Obrazek

Daystate FT Pellets

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Daystate FT Pellets

Post autor: witboj »

Otrzymałem od Kurierexa śrut Daystate FT Pellets do testów. Kaliber 4,53, matryca 9, partia 6 525 04. Śrut został w pierwszej kolejności umyty (Kurierex jakoś nie popadł w euforię na widok logo Daystste i go wypaprał w jakiejś trawie podczas strzelania). Po umyciu odrzuciłem egzemplarze pogięte. Dodatkowo wyczyściłem kielichy bo były takie nadlewki w niektórych śrucinach – jakby opiłki ołowiu co już dyskwalifikuje dla mnie śrut w takiej cenie.
Wygląd identyczny jak Exact 4,53 z matrycy nr 1 czyli z taką „szyjką” między łebkiem a sukienką. Pierwszy test to poważenie.
Wyniki dla 197 śrucin:
Waga min 0,533g
Waga max 0,555g
Waga średnia 0,543g
Odchylenie standardowe: 0,0038 g

Są to wyniki typowe dla każdego Exacta. Może ciut lepsze od niektórych matryc (np. 3) ale badaniu podlegało tylko 197 śrucin – gdybym miał więcej to pewnie trafiłyby się jeszcze „perełki”. Z drugiej strony jest to wynik gorszy niż uzyskałem ważąc 500 szt Exacta z matrycy 2 gdzie najlżejszy miał 0,538 a najcięższy 0,552.

Wniosek po ważeniu (ale jeszcze nie ostateczny bo liczą się tarcze) – Ci co przepłacają za Exact w pudełku Daystate powinni zapoznać się z pojęciem: „efekt Placebo”


CDN...
Ostatnio zmieniony 10 cze 2011, 15:47 przez witboj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Podobnie jest ze śrutem Air Arms.
To również Exact w przebraniu.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Wierzbin pisze:Podobnie jest ze śrutem Air Arms.
To również Exact w przebraniu.
Wiem. Nie tylko AA - Webley też sprzedaje Exacta pod swoim logiem. Chodziło tylko o sprawdzenie, czy to jakoś lepiej sortowany Exact.
ODPOWIEDZ