Obrazek

no i moja się rozleciała...

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

no i moja się rozleciała...

Post autor: stworek5 »

Dzisiaj byłem trochę postrzelać no i się nastrzelałem... Pierwsza tarczka od dołu nie pokazała nic dziwnego, odległosć 50m lekko za wysoko ale skupienie do przyjęcia-nawet niezłe :okok: , druga tarczka od dołu zaczęła mnie niepokoić, wszystkie strzały w pionie nadwyraz ok, w poziomie od lewej do prawej :mysli: no i trzecia tarcza od dołu pokazała o co chodzi-tak wygląda pływające zero :[ . No cóż, i tak bardzo długo wytrzymała, strzelam z niej odkąd mam karabinek czyli jakieś 18tys pelletek z różnymi efektami, sprubuję ją jeszcze jakoś reanimować bo w sumie można ją rozkręcić w drobny mak-zobaczymy co da sie zrobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

:| a ja myślałem, że jest niezniszczalna
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

Okazało się, że na Hatsana nie ma mocnych... lunetek yyyy
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Oli pisze:Okazało się, że na Hatsana nie ma mocnych... lunetek
A Belomo? O niej jeszcze nie słyszałem żeby padła na Hatsanie.
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

To fakt ale może z czasem... no ale dosyć czarnych scenariuszy.
Post powyżej nawiązywał do pozornej niezniszczalności skomentowanej przez tomaschka30 :)
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Jak wspomniałem wcześniej całość jest rozbieralna, nawet szkiełko z krzyżem się wyjmuje :okok: , w sumie bardzo prosta lupka. Po rozkręceniu nie wiem wprawdzie co było nie tak ale wydaje mi się że jedna soczewka w środku była poluzowana a właściwie to lekko odkręcił się pierścień który ją dociska, podkleiłem troszkę na silikon aby nie było tego rodzaju problemów w przyszłosci no i szybki teścik na strzelnicy, odległosć stała czyli 50m z Tomitex LOK, 10 strzałów:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ce ... 0640d.html

no cóż, UDAłO SIE :!: :hura: , troszkę za nisko bije ale to kwestia regulacji lupki, skupienie gdyby nie dwa odskoki byłoby ok mimo to i tak do przyjęcia, celem było odrysowane pudełko po śrucie na kartce A4.
AA TX200 HC
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

No dobra... to ja poproszę o skrócony kurs rozkręcania lunetek. Dziś doszedełem do wniosku, że mojemu ruskowi potrzebna jest reanimacja.
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Witam!
Ja tylko dodam, że małą tubkę kleju silikonowego(czarny, biały, przeźroczysty) można kupić
w sklepie akwarystycznym (zoologicznym). Służy on do klejenia akwarium a i do lupek powinien się nadać, kosztuje ok 1,5zł.

Aha myślę o lupce dla h85 (tuningu brak) z powodów cenowych pasuje mi T 3-9x40 a czy
np. nie będą wytrzymalsze lupki 4x32 lub 6x40 ze względu na brak płynnego zoomu?
A montaż to tylko 1częściowy wchodzi w rachubę?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Owszem lunety ze stałym zoomem mają ciut większe szanse przeżyć.
Montaż jaki wybierzesz akurat nie ma znaczenia. Twój Harry i tak roztrzepie tą lunetkę prędzej (przed tuningiem) czy później (po).
Nie kuś się na półśrodki, bo nie warto. Wydasz mniejszą kasę teraz, a za kilka miesięcy wydasz jeszcze raz na lunetkę taką jaka miała być na początku.
Cierpliwości :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Zablokowany