominającą róg.
Wychodzi tak:
Obrazek
Obrazek

Próbowałem też zrobić siateczkę-coś ala faktura skóry.
Z gwoździa uciąłem ostrze i sklepałem. Potem sklepaną część zaostrzyłem na wzór ostrza gilotyny i takim "dłutkiem" nabijałem narysowaną wcześniej siateczkę. Potem szlifowanie wełną 000 i bejca.
Obrazek
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Ja wypalałem to dwa razy ,a mianowicie pierwszy raz łuski czyli raz przy razie w kształcie rybich łusek , a potem wypalałem środek, nawet fajnie to wyszło zrobię lepsze zdjęcie .Ale chciałem podzielić się inną rzeczą .Dziś chciałem sprawdzić jak się strzela z tym nowym łożem i miła niespodzianka .Łoże to jest bardziej masywne od poprzedniego i spasowane bez najmniejszego luzu. . Zauważyłem że prawie nie czuć kopa z porównaniem do poprzedniego.
Czy to zasługa tak ciasnego spasowania ?
A może wagi ? [waga wydaje się niewiele większa ]
Dodam jeszcze że na lżejszym śrucie kop był bardziej odczuwalny .
Pozdrawiam
Darek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

Darek, a mozesz zrobić zdjęcie środka osady?też robie sobie nowe ugranko i mam pewien problemik jak to wszystko dopasować jak mógł byś to zrobił byś pare fotek i wysłał na PW :) :D
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Napisz z czym masz problem spróbuję Ci pomóc .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

dokładnie to chodzi mi o miejscu na spust nie moge dopasować a robie wszystko ręcznie strasznie powoli ale dokładnie :)
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAM
Z tym miejscem to i ja miałem problem system nie chciał wchodzić do końca .
Ja też robiłem to ręcznie ,jeśli na szerokość masz wydłubane to zostaje głębokość, ja zaostrzyłem płaski śrubokręt i nim dłubałem , i co jakiś odcinek pasowałem .Najlepiej jest brać wymiary z starego łoża .ja przykładałem oryginał do boku i znaczyłem otwory i rysowałem miejsca gdzie kończy i zaczyna się spust i system a resztę trzeba dłubać do skutku .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

A czego użyć jak drewno jest już wyszlifowane jakiejs bejcy cos słysząłrm ze moze być nawet olej jadalny a nie zjełczeje? Jakiego papieru najdrobniejszaego mozna użyć do szlifowania?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Mój przepis:
Wyszlifowana osada -końcówka papierem 600. Pokrywam pokostem lnianym rozcieńczanym pół na pół z terpentyną balsamiczną (może być bez terpentyny-ale schnie długo) Nanoszę dwie warstwy, potem suszę kilka dni. Wyschniętą osadę szlifuję wełną 000. Potem bawełnianą szmatką wcieram bejcę (Liberon, V33). Schnie dobę. Wełną 000 wcieram wosk Liberon. Schnie dobę. Poleruję szmatką.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Jaka to jest wełna 000? I czy gdzies dostane takie ilości tych specyfików jakie potzrebuje czy będe musiał 1 litr kupić?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Darku w tak krótkim czasie wykonać dwie ładne i starannie wykonane osady :!: ,
gratuluję włożonej pracy i cierpliwości :spoko:.
Mam pytanie ,jakiego drewna użyłeś ?.
Mam problem pękła mi osada w miejscu uchwytu w mojej Dianie i choć chęci brak
będę musiał pomyśleć nad wykonaniem osady custom.
Mam na tą chwilę problem ze zdobyciem orzeszka ,a jest do wykorzystania kilkuletnia grusza. Czytałem ,że ludziska wykonują z niej osady. Temat wyboru drewna pewno przerabiałeś przed przystąpieniem do prac ,może podzielił byś się spostrzeżeniami?.
I z innej beczki ,dzięki za podsunięcie pomysłu na wykonanie ryflowania wypalarką ,
nie mam zdolności rzeźbiarskich ,ale myślę ,że zaopatrzony w wypalarkę dam sobie
radę z tym problemem.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Do wykonania osady użyłem buczka bo tylko taki suchy mogłem dostać . O orzechu nawet nie myślałem .A tak naprawdę to ciężko miałem dostać i tego buczka . Gruszka mi się wydaje dobrym pomysłem choć z niej jeszcze nie robiłem .Z tego co pamiętam Exterminator ma żonę z zawodu technologa drewna i on może Ci pomoże .
Dzięki za uznanie dla mojej pracy .
Chodzi mi już nowy pomysł na osadę po głowie i może coś jeszcze wystrugam ?
Mam jeszcze skromny kawałek buczka i szkoda żeby się zmarnował .
Pozdrawiam
Darek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Wszystkie podane przeze mnie specyfiki do drewna kupuję w marketach typu Castorama itp.
Liberon, czy V33 są to produkty łatwo dostępne i bardzo dobre. Podobne produkty robi też firma Starwax -też do kupienia w marketach budowlanych.
Wełna stalowa-są to takie wełny ścierne coś na podobieństwo do druciaka do mycia naczyń :)
Produkowane są w różnych granulacjach- od 5 do 000. 5- najgrubsza, 000 najdrobniejsza. Polecam wełnę też firmy Liberon. Do kupienia w tych samych marketach. Często nawet w tym samym miejscu co bejce i woski.
Ceny mniej więcej takie: środek do usuwania starych lakierów V33 (0,25 l) 18 zł, bejca (0,5 l) 32zł, wosk 35 zł, pokost (1l) 13 zł, terpentyna (0,5 l) ok. 5zł, wełna 000 ok. 15 zł, papiery ścierne ok. 10 zł, pędzle ok. 5 zł, szmatka bawełniana- koszulka :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodam, że te bejce trzeba wcierać szmatką, a nie malować pędzlem. Po wtarciu trzeba troszkę tą szmatką wypolerować i wychodzi naprawdę ładna faktura drewna-bez porównania do bejcowania tanimi bejcami wodnymi, bądź spirytusowymi.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Obiecane zdjęcia wypalania a reszta już z systemem .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Darek pisze:Exterminator ma żonę z zawodu technologa drewna i on może Ci pomoże .
To fakt, na kolby najlepszy jest orzech ale ... w zastępstwie najlepiej wypada buk parzony - czyli klocek z drewna bukowego gotowany w auotklawie w temp. ok 180 st. C przy ciśnieniu ok. 3-4 at. Dezintegracji ulegaja wszelkie naprężenia, a drewno staje sie spręzyste we wszystkich kierunkach. Na twardsze kolby polecany jest jesion-daje piękny słój, zapewnia wymaganą twrdość, etc...

P.S. Jak Ktoś potrzebuje takowego drewiewnka to słuze pomocą. Do sklepu żony pewien dostawca dostarcza progi (do drzwi) z buka. Na PW podam adres, to jest lubelskie i miasteczko Wierzchoniów-słynne z min. jarmarków kowalskich. Podam kontakt do niego :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
ODPOWIEDZ