Obrazek

Crosman Copperhead 4,5mm

ODPOWIEDZ

Czy mam kupować na początek Crosman Copperhead 4,5mm?

Czas głosowania minął 12 mar 2015, 18:00

Tak
2
20%
Nie
8
80%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: merkant »

Etam, wiatrówki miały być narzędziami treningowymi do patenciaka ale mnie wciągają :)
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: merkant »

HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: kamazek »

"Kajzerka" to było obraźliwe nazywanie mojego crosmana, gdy był ubrany w inne wdzianko :PP
Teraz wygląda tak

Obrazek

Jednocześnie oświadczam, iż nazwa "coperek" dotyczy wyłącznie mojego karabinka i nie zgadzam się na używanie jej w odniesieniu do innych egzemplarzy copperheada 8)

Merkancie, czyli po prostu Andrzeju, skupienie ładne, jeżeli uzyskasz podobne na 25 m w przyszłości, to będzie super ! :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: kamazek »

Proste rozwiązania są dla leniwych :PP , albo.... dla tych co nie potrafią stworzyć czegoś z niczego.
Napatrzyłem się już na mądrali- świerzaków w Laosie, co kupili topowy sprzęt i byli zdziwieni, że nie trafiają w "dziesiątkę" na 60-tym metrze.
"Ale dlaczego? Przecież ten karabinek tyle kosztował, powinien sam trafiać ?"
A teraz nie pojawiają się już na strzelnicy...
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: diacon-fox »

kamazek pisze: 03 maja 2017, 17:54 Napatrzyłem się już na mądrali- świerzaków w Laosie, co kupili topowy sprzęt i byli zdziwieni, że nie trafiają w "dziesiątkę" na 60-tym metrze.
kamazku...to, że nie trafiali w "dziesiątkę" na 60metrze to mały pikuś, niektórzy nie potrafili trafić w "dziesiątkę" na 25metrze :D Wiemy doskonale, że sprzęt sam nie strzela i w dużej mierze celność zależy od operatora danego sprzętu.
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: merkant »

BTW nie wiem dlaczego ale w sumie mam wrażenie że "coperek" coraz bardziej upodabnia się do wiadomego Hatsana.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: xork »

eee...zwiększam szansę ładując podwójnie
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: mironTG »

Ja z kolei wnerwiałem się wczoraj na gostka, notabene wojskowego. Ponoć strzelca wyborowego, który z wiatrówki i to kiepskiego Hatsana z tą dziurawą osadą, strzelał na 100m z mizernym skutkiem bo w tarczy nie było wszystkich śrutów wysłanych w jej stronę. Upierał się że to dobry trening do brania poprawek na wiatr itp. Jak by mi jeszcze napisał o ciśnieniu atmosferycznym i temperaturze to chyba bym go popluł. Temu osobnikowi to chyba wojsko życie uratowało. Jak pisze Danek ...i zawsze im cos przeszkadza tylko nie oni sami. Nie jestem jakimś guru wiatrówkowym ale bezmyślne wypisywanie głupot doprowadza mnie do szewskiej pasji. Więcej już nie piszę bo tylko panie z "dobrego domu" cisną mi się na język :uzi: :idiota: :glupek: :placze: :sciana:
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Mamutowicz »

Widzisz.. Ja jak mam dzień, to kładę z kolanka kazetki40 na 55Y aż się nudno robi.. a na zawodach potrafię spudłować 20mm z leżącej na 15Y.. :zalamka:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: mironTG »

