Obrazek

Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
leczyk
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2012, 19:27

Post autor: leczyk »

wg linijki i książeczki informacyjnej dołączonej do karabinka ma 11 mm;)

[ Dodano: Czw 31 Maj, 2012 16:30 ]
montaż zmieniony na SM E59. Poszło jakieś 100 strzałów i odpukać wszystko jest cacy. PP złapała zero (chodź jeszcze muszę je "do-zerować" w weekend jak będzie więcej czasu). Na dystansie ponad 20 m 7-10 łapie:)
W sumie dopiero teraz zaczyna się moje doskonalenie umiejętności strzeleckich;p
grzybb
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2012, 12:54
Lokalizacja: Skawina

Post autor: grzybb »

Zdecydowałem się na zakup do mojego h55 po alchemizacji lunety: Leapers [Golden Image Series] 3-9x32 AO 1" MilDot. I tu pojawia się pytanie o montaż, czy jeżeli wziął bym w komplecie z tego linku http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... p1310.html z montażem jednoczęściowym Leapers AccuShot średni 1''/11mm będzie on wystarczający do mojego karabinku ? Czy może lepszy był by taki montaż delta optical Nie ukrywam że ze względów finansowych bardziej pasowała by mi pierwsza opcja.
rifleman

Post autor: rifleman »

Będzie wystarczający.
grzybb
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2012, 12:54
Lokalizacja: Skawina

Post autor: grzybb »

Dzięki za odpowiedź :). A może nie warto przepłacać i do zastosowań rekreacyjnych (jak na razie mam zamiar strzelać do max. 30m z jak najlepszym skupieniem w miarę możliwości, raczej w pozycji leżącej ) wystarczy PP 3-12x42 z montażem z zestawu ? Czy lepiej jednak dołożyć do Leapersa ? co bedzie lepsze w moim wypadku ?
rifleman

Post autor: rifleman »

Montaże PP są do d.. delikatnie mówiąc.
Lepiej zainwestować w Deltę albo Accushota. To takie minimum pewnego trzymania.
Sam mam i na Hatsanie siedzi już ponad 4 lata bez drgnięcia. ;)
W dodatku ze starą lupą 8x56 która waży tyle co 2 PP. ;)
grzybb
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2012, 12:54
Lokalizacja: Skawina

Post autor: grzybb »

Więc montaż PP odpada. A jeśli chodzi o lupki to warto dawać więcej za Leapersa ? Czy lepiej wziąć PP ale z porządnym montażem
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Do rekreacji spokojnie wystarczy PP, to całkiem niezłe lupki. Według mnie ceny Leapersów są mocno przesadzone. Bierz PP.
AA ProSport w orzeszku 8)
grzybb
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2012, 12:54
Lokalizacja: Skawina

Post autor: grzybb »

Dzięki chłopaki za pomoc ;) Ale jednak wezmę chyba tego Leapersa z montażem AccuShot ponieważ w sklepie który podawałem będę miał komplet 298zł z darmową wysyłką ( od 299, dokupię jakiś śrut). A jak chciałbym brać oddzielnie PP i montaż AccuShot to do obu rzeczy doszła by mi wysyłka i wyszło by praktycznie na to samo z ceną a tylko zamieszanie większe z kupowaniem w dwóch sklepach...
Awatar użytkownika
aragorn
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2012, 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: aragorn »

Już kiedyś na SB pytałem o optykę ale jak już wybrałem okazało sie ze towaru nie ma wiec teraz zapytuję drogich kolegów :Co wybrać do harnasia 95 (alchemik tunning) Luneta celownicza Leapers [5th Gen Series] 3-9x40 1'' MilDot TF2 czy Luneta celownicza Leapers [Golden Image Series] 3-9x32 AO 1" MilDot ... Pytam bo myślałem że już wiem ale konsultant z Kolby mnie zwiódł ...
Twierdzi on że luneta z AO się nie nadaje bo krzyże sie urywają itd... ale wydaje mi sie że głupoty prawił bo polecał mi dwuczęściowy montaż a jak sie uparłem na jednoczęściowy to stwierdził że czy to będzie Accushot czy jakiś tańszy zamiennik nie będzie różnicy... Pomóżcie wybrać abym nie musiał pluć sobie w brodę... albo coś konkretnego ale max do 340 zł
Chrońmy lasy, a one ochronią nas!
Hatsan 95 Quattro Trigger SAS tunning by Alchemik, oraz S&W MP
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Lepszy będzie 3-9x32 AO.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
xtckrk
Posty: 13
Rejestracja: 02 cze 2012, 18:23

Post autor: xtckrk »

Witam wszystkich , jestem nowy na forum. Od niedawna posiadam Hatsan 55 "Alchemik Inside" Mam zamiar kupić jakąś lupę, ale jestem kompletnie zielony w tym temacie ,dlatego proszę o pomoc. Zastanawiałem się nad tymi lupami http://cekaus.pl/pl/celowniki-optyczne/ ... ision.html http://www.kolter.pl/marki/AGS/Luneta_A ... _Full_Size http://cekaus.pl/pl/celowniki-optyczne/ ... md-ts.html .Chce wydać na to około 200zł może trochę więcej.Jeśli ktoś używał tego sprzętu na hatsanie ( albo jakiegoś innego w tej cenie) to proszę napisać jak się sprawuje ,czy wytrzymują energie hatsana . Jeśli mają się rozlecieć po 1000 śrutach to wiecie wole dozbierać i kupić coś droższego za 300zł czy ponad. słyszałem tez że egzemplarze o stałym powiększeniu wytrzymują więcej, chciałbym coś ze zmiennym powiększeniem ale jeszcze nie jetem zdecydowany co do tego. wiem że gdybym poczytał tu parę tematów to pewnie sam bym zdecydował ale kompletnie nie mam czasu ostatni dlatego pisze ten post.THX
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

wiem że gdybym poczytał tu parę tematów to pewnie sam bym zdecydował ale kompletnie nie mam czasu ostatni dlatego pisze ten post.THX
Nie masz czasu czy jesteś leniwy? Bo to dwie różne rzeczy! Skoro nie masz czasu na przeczytanie paru postów to masz czas na strzelanie?
Wybacz kolego ale to już totalne lenistwo i lekceważenie z twojej strony!!! Odpowiedź masz w tym temacie wystarczy trochę chęci.

Ps. Ja ciebie też witam;)
Rozglądam się ;)
xtckrk
Posty: 13
Rejestracja: 02 cze 2012, 18:23

Post autor: xtckrk »

OK :D :) Nie mam czasu bo mam sporo egzaminów i się uczę a jeszcze praca itp , postrzelam dopiero w przyszłym tygodniu jak się skończą egzaminy ( koło domu nie mam warunków) ale trudno jakoś czas znajdę i poczytam jak nikt nic nie napisze AFK
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jak się cofniesz ok 5 stron wstecz, i poczytasz posty, dowiesz się co kupić i jeszcze nawet jaki montaż do tego... ;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Wyszedłem po złocisty napój trochę ochłonąłem od tego gorąca i doszedłem do wniosku, że może trochę za mocno naskoczyłem :lol: I pp I leopers wytrzymają jeśli zależy ci na cenie to pp do rekreacji w zupełności wystarczy jeśli możesz trochę dołożyć to możesz zakupić leopersa ;) Powyżej tej kwoty jest jeszcze DOC ale to już wydatek około 350 zł za nowego ;)
Rozglądam się ;)
ODPOWIEDZ