Obrazek

muszka

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

muszka

Post autor: nunez »

Witam Koledzy
co to są inserty do muszek tunelowych?
pozdrawiam Jarek
;slavka634;
Logan

Post autor: Logan »

Muszka tunelowa to dosłownie kawałek rurki... Inserty to zazwyczaj blaszki z wyciętą muszką o różnych kształtach mocowane w tunel.
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

Dzięki
tak też myślałem
uczymy się caly czas rotfl
;slavka634;
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Na zdjęciu masz muszkę tunelową i komplet insertów. To większe to diopter inaczej przeziernik urządzenie spełniające podobną rolę jak szczerbinka tylko bardziej precyzyjne.
Obrazek
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

koval pisze:To większe to diopter inaczej przeziernik
Przeziernik to nie to samo co diopter!
Krótkie wyjaśnienie:
marekp pisze:Własciwie nagminnie nazywamy przeziernikiem dioptery. Jaka różniaca? Przeziernik to jest wielka dziura np. 5mm i jest stosowany np. w broni automatycznej bo łatwiej nim ogarnąc szybko cel. Diopter to jest malenka dziurka od 0.5 do 2mm. Ona działa troche jak soczewka. Pozwala na wyostrzenie obrazu celu i zwieksza glebie ostrości czyli jednoczesnie widac wyraźnie muszke (obojetne jaka - tunelowa zwykle ale moze byc i zwykla). Więc na tej naszej broni używamu diopterow nie przeziernikow.
Źródło cytatu
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Krystian proponuję przeczytać wszystkie posty w podanym przez Ciebie linku.
Cytuję:
" Otworzyłem sobie jedną "mądrą ksiegę" (każdy jakąś ma ... ) i tam pod hasłem przeziernik są zgromadzone wszystkie wymienione przez kolegów.
Diopter jest z polska nazwany tam przeziernikiem mikrometrycznym lub przeziernikiem ramkowym nastawnym. "

Przeziernik to jest rodzaj urządzenia celowniczego i diopter też do nich należy!
Jeżeli kawałek blaszki z otworem na suwaku nazywamy przeziernikiem ,a diopterem np. mój sprzęt.
http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=1613
To jak nazwiemy taki super sprzęt z regulowaną blendą i filtrami jak w przypadku sprzętu Tadka?
http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=1780
To są wszystko przezierniki różnica jest tylko jakościowa.
Innym tokiem rozumowania jeżeli kawałek przyspawanej blaszki z wyciętą szczeliną nazywamy szczerbinką to jak mamy nazwać takie coś co siedzi np. na Twojej Slavi co posiada pełną regulację w poziomie i pionie za pomocą pokręteł ,przecież to też jest szczerbinka!
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Biję się w pierś, masz rację.
Podałem link a nawet nie doczytałem go do końca. Ot nauczka na przyszłość...
pdt_04
ODPOWIEDZ