To samo u mnie. Potrafię 5, 6 śrutów na 50m w jeden otworek wsadzić a na drugi dzień i 8-kę trzasnąć na 25.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Paweł 1983 »

merkant pisze: 03 maja 2017, 20:40 BTW nie wiem dlaczego ale w sumie mam wrażenie że "coperek" coraz bardziej upodabnia się do wiadomego Hatsana.
Co Ty chcesz od Hatsan ? ;) Ja ze swojego Hatsana 90 - jestem BARDZO ZADOWOLONY!!!!! Jak na moje zdolonosci i otwarte przyrzady z pykanka do papieru na 15m i malych puszek po energetykach na 40m nie jest zle. Tak mi sie wydaje. Na poczatku tez mi za bardzo nie szlo. Ale trafilem na kolege z forum Pawła 2171, ktory mieszka nie daleko mnie . Spotkalismy sie kilka razy wytlumaczyl o co mniej wiecej chodzi. I jest dostatecznie jak narazie. Trening jeszcze raz trening. Ja na pocztku to paczke srutu za dzien potrafilem wywalic. ( Zapewne sa lepsi rekordzisci :D ) . I nic z tego nie bylo . A teraz za jedna sesje do papieru maks 10 srucin i jest w miare. Takze wsystko przyjdzie z czasem. Mi dojscie do poziomu dostatecznego zajelo rok. A jak kupie na jesieni lunete to od nowa sie zacznie nauka strzelania.
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
Awatar użytkownika
AeM
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2017, 10:07
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: AeM »

Cześć. Nazywają mnie Adam albo po prostu A. Mam do Was pytanie dotyczące wiatrówki Crosman Copperhead 4,5. Pominę historię i przejdę do sedna. Chcę sobie postrzelać z bliska i daleka. Chciałem kupić Colta Defendera 4,46 ale po analizie stwierdziłem że to zabawka. Crosman bardzo mi się spodobał ale teraz pytanko czy warto? Budżet ograniczony bo to pierwsza wiatrówka ale nie chcę się sparzyć. Do tego wynalazłem lunetę Delta Optical Entry 6x32 S AO IR R/G. Czy kupować taki zestaw czy odpuścić, a jeśli kupować to czy od razu strzelać czy rozebrać (i jak)? Pomóżcie doradźcie. Ten Hatsan się przewija ale jest drogi jak na pierwszy raz. PozdR :)
Crosman Copperhead 900 :kijemgo:
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: wiatq »

Masz wśród najtańszych dwa modele Crosman Copperhead i odrobinę droższy Hatsan 90 -konstrukcyjnie H90 jest lepszy, ale jest odrobinę droższy.
Niezależnie który model wybierzesz to bez drobnych poprawek, mycia i odpowiedniego smarowania nie masz co liczyć na przyjemne strzelanie. W przypadku Coppera przydałoby się żeby go obciąć bo pudełkowe wersje najczęściej są nad limitem, więc albo chrono i własnoręczne kastrowanie, albo oddaj to komuś kto wie co robi. I nie mówię tego z zasłyszanych opinii ale większośc nowych albo ożywanych na pierwszy przegląd trafiały do mnie było nad limitem. Można powiedzieć - spoko... będzie silniejsza, ale obcinając go pod limit zdecydowanie uspokaja się kopniaka a przez to poprawia celność.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
AeM
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2017, 10:07
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: AeM »

"wiatq" → a czy jest jakiś tu na forum opis szczegółowy jak zrobić drobne poprawki tzn. czym, jak? Odciążanie nie wiem czy tu w okolicy będzie ktoś kto zrobiłby mi to bo ja raczej z racji doświadczenia nie będę potrafił. A co sądzisz o tej lunecie? Ujdzie czy porażka?

A i jeszcze pytanko bo znalazłem coś takiego na Alledrogo ↓:
http://allegro.pl/wiatrowka-crosman-cop ... ule_id=201

Czy warto kupować od razu takie cudeńko? Bo to po modyfikacjach
Crosman Copperhead 900 :kijemgo:
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: merkant »

Ja kupiłem mojego Copperheada w superwiatrówkach, od razu z tuningiem (przegląd, wymiana różności, kastracja, smarowanie, spust). Taniej niż w tym linku.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
ODPOWIEDZ