Obrazek

Pomocy!!!Naprawde o nia prosze,bo nie mam juz sily:((((

Awatar użytkownika
MichalKK
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2012, 15:42
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Pomocy!!!Naprawde o nia prosze,bo nie mam juz sily:((((

Post autor: MichalKK »

Hejka!!!Potrzebuje pomocy,gdyż mój Hatsan 90 stg sieje jak zwariowany.Mam go od dwóch tygodni,strzelam niemalże dziennie,kupiłem do niego celownik optyczny i wielka dupa.Nie zawsze trafiałem w puszki po piwie z 40 metrów,rozumiem,brakuje mi wprawy,ok!Dzisiaj pojechałem,kupiłem 50 tarcz,myślę sobie,ale super!Strzelam z 10 metrów,a tu sito.Wykonałem 100 strzałów do 10 tarcz,celowałem idealnie w środek,zamiast dziesiątek,były 8,6 nawet 4.Boże,czy ktoś ma jakiś kontakt do Alchemika lub do Hogana,by ją polepszył,lub ją po prostu oddam do sklepu z powrotem.

Pomocy!!!

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2012 20:47 ]
Aha,jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to proszę o kontakt: wierzba20003@wp.pl lub numer 880 611 177
Hatsan 90 STG QT + PP 3-12x42 AO + tuning (CEKAUS)
HW97k + DOT 4-16 x 42 AO + tuning (HOGAN)
joint32
Posty: 25
Rejestracja: 21 cze 2012, 17:49
Lokalizacja: Świecie n.W.

Post autor: joint32 »

Tak tylko zapytam a otwarte i lunetę wyzerowałeś?
Hatsan 90 STG SAS QT 4.5+BSA S4x32WR
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Przyjedź na piknik, oglądniemy sprzęta !
Postrzelamy, może Ty jakiś błąd robisz.
Rozkręcimy, może coś w środku padło.
Głowa do góry ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
MichalKK
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2012, 15:42
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MichalKK »

Wyzerowana luneta,przeciez nie da sie ciagle nie trafiac,nie wiem czy bede,ja mam jakies szkolenie BHP,kur** :(((( ,ale nie wykluczam przyjazdu na piknik :) gdzie to sie trzeba zapisac?
Hatsan 90 STG QT + PP 3-12x42 AO + tuning (CEKAUS)
HW97k + DOT 4-16 x 42 AO + tuning (HOGAN)
Gargamello
Posty: 30
Rejestracja: 10 lut 2012, 20:23
Lokalizacja: Księżomierz(Kraśnik)

Post autor: Gargamello »

powiedz jaką lunete masz
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej - Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6441
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Michał ! Wydaje mi się, że podchodzisz do "strzelania" (trafiania) i swojej wiatrówki zbyt emocjonalnie, okiełznanie "Hatsana" nie jest takie proste, (chociaż jak się patrzy z boku jak ktoś trafia, to się wydaje "łatwizna" :) ). Na forum jest sporo tematów na temat właściwej postawy, techniki trzymania karabinka, ściągania spustu, doboru śrutu itd...itd. Proponuję poczytać więcej teorii i pomału ją wdrażać w praktykę, eliminując własne błędy. Napisz proszę, jaką optykę, na jakim montażu "posadziłeś" na karabinku, jakim śrutem strzelasz, w jakich "warunkach" itp... to wszystko ma znaczenie (niestety). Karabinek jaki by nie był, to strzelec mu tylko przeszkadza :? Dobrze by było, aby "ktoś" bardziej doświadczony postrzelał z twojego, bo może przyczyna nie jest w karabinku a np. zły śrut, optyka, postawa itp...Opisz dokładniej co i jak robisz, może będziemy w stanie "dojść" czemu
sieje jak zwariowany
;) .

Ps. Kurde ! Ja dawno takiego długiego posta nie wysmarowałem ! Ale mam dzisiaj "wenę" :hihi: .

Zapisać się możesz tutaj KLIKNIJ !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
dziobus
Posty: 15
Rejestracja: 23 lip 2012, 11:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dziobus »

Witaj

Nie martw sie ja mam tak samo z h90 na 50 strzałów tylko 1 dziesiątka :D w tarcze 14x14
zero 9 strzelane z ok 10m.(też jestem początkujący)

Rozrzut ma straszny ale to może przez tego "kopa" bo nawet po dociążeniu kolby czuje.
Awatar użytkownika
MichalKK
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2012, 15:42
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MichalKK »

