Obrazek

QB78/79 automatyczny magazynek - zrób to sam - wideo + foto

ODPOWIEDZ
czaro9
Posty: 65
Rejestracja: 04 sty 2011, 18:40
Lokalizacja: Podlaskie

QB78/79 automatyczny magazynek - zrób to sam - wideo + foto

Post autor: czaro9 »

Witam.
Około pół roku temu natrafiłem na jutubie na filmik o własnoręcznie wykonanym, automatycznym, grawitacyjnym magazynku do qb78/79
https://www.youtube.com/watch?v=uDcfUf5RU2A

Po obejrzeniu tak się napaliłem, że postanowiłem sam coś takiego wykonać (tutaj podziękowania dla autora powyższego filmiku za porady i dodatkowe zdjęcia).

Tak jak zacząłem pół roku temu, tak skończyłem go wczoraj (ileż nerwów mnie to kosztowało... :evil: ) - gdyby podsumować czas całkowitej pracy to byłoby to około 10 godzin.

No więc tak, konstrukcja jest względnie prosta lecz musi być dość precyzyjna.

Kolega zrobił go z mosiądzu i polutował elementy - ja zrobiłem go z miedzi, a ponieważ lutowanie słabo mi szło, pokleiłem wszystko poxipolem i na razie się trzyma.

Niewątpliwymi zaletami tego magazynka są:
-mega frajda !!! - zrobienie tego cacka to druga najlepsza rzecz po nabyciu karabinka. Już nigdy nie chcę mieć innej opcji niż z magazynkiem
- pojemność ograniczona tylko i wyłącznie naszym zdrowym rozsądkiem - u mnie początkowo było to 30 sztuk, ale mocno sterczał i skróciłem go na 20. Jak ktoś jest szalony i ma wysokie sufity może zrobić i taki, że się cała paczka śrutu zmieści na jedno ładowanie :>
- CENA !!! - u mnie koszt wyniósł 10 zł za poxipol. Reszta elementów to około 30- 40 cm drutu miedzianego o różnych grubościach, wszystko z odzysku i darmowe, dwa spinacze biurowe - jeden normalny i jeden większy, z grubszego drutu
- niezawodność przy precyzyjnym wykonaniu - wczoraj gdy go potestowałem, wystrzeliłem około 100 śrucin w 15 minut i wszystko chodziło cacy
- dodatkowo można w każdej chwili zrobić sobie system ręcznego, zamiast automatycznego wypuszczania śrutu do kanału dolotowego - gdyby coś się jednak z czasem spierniczyło
- do wykonania potrzeba specjalistycznego sprzętu w postaci kombinerek i cążków :P

Minusy:
- wygląd hehe, u pomysłodawcy wyszedł cacy. U mnie wygląda .... hmmm.... zdjęcia poniżej ;laughing: , spróbuję go czymś pomalować na czarno, żeby tak się nie odróżniał, ale nie mam pomysłu czym
- przy przeładowywaniu karabinek musi być w poziomie lub z lufą pochyloną do przodu - w innym przypadku śrut poleci główką w dół i trzeba machnąć karabinkiem aby się dobrze ułożył w kanale;

Filmik jak to działa:
https://www.youtube.com/watch?v=hCIItPAXQLs

Poglądowe zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponadto, w ramach wdzięczności autorowi tego pomysłu powiem, że robi on też w pełni automatyczne magazynki bębnowe za taką cenę jak większość ludzi robi magazynki bębnowe obracane ręcznie.

Gdyby ktoś się skusił na wykonanie czegoś podobnego służę poradami.

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2014 16:28 ]

@edit

zaktualizowano linki do zdjęć, już powinny działać
ODPOWIEDZ