Obrazek

Zakup łuku

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Aaa :D tylko musze wymyślić co Ci wysłać w zamian :) Powiedz jakie masz zainteresowania to wymyslę coś i poszukam :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

He, zainteresowania mam jak w podpisie, brak mi chyba HW30 :lol: :D :lol: , ale tego pewnie nie przyślesz :nie:
Może masz jakąś starą, ale dobrą maczetę, bo mam kłopoty z dojazdem na moje pole w świętokrzyskim? Tak myślałem, nie masz...
Żarty, nie ma żadnego uwarunkowania, u mnie to leży na półce w szopce na miejskiej działce. Gdy się zdecydujesz, to przyślij adres na PW.
Pozdrowienia - Robert
PS. Albo znajdziesz wśród znajomych kupca na Norikę :hm:
BSA R-10
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

dobra reszta info ma PW :) bo zaraz nas przegonią :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Koma
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2007, 19:55
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: Koma »

a wie ktoś na czym dokładnie polega działanie kółek bloczkowych? moze jakis schemacik albo cos ktos ma ? :hm:
H 80stg + PP 6x40
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

Bloczki w łuku mają podwójne działanie. Po pierwsze zapewniają bardziej płynny ruch powrotny cięciwy. Po drugie i ważniejsze, bloczek zmniejsza odczuwalną siłę naciągu, na palcach trzymających cięciwę. Dobrze zrobiony system bloczkowy, pozwala bez problemów utrzymać "jednym paluszkiem" łuk naciągnięty z siłą np. 25 kilogramów. W historyku bez bloczków, każdy ten kilogram czujesz przy celowaniu. System działa podobnie jak kabestan na jachcie, albo bloczek w dźwigu. Część skumulowanej w łuczysku energii, opiera się poprzez zgiętą cięciwę na bloczku, tak więc siła odczuwalna na cięciwie w miejscu chwytu jest mniejsza o tę wartość. Schematów żadnych nie mam, ale mam nadzieję że wyjaśniłem trochę sytuację.
Pozdrawiam
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
arti
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2010, 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: arti »

Nie wiem czy ten filmik mozna tu zamieszczac ale sporo powinien pomoc jezeli chodzi o kupno (jak cos to ktos to usunie)

http://kolter.tv/PORADY_KOLTER_tv/45,25 ... ukach.aspx

Osobiscie strzelam z jesionowego longbow'a zrobionego w Camelocie.

http://www.camelot-luki.pl/index.php?lg=pl

Rzemieslnicy doswiaczeni. Całkiem fajna zabawa, jest z tego sporo satysfakcji ale tez troche trzeba trenować (chyba ze bloczkowy z celownikami, wtedy jest duuuzo łatwiej)
No i potrzeba duzo miejsca zeby strzelać.
-Hatsan 55 SAS QT
-jesionowy longbow ;)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jeśli bloczek to kupuj w Stanach, opłaci się nawet jak doliczą vat i cło. Tylko musiałbyś się spotkać z kimś kto strzela, żeby pomógł Ci dobrać długość cięciwy. Nie wiem czy sklep zamontuje Ci peep sight, jak nie to też się przyda pomoc doświadczonego bo jest to strasznie upierdliwe za pierwszym razem. Kupuj cały zestaw - bloczek, celownik, spust, kilka strzał i walizkę. Na początek dobre będą strzały aluminiowe bo zawsze będziesz je mógł poprostować. To tyle an szybko więcej nie pamiętam i piszę z głowy to mogłem gdzieś coś pokręcić. Nie ukrywam, że bloczek ciągle za mną chodzi.

Wszystko jest na forum łuczniczym.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