Oki,srut mam dobry,nazwy nie pamietam,ale jest w aucie.Zaraz musze do pracy isc,mam nocna zmiane,ale jutro dopisze.Ok,strzelam tak,stoje opatry o auto,karabin opieram o dach auta i rece rozkladam rowno na boki by bron byla jak najbardziej stabilna :) Trzymam pewnie,tak mocno jak baba,bo jak trzymam mocniej jest gorzej (mam bardzo duza sile fizyczne,jestem wyczynowym kulturysta,startuje w zawodach,wiec do slabeuszy na bank nie naleze).Strzelam na wydechu jak mam 2/3 powietrza w plucach :)

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2012 22:07 ]
aha, mam pp3-9x40
Hatsan 90 STG QT + PP 3-12x42 AO + tuning (CEKAUS)
HW97k + DOT 4-16 x 42 AO + tuning (HOGAN)
Gargamello
Posty: 30
Rejestracja: 10 lut 2012, 20:23
Lokalizacja: Księżomierz(Kraśnik)

Post autor: Gargamello »

no to raczej wina twoja albo wiatrówki skoro PP no chyba że ci się udalo rozwalić PP
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej - Józef Piłsudski
mundek22
Posty: 48
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: mundek22 »

Witam ja miałem tak samo po zakupie harnasia w nic nie moglem trafić a o tarczy nie mówie bo była tragedia.Strzelajac do tarczy bylo takie sito ze sie tak wk..... i bylo jeszcze gorzej, więc postanowiłem strzelac do butelek 1,5l pet jak to opanowałem to do mniejszych celów i sie udalo.Zainwestowałem w zestaw alchemika i jest miodzio, a wina byla po mojej stronie bo nie mialem powtarzalnego chwytu i za kazdym razem skladalem sie inaczej to poprawilem i wyniki sie poprawiły wiec nie ty jeden masz ten problem.
H 55 STG 4,5mm QT SAS + PP 3-12x42 AO + "Alchemik" , HW85 + Center Point 3-9x40 AO
Adrian550
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2012, 6:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian550 »

Witaj! Czesto strzelam z takiej pozycji i tez kombinowałem na rózne sposoby i najcelniej jest gdy karabinek trzymam bardzo luźno, nie ściskam i nie dociskam. Moze pokombinuj ze spustem, może chodzi ci za ciężko, mój jest bardzo wrażliwy, każdy kto strzela pierwszy raz z mojego jest zaskoczony ze to "już strzeliło" Druga sprawa to taka ze pudełkowy Hatsan strasznie kopie, ja swojego po 3 dniach rozebrałem i to co znalazłem na forum i wydawało mi sie sensowne to zrobiłem, róznica jest taka że zyskał na celności, a i siniaków na ramieniu nie mam ;)
Awatar użytkownika
MichalKK
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2012, 15:42
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MichalKK »

Hmm,karabin trzymam pewnie,ale jakby luźno,tak by swobodnie kopnął.Dobra,słuchajcie przejrzałem jeszcze raz z kolegą w robocie swoje tarcze i wygląda to tak,że 5 strzałów jest skupionych w okolicy 10,jakby jeden na drugim,a reszta jakby trafiały przypadkiem np. w 3,4 czy 5,w różnych kierunkach,nie rozumiem.
Hatsan 90 STG QT + PP 3-12x42 AO + tuning (CEKAUS)
HW97k + DOT 4-16 x 42 AO + tuning (HOGAN)
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A jaki śrut?
Bo wiesz, pan w sklepie jeżeli powiedział że to dobry to nie zawsze tak musi być ;)
Zrobiłeś przegląd zerowy? Osadę dociążyłeś?
Bo to jest podstawa przy Harnasiu.
Moja rada.
Weź kartkę A4. Narysuj na niej krzyż i strzelaj w nią. Przy tarczy bardziej się spinasz. Za bardzo patrzysz na punkty.
Pamiętaj, najważniejsza jest przyjemność ze strzelania.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Możesz się zastanawiać miesiącami albo po prostu dać karabin w ręce komuś z doświadczeniem i w 10 min będzie wiadomo, czy problem jest z Tobą czy z karabinem. Nie każdy Harnaś jest udanym egzemplarzem i może siać, żebyś nie wiem, jak się starał.

Bardzo dobrze, że zdecydowałeś się poprosić o pomoc ale bądź konsekwentny - diagnozy przez interenet są trudne i przewaznie nie trafione. Pora na spotkanie z najbliżej mieszkającym doświadczonym strzelecem.
Awatar użytkownika
MichalKK
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2012, 15:42
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MichalKK »

Śrut Exact,ale zrobiłem jeszcze lepszą rzecz,właśnie wysłałem swój karabin na alchemizację,teraz czekam aż przyjdzie :)
Hatsan 90 STG QT + PP 3-12x42 AO + tuning (CEKAUS)
HW97k + DOT 4-16 x 42 AO + tuning (HOGAN)
ODPOWIEDZ