Obrazek

Poprawa otwartych w Hatsanie

ODPOWIEDZ
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Poprawa otwartych w Hatsanie

Post autor: Arsial »

Witam,
Chciałem poprawić otwarte Sru0Glo w moim hatsanie jak to zrobić. Potraktować je po prostu pilikiem czy jak ????
Awatar użytkownika
dvh6
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:19
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: dvh6 »

Też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że nie warto. Można ewentualnie wyjąć światłowody, otwory pozostałe po nich zaślepić. Jednak i tak pozostaje największy problem grubej, okrągłej muszki. Można wprawdzie obciąć tę okrągłą część wraz z czerwonym sruglo, ale wtedy muszka będzie za niska i prawdopodobnie zabraknie regulacji szczerbinki.

Kiedyś właśnie chciałem obciąć ten kawałek muszki wraz z czerwonym światłowodem i dokleić kawałek prostokątnego, cienkiego plastiku, aby ją trochę podwyższyć, ale jakoś się nie odważyłem. Muszka w Hatsanach jest tunelowa, mało jest miejsca na jakiekolwiek manewry, a i jakieś porządne narzędzia by się do takiej precyzyjnej roboty przydały.
w końcu porzuciłem te głupie pomysły i strzelam tak jak fabryka dała ;)
Hatsan 90 STG QT
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

Chyba też tak zrobie ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zamiast doklejać jakieś cusie możesz obciąć zupełnie, nawiercić cieknim wiertełkiem i wkleić choćby gwózdek bez łebka czy coś.. No i nie w każdym modelu Hatsana jest tunelowa muszka.. ale tunel jest z plastiku więc nie wiem czemu miałby przeszkadzać w "operacjach".. ;) miejsca jest tam że można palcami u nogi dłubać przy muszce.. ;)
Tak czy inaczej gratuluje desperacji.
Ja bym to polecał raczej urżnąć razem z pokaźnym kawałkiem lufy i zapodać jakąś lupkę choćby 4x20.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

Polać koledze wyżej, dobrze mówi .Ja po kupnie mojego hatsana od razu śledziłem dział giełda i za śmieszne pieniądze kupiłem lupe PP 3-9x40 z montażem w stanie pudełkowym.
Na otwartych to z 15 metrów zobaczyłem jakie ma skupienie ale dla czystej wygody lepiej zainwestować w lupę niż co strzał biegać do tarczki i sprawdzać już nie mówię tutaj o większym dystansie.Moje otarte truglo też były jakieś takie mało glo , wgl jak się ściemniało na dworze to nie było ich widać a w chince za to były lepszej jakości światłowody bo było je wyraźnie widać.Szkoda zachodu żeby się z takimi plastikami bawić, a piszemy ci o tym żebyś czasu sobie nie marnował no i nerwów. ;)
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Święta prawda. Przynajmniej usuń to badziewie (muszkę i szczerbinkę) i na koniec lufy załóż jakaś tulejkę, nawet plastikowa jeśli nie masz kasy, a już będzie lepszy wygląd. Kup lunetkę chociaż 4x32 (ale wytrzymałą np. Point Precision) i będziesz miał radość ze strzelania, a nie bieganie i marnowanie śrutu. ;)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
dvh6
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:19
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: dvh6 »

ale tunel jest z plastiku więc nie wiem czemu miałby przeszkadzać w "operacjach"
Chciałem urżnąć samą muszkę, a tunel zostawić dla estetyki ;), no ale pomysł był idiotyczny :PP Sam pomału rozstaję się z otwartymi. Po głowie chodzi mi Point Precison(podobno tanie bo chińskie, ale dobre)...prosty model bez AO i regulowanego zooma. Może "brodaty" pod choinkę podrzuci.
Hatsan 90 STG QT
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

Co do tego "brodatego to mam mieszane uczycia ale...
Czyli mówicie, że na harego można posadzić point precision tak ?
A jak zdjac muszke???
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Jak zdjąć muszkę ??? bierzesz drewienko i popukujesz wzdłuż lufy.. uważaj na oksydę... no i z Wyczuciem oczywiście..
Poza tym po co zdejmować szczerbinkę.. pod spodem jest kiepsko stoczona lufa.. marny efekt wizualny
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

moze byc lupka taka z rodziny http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=10711 ???
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

jak zdjąć muszkę? ja się bawiłem z młoteczkiem i drewienkiem ale po chwili zastanowienia i niesmaku dla tego wieloklina który po muszce został,w ruch poszła szlifierka i obciąłem lufę o te 5cm ,wypolerowałem zrobiłem koronę lufy i teraz dopiero ten karabinek zaczął wyglądać :D

a co do lupki to polecam przybliżenie stałe ,4x32 jest najodpowiedniejsze.Mam lunetę point precision 3-9x40 ale najwygodniej mi sie strzela na przybliżeniu 4x .Sąsiad ma moją starą lunetę PP 4x32 na hatsanie 55 i strzela się super.
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

A co myslicie o tej lupie warta brac ta bez gwarancji -http://www.zielonysklep.pl/luneta/51-Lu ... 42AO-.html czy lepiej dac 279zl i miec gwarancje????
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Dzejson90, 4x32 jest dla ciebie Teraz ok.. ale ja zaczniesz strzelać do czegoś więcej niż puszki i zaczniesz patrzeć na skupienie i na dystans to okarze się, ze 3x9 to nawet za malo...
Arsial, w tej cenie lepiej wziąść z gwarancją, z prostej przyczyny Hatsan nawet po ucywilizowaniu kopie i może ją po protu roztrzepać.. Mimo , że to PP... lepiej gwarancje mieć..
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Może się mylę ale wszystkie produkty w zielonym sklepie są objęte min. 24 miesięczną gwarancją.. Poza tym można się upewnić przez telefon.. to kosztuje mniej niż klikanie i misianie.. ;)
Arsial.. jak już myślisz o wydaniu 275 na lupkę to ja Ci radzę albo poszukać używki DOCa czy tu - czy na beżowym, albo dołożyć parę złotych i kupić nówkę.
Osobiście mam DOCa, DOTa, Leapersa i miałem okazję patrzeć przez kilka innych i powiem Ci że DOCowi brakuje tylko AO żeby DOTa zdetronizować.. ;) Ale do braku AO można się spokojnie przyzwyczaić, a jest to na prawdę dobra i pancerna optyka..Nówka DOC w salonie Delty stoi 350pln...
Dżejson, Tak jak Mirek napisał.. Jest jak w piosence 4x po 2x, 7x - raz po raz.. ;)
Znaczy że na 4x w kapsla na 30m musisz strzelać 2x żeby trafić, a na 7x walisz raz po raz.. ;)
Za małe to powiększenie .. pow 25m już nie daje rady :/
To znaczy.. Trafisz, i owszem.. czasem.. Zresztą lepsze 4x32 z PP niż otwarte z Hatsan wyCompany ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Re: Poprawa otwartych w Hatsanie

Post autor: fate »

ja muszę to wymienić
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
ODPOWIEDZ