Obrazek

Test dwa rodzaje srutu

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
bauer811
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2006, 21:20
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Test dwa rodzaje srutu

Post autor: bauer811 »

Witam.
Wczoraj zrobiłem test srutów: Diablo sport 4,5 płaski, Diablo boxer 4,5 szpic
Dystans 10m pozycja stojaca strzelałem na strychu karabinek Hatsan 70s bez tuningu
Oddałem 5 strzałów z Diablo boxer 4,5 szpic i pomyłkowo z Diablo sport 4,5 płaski 6 strzałów:) powiedzcie co sadzicie o moich wynikach wyraznie widac ze przestrzeliny z Diablo boxer 4,5 szpic sa wyzej chociaz celowałem zarówno z jednego jak i z drógiego srutu w sirodek tarczy!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

każdy śrut lata inaczej, to normalne :) postrzelaj z różnych, dopasuj najlepszy i pod niego ustaw przyrządy, ze swojej strony do 25-30m polecam Tomitex diabolo-sport, powyżej tego dystansu Tomitex szpic-gładki lub Crosman Pointed, z droższych naturalnie Exact :)
AA TX200 HC
bauer811
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2006, 21:20
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: bauer811 »

Ten śrut który trafiał bliżej środka to KOLTER Diablo sport z Tomitexu jeszcze nie strzelałem ale musze spróbować:)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

właściwie to śruty te są identyczne, producentem jest Tomitex a Kolter markuje go swoją nazwą :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Witaj,
Muszę Cię niestety rozczarować, ale z pozycji stojącej nigdy nie będziesz miał prawdziwego obrazu jak latają śruty. Jeśli chcesz zrobić test śrucin w Twoim karabinie, to połóż karabin na zwiniętym kocu - ten na stole, Ty na krześle. Tak strzelasz serię min. 10 strzałową i wtedy osądzasz, jak który skupia.
I najlepiej jak zwiększysz dystans chociaż do tych 20m. Na 10m śruty skupiają podobnie (no te za 3zł mogą mieć jakieś odskoki, ale te to akurat pomijam).

Najważniejsza jest jednak stabilna pozycja do strzelania. A stójka jest akurat najmniej stabilna.
Tarcza to wynik "Twojego" strzelania a nie śrutu :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
bauer811
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2006, 21:20
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: bauer811 »

Wielkie dzieki za wskazówki, chetnie bym postrzelał na dalszy dystans ale niestety pogoda nie dopisuje wiec narazie pozostaje strych (10m) :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